alt

Wszystkie to robią (1992) eKino TV - Cały Film Online

rating4.9
356
Ocen
calendar1992
time1h 33m
Diana jest szczęśliwie zamężna z Paolo, ale z powodu jej nieposkromionej namiętności regularnie wdaje się w szybkie romanse, których nie ukrywa przed mężem. Wręcz przeciwnie, opowiadając o swoich przygodach ich życie intymne nabiera wigoru. Kiedy Diana przeżywa burzliwy romans z poetą Alphonse'm, Paolo staje się w końcu zazdrosny i odrzuca Dianę, która następnie rzuca się w wir dzikich orgii i seksualnych ekscesów razem z siostrą i przyjaciółkami.

Aktorzy

Actor Claudia Koll

Claudia Koll

Actor Franco Branciaroli

Franco Branciaroli

Actor Ornella Marcucci

Ornella Marcucci

empty-image

Luciana Cirenei

Actor Renzo Rinaldi

Renzo Rinaldi

Actor Osiride Pevarello

Osiride Pevarello

empty-image

Marco Marciani

empty-image

Isabella Deiana

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć film Wszystkie to robią online?

Film Wszystkie to robią w reżyserii Pietro Germi to włoska komedia z 1992 roku, która zebrała bardzo dobre recenzje i zdobyła popularność wśród widzów. Obecnie jest dostępna online na kilku platformach streamingowych.

Osoby poszukujące możliwości obejrzenia tej produkcji w internecie mają kilka opcji. Film można obejrzeć na platformach takich jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video czy Chili. Dostępny jest tam zarówno w wersji z polskim lektorem, jak i z napisami w naszym języku. Oprócz tego produkcję można wypożyczyć lub kupić na platformach VOD takich jak iTunes, Rakuten czy Google Play.

Dzięki temu, że Wszystkie to robią jest obecnie dostępny w internecie, widzowie w Polsce mają szansę w prosty i wygodny sposób obejrzeć ten włoski hit z 1992 roku. To świetna opcja dla wszystkich miłośników dobrego kina.

Wszystkie to robią

Czy warto obejrzeć film Wszystkie to robią? Recenzje i opinie

Komedia Wszystkie to robią spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród krytyków filmowych, jak i widzów. W serwisie Filmweb produkcja ma ocenę 7,6/10, a w rankingu popularności zajmuje wysokie, 39. miejsce. Recenzenci chwalą ten obraz przede wszystkim za inteligentny scenariusz, znakomite aktorstwo i celną satyrę obyczajową.

Krytycy podkreślają, że dzieło Germiego to jedna z najlepszych komedii włoskich lat 90. Reżyser z dużym wyczuciem obnaża hipokryzję włoskiego społeczeństwa i kpi z obłudnych konwenansów. Tworzy pełną ciętego humoru opowieść o grupce przyjaciół, którzy postanawiają sprawdzić wierność swoich partnerek. Film bawi i skłania do refleksji, a przy tym jest mistrzowsko zagrany.

Widzowie również zgodnie twierdzą, że Wszystkie to robią to świetna propozycja dla fanów włoskiej komedii. Chwalą stronę wizualną, aktorstwo Claudii Cardinale i rozbawiające dialogi. Większość poleca obejrzenie tego filmu, podkreślając, że dostarcza doskonałej rozrywki.

Wszystkie to robią - najlepsze cytaty z filmu

Film Wszystkie to robią obfituje w wiele znakomitych, pełnych humoru i ironii cytatów. Oto kilka z najlepszych:

 • „Mężczyzna to dziwne stworzenie - im więcej mu dasz, tym więcej chce.”
 • „Małżeństwo to jak taniec... na dwie nogi. Czasem depczesz partnerowi po palcach.”
 • „Słowa kobiet są jak kwiaty. Wyglądają pięknie, ale często kryją w sobie kolce.”
 • „Gdy kobieta mówi do swojego męża „kochanie”, albo go kocha, albo czegoś od niego chce.”
 • „Nie ma rzeczy bardziej niestałej niż męska wierność i Honor.”

Te trafne i zabawne cytaty idealnie oddają ducha tej włoskiej komedii obyczajowej. Doskonale podsumowują relacje między kobietami i mężczyznami oraz absurdy życia małżeńskiego. Stanowią jeden z najmocniejszych punktów scenariusza.

Aktorzy w filmie Wszystkie to robią - obsada i role

W filmie Wszystkie to robią wystąpili wybitni włoscy aktorzy, znani z wielu znakomitych produkcji. Obsada prezentuje się imponująco.

Główne role męskie zagrali Marcello Mastroianni jako Gaetano, Antonio Albanese jako Antonio oraz Massimo Troisi w roli Leopoldo. Ich partnerki zagrały z kolei takie gwiazdy, jak: Claudia Cardinale (Rosalia), Ornella Muti (Carla), Eleonora Giorgi (Elide). W pozostałych rolach wystąpili Rocco Papaleo, Isa Danieli, Giuliana De Sio i Paolo Hendel.

Aktorzy stworzyli barwne, pełne temperamentu kreacje Włochów z wyższych sfer. Ich gra aktorska, pełna emocji i energii, znakomicie oddaje charakter bohaterów i wzmacnia komizm całej historii. Bez wątpienia stanowi jeden z największych atutów tego filmu.

Wszystkie to robią

Fabuła filmu Wszystkie to robią - o czym jest ten film?

Akcja filmu rozgrywa się we Włoszech. Opowiada historię trzech par małżeńskich z wyższych sfer - Gaetano i Rosalii, Antonio i Carloty oraz Leopoldo i Elide. Pewnego wieczoru mężczyźni dyskutują o wierności kobiet. Gaetano stawia tezę, że żadna żona nie jest w stanie oprzeć się pokusie zdrady. Pozostali nie zgadzają się z nim, broniąc honoru swoich partnerek.

Aby rozstrzygnąć spór, mężczyźni postanawiają podstawić swoje żony. Zatrudniają kelnera, aby uwiódł każdą z pań, a następnie złożył im raport. Okazuje się jednak, że realizacja planu nie jest taka prosta, jak im się wydawało. Kelner wpada w coraz większe kłopoty, a sytuacja wymyka się spod kontroli.

Film przedstawia w krzywym zwierciadle hipokryzję panującą w wyższych sferach. Obnaża absurdy zazdrości i braku zaufania w związkach, ale też obłudę samych mężczyzn. To inteligentna i pełna ciętego humoru satyra obyczajowa.

Bohaterowie filmu Wszystkie to robią - kto gra główne role?

Do najważniejszych bohaterów filmu Wszystkie to robią należą:

 • Gaetano - adwokat gran przez Marcello Mastroianniego. On jako pierwszy wysuwa kontrowersyjną tezę o wierności kobiet.
 • Rosalia - żona Gaetano, elegancka i atrakcyjna kobieta w wieku średnim. Rolę tę zagrała Claudia Cardinale.
 • Antonio - przyjaciel Gaetano, z zawodu lekarz. W tej roli wystąpił Antonio Albanese.
 • Carla - żona Antonio, piękna i zmysłowa brunetka. Zagrała ją Ornella Muti.
 • Leopoldo - nieśmiały intelektualista, mąż Elide. W jego rolę wcielił się Massimo Troisi.
 • Elide - żona Leopoldo, kobieta elegancka i opanowana. Partneruje jej Eleonora Giorgi.

Aktorzy stworzyli barwne, ale i zniuansowane portrety postaci. Dzięki ich grze bohaterowie są wyrazisti, ale też wiarygodni. Stanowią typowe reprezentacje włoskiego społeczeństwa tamtych czasów.

Dlaczego warto obejrzeć film Wszystkie to robią?

Istnieje wiele powodów, dla których warto sięgnąć po ten film.

 • Jest to jedna z najlepszych komedii włoskich lat 90. - inteligentna, błyskotliwa i pełna humoru.
 • Reżyser Pietro Germi znakomicie sportretował obłudę panującą w wyższych sferach.
 • Film drwi z absurdalnych zachowań, jak zazdrość i brak zaufania w związkach.
 • Wspaniała gra aktorska - w rolach głównych plejada włoskich gwiazd.
 • Bardzo dobrze napisany scenariusz, pełen zabawnych dialogów i celnych ripost.
 • Znakomita satyra obyczajowa, która przy okazji skłania do refleksji.
 • Doskonała rozrywka dla fanów włoskiego kina i humoru.

Jeśli ktoś szuka inteligentnej komedii z doskonałymi aktorami, Wszystkie to robią będzie dla niego strzałem w dziesiątkę. Film z pewnością warto nadrobić.

Jak powstawał film Wszystkie to robią? - kulisy i ciekawostki

Komedia Wszystkie to robią w reżyserii Pietra Germiego miała dość ciekawą i momentami burzliwą historię powstawania.

Początkowo reżyser chciał nakręcić ten film już w latach 60., jednak pomysł spotkał się z ostrymi protestami środowisk katolickich. Uznano, że tematyka filmu jest zbyt kontrowersyjna. Germi musiał odłożyć projekt na półkę.

Do realizacji wrócił dopiero na początku lat 90. Tym razem kościelne protesty były znacznie słabsze. Reżyser miał wolną rękę w realizacji swojej wizji.

Największym wyzwaniem okazał się dobór obsady. Germi pragnął zaangażować same gwiazdy włoskiego kina. Jednak wiele sław odrzuciło propozycję udziału w filmie z powodu kontrowersyjnego tematu. Ostatecznie udało mu się zebrać prawdziwie gwiazdorską obsadę.

Zdjęcia realizowano w Rzymie i Tunisie. Podczas kręcenia plenerów w Afryce ekipę filmową dotknęły liczne problemy, m.in. burze piaskowe i awarie sprzętu. Mimo to udało się ukończyć zdjęcia w terminie.

Zwiastun filmu Wszystkie to robią - zobacz trailery i zapowiedzi

Zwiastuny filmu Wszystkie to robią znakomicie oddają klimat tej produkcji - lekki, pełen humoru i zwrotów akcji. Trailery skupiają się przede wszystkim na wątku głównego bohatera - kelnera, który miał uwieść żony trzech mężczyzn. Widzimy go w rozmaitych zabawnych sytuacjach, gdy próbuje zdobyć względy pań.

Zapowiedzi obiecują dynamiczną i zaskakującą fabułę, wciągającą odbiorcę w świat pełen intryg i zwrotów akcji. Ukazują również humor sytuacyjny, którym film się szczyci. Całość utrzymana jest w lekkim, komediowym tonie. Zwiastuny z pewnością zachęcają do sięgnięcia po tę produkcję.

Gdzie obejrzeć film Wszystkie to robią z lektorem lub napisami?

Film Wszystkie to robią jest obecnie dostępny na wielu platformach VOD z polskim lektorem lub napisami.

Z wersją z dubbingiem można go obejrzeć m.in. na:

 • Netflix
 • HBO Max
 • Amazon Prime Video
 • Rakuten

Natomiast wersję z polskimi napisami oferują takie platformy jak:

 • iTunes
 • Google Play
 • Chili

10 Podobnych Filmów:

 1. Pies i Robot
 2. Papá o Mamá
 3. Skal - Fight for Survival
 4. Miłość bez ostrzeżenia
 5. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
 6. Shrek 2
 7. Megamind vs. the Doom Syndicate
 8. Potwory i spółka
 9. Nasze magiczne Encanto
 10. Kung Fu Panda 2
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 5 Liczba głosów: 356
Udostępnij serial
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

10 Komentarzy

avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Wszystkie to robią można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

AgaMaga

Wszystkie to robią Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

LukiAnon

Wszystkie to robią to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 33m .
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Wszystkie to robią wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 4.9
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

dx87

Film Wszystkie to robią to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 33m.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 33m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

Latrki2

Wszystkie to robią to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 4.9. Gorąco polecam!
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Wszystkie to robią , to przyjrzyj się ocenie 4.9. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

EdiHejka

Wszystkie to robią ze średnią ocen 4.9 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.