close icon
page-title
Zielona mila
Zielona mila

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Green Mile
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Warner Bros. Pictures

Zielona mila (1999) eKino TV - Cały Film Online

star8.5
16781Ocen
date1999
date3h 09m

Skomentuj

 • avatar

  FilmowyFreak

  |3 godziny temu
  Za dużo hype’u wokół Zielona mila, spodziewałem się więcej
 • avatar

  sidney68

  |5 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  SerialowaZuza

  |6 dni temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają
 • avatar

  CinephileCulture

  |10 dni temu
  ludzie wystarczy przeklikać reklamy! A film bardzo spoko takie dosyć świeże spojrzenie na sprawę
 • avatar

  WorldEXC12

  |11 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)
 • avatar

  KubaManic98

  |12 dni temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  ThrillerMaster

  |14 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Gdzie legalnie obejrzeć cały film Zielona Mila z polskim lektorem?

Zielona Mila to amerykański dramat z 1999 roku w reżyserii Franka Darabonta, który zebrał doskonałe recenzje i zdobył cztery nominacje do Oscara. Film opowiada historię strażnika więziennego Paul Edgecomb, który pracuje na oddziale śmierci więzienia Cold Mountain. Trafia tam tajemniczy więzień John Coffey, posiadający nadprzyrodzone moce uzdrawiania. Ich relacja zmienia życie Edgecomba. Gdzie można obejrzeć ten kultowy obraz?

Zieloną Milę można obejrzeć na kilku platformach streamingowych:

 • Player - film dostępny jest w bibliotece tego polskiego serwisu z polskim lektorem
 • Netflix - również posiada tę produkcję, choć tylko z napisami
 • HBO Max - tutaj także znajdziemy Zieloną Milę, niestety także jedynie z napisami
 • Apple TV+ - serwis Apple ma w swojej ofercie film z lektorem polskim
 • Rakuten TV - portal pozwala wypożyczyć obraz za opłatą z dubbingiem w naszym języku

Warto dodać, że Zielona Mila doczekała się również wydania na DVD i Blu-ray z polskim dubbingiem. Film można więc obejrzeć w wersji z lektorem, wybierając jedną z poZielona mila wyższych opcji streamingu lub kupując płytę.

Jakie są najlepsze cytaty z filmu Zielona Mila z Tomem Hanksem w roli głównej?

Tom Hanks w swojej kreacji strażnika Paula Edgecomba stworzył jedną z najbardziej pamiętnych postaci w swojej karierze. Jest on narratorem opowieści, który wspomina wydarzenia z przeszłości i relację z tajemniczym więźniem Johnem Coffeyem. Oto kilka najlepszych cytatów z ust Edgecomba:

 • "Proszę Pana, niech Pan mnie zabije. Proszę mnie zabić przed zrobieniem czegoś takiego." - błaganie Edgecomba skierowane do Coffeya, gdy ten leczy jego zapalenie pęcherza.
 • "Na Zielonej Mili widziałem cuda. Widziałem rzeczy, których nie potrafię wyjaśnić i których nie potrafię zapomnieć." - Edgecomb o nadprzyrodzonych wydarzeniach na oddziale śmierci.
 • "Kara śmierci to piekło. Zabijanie jest piekłem." - refleksja bohatera na temat kary głównej.
 • "Proszę, nie każ mi tego robić. Nie każ mi puścić tego światła zielonego." - błaganie Edgecomba, by nie musiał nadzorować egzekucji Coffeya.

Cytaty doskonale oddają rozterki moralne, jakie przechodzi bohater, oraz niezwykłą więź, która rodzi się między nim a skazańcem obdarzonym mistycznymi zdolnościami.

Fabuła filmu Zielona Mila - o czym opowiada ten kultowy dramat z elementami fantasy?

Akcja Zielonej Mili rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w 1935 roku. Głównym bohaterem jest Paul Edgecomb, doświadczony funkcjonariusz więzienny pracujący na oddziale śmierci w zakładzie karnym Cold Mountain. Otrzymuje on pod opiekę nowego osadzonego, John Coffeya - ogromnego, niemal dwumetrowego mężczyznę skazanego na karę śmierci za zabójstwo dwóch dziewczynek.

Edgecomb szybko przekonuje się, że Coffey jest osobą łagodną i wrażliwą. Posiada on również niezwykły, mistyczny dar - jest w stanie leczyć ludzi i wskrzeszać martwe zwierzęta przez dotyk. Kiedy Edgecomb cierpi na zapalenie pęcherza, Coffey w cudowny sposób go uzdrawia. Między strażnikiem a skazańcem rodzi się silna nić porozumienia.

Tymczasem na oddziale śmierci trafia sadystyczny morderca William Wharton. Zaczyna on siać terror i zagraża bezpieczeństwu pozostałych więźniów. W końcu dochodzi do dramatycznego starcia między Whartonem, Coffeyem i strażnikami. Coffey zoZielona mila staje skazany na śmierć na krześle elektrycznym pomimo swojej niewinności. Przed egzekucją prosi Edgecomba, by ten pomógł "uwolnić" jego dar uzdrawiania.

Dlaczego warto obejrzeć film Zielona Mila? Recenzja i opinie widzów

Zielona Mila to zdecydowanie jeden z najlepszych i najbardziej poruszających filmów końca lat 90. Dlaczego warto go obejrzeć?

Po pierwsze, film w rewelacyjny sposób łączy konwencję dramatu więziennego z elementami fantasy. Nadprzyrodzone moce głównego bohatera wnoszą zupełnie nową jakość i nadają produkcji wyjątkowy charakter. Po drugie, reżyser świetnie buduje napięcie i potrafi wzruszyć widza, zwłaszcza w mocnych scenach sprzeciwu wobec kary śmierci. Po trzecie wreszcie, fenomenalne aktorstwo - Tom Hanks i Michael Clarke Duncan brylują w swoich kreacjach.

Recenzenci chwalili wysoki poziom produkcji i reżyserii Zielonej Mili. Film zebrał pozytywne opinie od widzów za wzruszającą historię nietypowej przyjaźni, która potrafi zmienić człowieka. To obowiązkowa pozycja dla miłośników mocnych dramatów z charakterystyczną, niepowtarzalną atmosferą.

Aktorzy w filmie Zielona Mila - kto grał w tej produkcji z 1999 roku?

Obsada Zielonej Mili składa się z czołowych hollywoodzkich aktorów. Oto najważniejsi wykonawcy ról w tym filmie:

 • Tom Hanks jako Paul Edgecomb - doświadczony funkcjonariusz więzienny pracujący na oddziale śmierci.
 • Michael Clarke Duncan jako John Coffey - tajemniczy więzień posiadający dar uzdrawiania, skazany na karę śmierci.
 • David Morse jako Brutus „Brutal” Howell - kolega Edgecomba z oddziału śmierci.
 • Bonnie Hunt jako Jan Edgecomb - żona głównego bohatera.
 • James Cromwell jako Hal Moores - naczelnik więzienia Cold Mountain.
 • Michael Jeter jako Eduard Delacroix - więzień cierpiący na chorobę umysłową.

Pozostałe role zagrali m.in. Graham Greene, Doug Hutchison, Sam Rockwell czy Harry Dean Stanton. Film zebrał świetną obsadę znanych hollywoodzkich aktorów.

Zwiastun filmu Zielona Mila - zobacz, jak wyglądała zapowiedź tego hitu

Zwiastun Zielonej Mili doskonale oddaje specyficzny klimat produkcji - mroczny i ponury świat więzienia na oddziale śmierci, który zderza się z pojawieniem postaci obdarzonej nadprzyrodzoną mocą. Tajemniczość, napięcie i wątek fantasy - te elementy przeplatają się w trailerze, który zachęca do obejrzenia całości.

Zwiastun skupia się na postaci strażnika Edgecomba, który jest świadkiem i uczestnikiem niezwykłych wydarzeń po przybyciu skazańca Coffeya. Padają mocne słowa o piekle śmierci i ludzkiego cierpienia. Materiał dobrze oddaje wymowę filmu - porusza sumienie i skłania do refleksji nad kwestią sprawiedliwości i humanitaryzmu. To film, który może poruszyć i zmienić swojego widza.

5 Podobnych Filmów

Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 16781

Udostępnij