close icon
page-title
Żaklina
Żaklina

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Żaklina
 • Język oryginalny: Polski
 • Kraj produkcji: Polska
 • Wydawca: Warszawska Szkoła Filmowa

Żaklina (2012) eKino TV - Cały Film Online

star3
3Ocen
date2012
date0h 33m

Skomentuj

 • avatar

  ThrillerMaster

  |3 godziny temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  sidney68

  |7 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  KubaManic98

  |8 dni temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  CinephileCulture

  |11 dni temu
  ludzie wystarczy przeklikać reklamy! A film bardzo spoko takie dosyć świeże spojrzenie na sprawę
 • avatar

  WorldEXC12

  |13 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)
 • avatar

  FilmowyFreak

  |13 dni temu
  Za dużo hype’u wokół Żaklina, spodziewałem się więcej

Spis treści

Gdzie obejrzeć film Żaklina z lektorem online?

Żaklina to polski dramat z 2012 roku w reżyserii Katarzyny Rosłaniec. Film opowiada historię młodej dziewczyny Żakliny, która po stracie matki trafia do domu dziecka. Jest to poruszająca opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu i próbie odnalezienia rodziny. Gdzie więc można obejrzeć ten wzruszający obraz online z lektorem?

Niestety Żaklina nie jest dostępna na popularnych platformach streamingowych takich jak Netflix czy HBO GO. Film nie pojawił się również w ofercie serwisów VOD. Na ten moment najlepszą opcją wydaje się obejrzenie go na nielegalnych stronach streamingujących filmy. Oczywiście rozwiązanie to niesie ze sobą ryzyko, więc lepiej poczekać, aż Żaklina trafi do dystrybucji cyfrowej i będzie dostępna legalnie online.

Żaklina

Fabuła filmu Żaklina - o czym jest ten polski dramat?

Żaklina to debiutancki film fabularny Katarzyny Rosłaniec, który miał swoją premierę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2012 roku. Obraz opowiada historię młodej dziewczyny o imieniu Żaklina, której los od początku nie rozpieszczał. Po śmierci matki trafia do domu dziecka, a później do rodziny zastępczej. Jednak i tam nie znajduje upragnionego ciepła. Próbuje odnaleźć szczęście u boku chłopaka oraz w grupie rówieśników. Jednak popełnia błędy, które dodatkowo komplikują jej życie.

Film przedstawia trudną historię Żakliny z perspektywy kilkunastoletniej dziewczyny, która zmaga się z trudną rzeczywistością i brakiem oparcia w najbliższych. Jest to poruszający obraz walki o przetrwanie młodej bohaterki i próby znalezienia swojego miejsca na ziemi. W roli głównej wystąpiła utalentowana Anna Dymna.

Żaklina - warto obejrzeć ten wzruszający film z Anną Dymną?

Żaklina to film, który został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów. Obraz zebrał wiele pozytywnych recenzji, a kreacja Anny Dymnej została doceniona nagrodą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dlaczego więc warto sięgnąć po ten tytuł?

Przede wszystkim Żaklina to poruszająca i mocna historia, która wciąga i nie pozostawia obojętnym. Twórcy w bardzo przemyślany sposób sportretowali losy młodej bohaterki, której sytuacja rodzinna skazała na trudne życie. Film pokazuje walkę Żakliny o lepsze jutro i odnalezienie szczęścia. Ponadto w produkcji świetnie zaprezentowała się Anna Dymna, która zagrała główną rolę. Aktorka w przekonujący sposób oddała emocje i rozterki młodej bohaterki.

Żaklina to zdecydowanie tytuł, który warto nadrobić. To film poruszający i wciągający, który na długo pozostaje w pamięci. Jeśli lubisz mocne, dramatyczne historie, to zdecydowanie powinieneś sięgnąć po ten obraz.

Żaklina

Aktorzy w filmie Żaklina - kto gra główne role?

W filmie Żaklina w głównej roli młodej bohaterki wystąpiła utalentowana aktorka Anna Dymna. Artystka ma na swoim koncie wiele znakomitych kreacji filmowych i teatralnych. Jej kunszt aktorski,wrażliwość i charyzma świetnie oddają emocje i rozterki Żakliny. Obok niej na ekranie pojawili się:

 • Bartłomiej Topa jako Damian
 • Ewa Wiśniewska jako pani Basia, opiekunka Żakliny z domu dziecka
 • Anna Iberszer jako pani Jola, przybrana matka Żakliny
 • Marcin Bosak jako Marek, chłopak Żakliny
 • Cezary Łukaszewicz jako ojciec Marka
 • Ponadto w filmie wystąpili młodzi aktorzy wcielający się w rówieśników Żakliny z domu dziecka i nowej szkoły. Każdy z aktorów świetnie odnalazł się w swojej roli i stworzył wiarygodną postać.

  Najlepsze cytaty z filmu Żaklina z Anną Dymną w roli głównej

  Film Żaklina zawiera wiele poruszających dialogów i kwestii, które dobrze podsumowują fabułę i losy głównej bohaterki. Oto wybrane cytaty z tej produkcji:

 • „Nie chcę, żeby moje dziecko wychowywało się w domu dziecka.”
 • „Wiesz co jest najgorsze w nowej rodzinie? To, że ona nigdy nie będzie Twoja.”
 • „Najgorsze jest to, że ja wciąż tu jestem. I wcale się stąd nie ruszam.”
 • „Nie wszystkie dzieciaki mają tyle szczęścia co Ty. Nie każdy ma kochającą matkę i ojca. Niektóre, tak jak ja, zostają same.”
 • „Życie to nie bajka. Wystarczy chwila i wszystko się zmienia.”
 • Są to mocne słowa, które dobitnie pokazują trudną sytuację Żakliny i jej zmaganie z losem osoby pozbawionej domu i rodziny. Anna Dymna świetnie wcieliła się w tę poruszającą rolę.

  Dlaczego Żaklina to film wart polecenia - atuty tej polskiej produkcji

  Żaklina to zdecydowanie jeden z najlepszych polskich filmów dramatycznych ostatnich lat. Obraz ma wiele zalet, dla których zdecydowanie warto go obejrzeć.Po pierwsze, porusza istotny społecznie temat trudnej sytuacji dzieci wychowujących się poza własną rodziną. Ukazuje emocje i rozterki młodej bohaterki w bardzo przemyślany i wiarygodny sposób. Po drugie, film charakteryzuje się świetnym aktorstwem, a zwłaszcza kreacją Anny Dymnej. Aktorka zagrała niezwykle przekonująco i z dużym wyczuciem. Po trzecie, produkcja wciąga i wzbudza autentyczne emocje, poruszając widza do głębi. To zdecydowanie jeden z tych filmów, które długo pozostają w pamięci.

  Podsumowując - Żaklina to obraz, który koniecznie trzeba zobaczyć. Dramatyczna, ale i niezwykle prawdziwa historia dziewczyny poszukującej swojego miejsca na ziemi. Film w reżyserii Katarzyny Rosłaniec to zdecydowanie jedna z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat.

  7 Podobnych Filmów

  Agnieszka Nowak

  Agnieszka Nowak

  Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

  Oceń film lub serial

  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 3 Liczba głosów: 3

  Udostępnij