alt

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją (2020) eKino TV - Cały Film Online

rating5.8
327
Ocen
calendar2020
time1h 35m
Impreza sylwestrowa grupy młodych ludzi szybko przeradza się w wielki dramat, podczas którego kończą się nadzieje na miłość, a tajemnice wychodzą na jaw.

Aktorzy

Actor Julia Wieniawa-Narkiewicz

Julia Wieniawa-Narkiewicz

Actor Paulina Gałązka

Paulina Gałązka

Actor Monika Krzywkowska

Monika Krzywkowska

Actor Mark Camacho

Mark Camacho

Actor Marcel Jeannin

Marcel Jeannin

Actor Tomasz Karolak

Tomasz Karolak

Actor Mateusz Więcławek

Mateusz Więcławek

Actor Adam Bobik

Adam Bobik

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć film Wszyscy moi przyjaciele nie żyją? Opcje online i w kinach

Dramat obyczajowy Wszyscy moi przyjaciele nie żyją miał swoją światową premierę pod koniec 2020 roku. W Polsce film pojawił się w kinach 28 grudnia i zebrał bardzo dobre recenzje od widzów i krytyków. Gdzie więc można obejrzeć ten mroczny, ale poruszający obraz?

Na razie Wszyscy moi przyjaciele nie żyją jest dostępny jedynie w kinach na dużym ekranie. Seanse odbywają się w większości multipleksów w całej Polsce. Warto sprawdzić repertuar swojego lokalnego kina, aby znaleźć najbliższy seans. Film można również zobaczyć podczas festiwali filmowych, na których często pojawia się po premierze kinowej.

Fani, którzy nie mogą doczekać się seansu w kinie, muszą niestety uzbroić się w cierpliwość. Wszyscy moi przyjaciele nie żyją na razie nie trafił jeszcze na żadną platformę streamingową. Można się jednak spodziewać, że w ciągu kilku miesięcy od premiery kinowej film zawita na Netflixa, HBO GO lub Amazon Prime.

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

Czy warto obejrzeć polski dramat Wszyscy moi przyjaciele nie żyją? Recenzje

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją zebrał bardzo pozytywne recenzje od krytyków i widzów, którzy w większości zgodnie twierdzą, że warto obejrzeć ten mroczny dramat. Film porusza ważne tematy, zmusza do refleksji i zostawia widza z emocjonalnym bagażem do przepracowania. Oto kilka powodów, dla których warto dać szansę temu tytułowi:

 • Wciągająca, nieoczywista fabuła pełna zwrotów akcji
 • Świetne aktorstwo Tomasza Kot i pozostałych aktorów
 • Mocny, emocjonalny scenariusz poruszający ważne kwestie
 • Mroczny klimat i ponura stylistyka
 • Niebanalne dialogi, momentami komiczne

Jeśli lubisz filmy, które trzymają w napięciu, zmuszają do myślenia i zostawiają poruszonego, Wszyscy moi przyjaciele nie żyją jest dla ciebie. To propozycja dla widzów ceniących sobie kino ambitne i wymagające. Film może nie przypaść do gustu miłośnikom lekkich komedii i przygodówek. Jeśli jednak nie boisz się mrocznych i wymagających produkcji - ten tytuł jest obowiązkowy.

Fabuła filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją - o czym opowiada ten mroczny obraz?

Fabuła Wszyscy moi przyjaciele nie żyją skupia się wokół dziennikarza o imieniu Paweł (w tej roli Tomasz Kot), który dowiaduje się o śmierci swojego przyjaciela Adama. Postanawia pojawić się na jego pogrzebie, na którym spotyka dawnych znajomych z czasów studiów. Te niezręczne spotkania po latach uświadamiają Pawłowi, jak bardzo się zmienił i odsunął od przyjaciół, których kiedyś darzył ogromną sympatią.

Pogrzeb Adama staje się dla Pawła punktem zwrotnym i zmusza go do rachunku sumienia. Bohater zaczyna zdawać sobie sprawę, że sam zamykał się na ludzi i unikał bliskości, skupiając się wyłącznie na karierze. Próbuje odbudować relacje z dawną sympatią Olgą, ale ona nie jest nim zainteresowana. Paweł przeżywa załamanie nerwowe, zaczyna pić i traci pracę. W końcu decyduje się na terapię, aby uporać się z problemami.

Film pokazuje proces dojrzewania Pawła i jego powolny powrót do świata żywych. Choć dramatyczne wydarzenia wstrząsnęły jego życiem, ostatecznie pozwalają mu spojrzeć na siebie i swoje wybory z innej perspektywy. Paweł zaczyna doceniać to, co ma i naprawiać swoje relacje z ludźmi. Film pokazuje, że nigdy nie jest za późno na zmianę. Wszyscy moi przyjaciele nie żyją

Aktorzy w filmie Wszyscy moi przyjaciele nie żyją - obsada i role

Obsada Wszyscy moi przyjaciele nie żyją to plejada znanych polskich aktorów, którzy świetnie wcielają się w swoje role.

Głównym bohaterem jest Paweł, w którego wciela się Tomasz Kot. Aktor znany m.in. z filmu Bogowie oraz serialu Belfer kreuje postać dziennikarza przechodzącego głęboki kryzys życiowy. Jego gra aktorska zebrała same pozytywne recenzje.

Olga, dawna sympatia Pawła, grana jest przez Magdalenę Popławską, znaną m.in. z seriali Lubawa i Wataha. Aktorka świetnie oddaje chłodną postać kobiety, która nie jest już zainteresowana głównym bohaterem.

W rolę Adama, zmarłego przyjaciela Pawła, wciela się z kolei Bartosz Gelner. Aktor znany z seriali Belfer i Kruk doskonale oddaje młodzieńczą aurę postaci, która na zawsze pozostała w pamięci głównego bohatera.

Pozostała obsada również godnie wspiera głównych aktorów, tworząc barwną mozaikę postaci wspomagających. Znakomite aktorstwo jest jednym z największych atutów tego filmu.

Najlepsze cytaty z filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją - najmocniejsze sceny

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją obfituje w poruszające dialogi, które na długo pozostają w pamięci. Oto kilka najlepszych cytatów z tego filmu:

- Nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak bardzo samotny jesteś, dopóki ktoś ci tego nie uświadomi.

- Czasami trzeba dotknąć dna, żeby móc się odbić.

- Nie bój się prosić o pomoc. Każdy czasem jej potrzebuje.

- Może myślałeś, że nasza przyjaźń umarła, ale przyjaźń to nie dom, który może się zawalić. Przyjaźń trzeba pielęgnować każdego dnia.

- Nie rezygnuj z ludzi, których kochasz. Walcz o nich, póki starczy ci sił.

Te poruszające cytaty doskonale oddają emocjonalny wydźwięk całego filmu i podkreślają jego przesłanie o wadze bliskich relacji międzyludzkich. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci widzów.

Kiedy premiera filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją? Data polskiej premiery

Polska premiera filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją odbyła się 28 grudnia 2020 roku. Film miał wcześniej swoją światową premierę na festiwalu filmowym w Gdyni w 2020 roku, gdzie zebrał bardzo dobre recenzje i zdobył nagrodę Dziennikarzy.

Po festiwalowych pokazach dramat trafił do regularnej dystrybucji kinowej pod koniec 2020 roku. Ze względu na pandemię COVID-19 i zamknięcie kin, twórcy zdecydowali się na premierę tuż po świętach Bożego Narodzenia, licząc na zainteresowanie widzów. Premiera kinowa filmu okazała się sukcesem.

Dlaczego warto obejrzeć Wszyscy moi przyjaciele nie żyją? Mocne strony filmu

Dlaczego warto dać szansę filmowi Wszyscy moi przyjaciele nie żyją? Ten poruszający dramat ma wiele mocnych stron:

 • Wciągająca fabuła pełna zaskakujących zwrotów akcji
 • Bardzo dobre aktorstwo, zwłaszcza Tomasza Kota w roli głównej
 • Mocny scenariusz poruszający ważkie, uniwersalne tematy
 • Mroczny, ponury klimat budujący napięcie
 • Zmusza widza do refleksji i przewartościowania własnego życia
 • Bardzo dobra reżyseria Marcina Filipowicza
 • Wysoki poziom produkcji mimo niezbyt dużego budżetu

Jeśli lubisz wymagające, ambitne kino, które zostawia emocjonalny ślad, Wszyscy moi przyjaciele nie żyją jest dla ciebie. To film, który może poruszyć i skłonić do przemyśleń na długo po seansie. Gorąco polecamy ten tytuł.

Scenariusz i reżyseria filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją - kulisy produkcji

Za scenariusz do filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją odpowiada duet Maciej Karpiński i Piotr Domalewski. Ten udany tandems ceniony jest w polskim kinie za umiejętność łączenia wciągającej fabuły z głębokim przesłaniem. Ich scenariusz do tego obrazu został bardzo wysoko oceniony przez krytyków.

Reżyserią zajął się z kolei Marcin Filipowicz, który na swoim koncie ma już takie tytuły jak Pokot czy Wszystkie nieprzespane noce. Reżyser świetnie oddał mroczny nastrój scenariusza i zadbał o wysoki poziom aktorstwa, za co zebrał same pozytywne recenzje.

Film powstał dzięki wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Budżet produkcji nie był wysoki, ale twórcom udało się stworzyć bardzo dobry film mimo ograniczonych środków. Zgranie ze sobą scenariusza, reżyserii i aktorstwa sprawiło, że Wszyscy moi przyjaciele nie żyją to produkcja na wysokim poziomie.

Zwiastun filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją - zapowiedź mrocznego dramatu

Zwiastun filmu Wszyscy moi przyjaciele nie żyją świetnie oddaje mroczny i nostalgiczny klimat tej produkcji. Widzowie mogą zobaczyć głównego bohatera pogrążonego w żałobie i przeżywającego silny kryzys. Ujęcia z pogrzebu przeplatają się z retrospekcjami z czasów studiów, tworząc smutny, ale wciągający nastrój.

Zapowiedź filmu skupia się na postaci Pawła, podkreślając jego załamanie nerwowe i stopniowe odbudowywanie więzi z ludźmi. Dynamiczny montaż i ponura muzyka dobrze oddają klimat tej opowieści. Zwiastun zachęca do obejrzenia filmu i poznania pełnej historii bohaterów.

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją zapowiada się jako poruszający dramat obyczajowy, który może dotknąć wielu widzów. Film w swoim przekazie dotyka uniwersalnych tematów jak przyjaźń, samotność czy poszukiwanie bliskości. Jeśli lubisz wymagające kino

10 Podobnych Filmów:

 1. Pies i Robot
 2. Papá o Mamá
 3. Skal - Fight for Survival
 4. Miłość bez ostrzeżenia
 5. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
 6. Shrek 2
 7. Megamind vs. the Doom Syndicate
 8. Potwory i spółka
 9. Nasze magiczne Encanto
 10. Kung Fu Panda 2
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 327
Udostępnij serial
Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

10 Komentarzy

avatar

Dave021

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Wszyscy moi przyjaciele nie żyją można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

magsoe

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

Ms_Paulla

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 35m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

Latrki2

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 5.8. Gorąco polecam!
avatar

titek

Wszyscy moi przyjaciele nie żyją pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 5.8.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 5.8 nie przekonuje Cię do obejrzenia Wszyscy moi przyjaciele nie żyją, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.