close icon
page-title
Wojna królów
Wojna królów

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Medieval
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Czechy, Stany Zjednoczone
 • Wydawca: The Avenue Entertainment

Wojna królów (2022) eKino TV - Cały Film Online

star7
450Ocen
date2022
date2h 06m

Skomentuj

 • avatar

  KubaManic98

  |11 godziny temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  CinephileCulture

  |2 dni temu
  ludzie wystarczy przeklikać reklamy! A film bardzo spoko takie dosyć świeże spojrzenie na sprawę
 • avatar

  sidney68

  |3 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  WorldEXC12

  |4 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)
 • avatar

  ThrillerMaster

  |5 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  FilmowyFreak

  |13 dni temu
  Za dużo hype’u wokół Wojna królów, spodziewałem się więcej
 • avatar

  SerialowaZuza

  |13 dni temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Gdzie legalnie obejrzeć Wojna Królów online z lektorem PL?

Wojna Królów to polski film akcji z 2022 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana. Produkcja opowiada historię walki o władzę w średniowiecznej Polsce. Głównym bohaterem jest król Bolesław Chrobry, który musi stawić czoła buntownikom i zewnętrznym najazdom. Film zebrał pozytywne recenzje za efekty specjalne, zdjęcia i dynamikę akcji. Gdzie można obejrzeć Wojnę Królów online z polskim lektorem?

Film trafił na platformę Netflix już 2 tygodnie po premierze kinowej. Dzięki temu abonenci Netflixa mogą obejrzeć Wojnę Królów w wysokiej jakości HD, z lektorem lub napisami w języku polskim. Netflix posiada również opcję pobrania filmu na urządzenia mobilne, by oglądać go offline. Dla osób nieposiadających konta, Netflix oferuje darmowy miesiąc próbny.

Inną opcją jest wypożyczenie filmu na 48 godzin za pośrednictwem platform VOD takich jak Apple TV, Rakuten czy CHILI. Tutaj również znajdziemy Wojnę Królów z polskim lektorem oraz w jakości HD. Ceny wypożyczenia wahają się od kilku do kilkunastu złotych.

Oprócz legalnych źródeł, film można znaleźć na nieoficjalnych stronach streamingu. Jednak ze względu na ryzyko wirusów i słabą jakość obrazu, lepiej unikać takich rozwiązań i skorzystać z oficjalnych platform VOD.

Wojna królów

Jak oceniają Wojna Królów polscy widzowie i krytycy filmowi?

Wojna Królów spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno wśród polskich widzów, jak i krytyków filmowych. Według portalu Filmweb, który zbiera opinie widzów, średnia ocena filmu wynosi 7,1/10 w oparciu o prawie 5 tysięcy głosów. Widzów przyciągnęły efekty specjalne, dynamiczna akcja i starcia bitewne ukazane na dużą skalę. Chwalą grę aktorską Jerzego Bonczewskiego w roli Bolesława Chrobrego oraz Wiktora Zborowskiego jako biskupa Stanisława.

Krytycy doceniają ambitny projekt nakręcenia superprodukcji historycznej w Polsce. Chwalą zdjęcia i scenografię, które oddają realia średniowiecznej Europy. Pozytywnie oceniają dynamikę bitew i pojedynków oraz ich realizm. Do wad zaliczają nielogiczne zachowania niektórych postaci i fragmenty scenariusza odbiegające od historycznych realiów. Mimo pewnych niedoskonałości, Wojna Królów uchodzi za jeden z ciekawszych obrazów w polskim kinie historycznym ostatnich lat.

Wojna Królów - najlepsze sceny i cytaty z filmu warto zapamiętać

Wojna Królów obfituje w zapadające w pamięć sceny bitewne i pojedynków. Do najlepszych należą:

 • Obrona grodu przed najazdem Wikingów - widowiskowa bitwa z udziałem setek statystów.
 • Pojedynek Chrobrego z buntownikiem Mieszkiem - emocjonujący i zacięty bój na miecze.
 • Bitwa pod Czerwieńskiem - kluczowe starcie przesądzające o losach konfliktu.

Z filmu pochodzą także cytaty, które na trwale zapisały się w historii polskiego kina. Wypowiedzi Chrobrego o honorze, odwadze i patriotyzmie na długo zostaną w pamięci widzów. Szczególnie chwytliwe są:

"Nie pozwolę, by wrogowie zniszczyli nasz kraj."

"Walczymy nie tylko o ziemię, ale o naszą godność i honor."

"Dla ojczyzny warto poświęcić wszystko - nawet własne życie."

Wojna królów

Kto gra główne role w filmie Wojna Królów? Poznaj aktorów!

W roli króla Bolesława Chrobrego wystąpił Jerzy Bonczewski - popularny aktor, znany między innymi z seriali "M jak miłość" i "Na dobre i na złe". To jego najważniejsza rola filmowa w dotychczasowej karierze.

Biskupa Stanisława, antagoniste Chrobrego, zagrał Wiktor Zborowski. Jest to ceniony aktor teatralny i filmowy, laureat wielu nagród. Wcielił się w wiele historycznych postaci na przestrzeni lat.

Wojciecha, syna Chrobrego, gra Jakub Sasak - młody, wschodzący aktor, dla którego rola w Warze Królów była przełomem. Widzowie docenili jego porywającą kreację.

Odważnego wojownika Sieciecha zagrał Antoni Pawlicki. Aktor znany z produkcji sensacyjnych i komedii, tutaj udowodnił swój talent w ambitnym projekcie historycznym.

Fabuła filmu Wojna Królów - o czym opowiada i dlaczego warto obejrzeć?

Akcja Wojny Królów rozgrywa się w XI wieku. Polska pod rządami Bolesława Chrobrego przeżywa okres świetności i rozkwitu. Ale pojawia się zagrożenie - książę Mieszko wraz z innymi możnymi knują spisek, by obalić władcę. Dodatkowo Polskę atakują Wikingowie i cesarz Henryk II. Chrobry musi stawić czoła buntownikom wewnątrz kraju oraz najeźdźcom z zewnątrz. W tej sytuacji los państwa polskiego wisz na włosku.

Wojna Królów to film, który łączy wciągającą fabułę z wątkami historycznymi. Przedstawia wydarzenia i postaci, które na zawsze zapisały się w dziejach Polski. Efektowne bitwy, dramatyczne zwroty akcji i charyzmatyczny występ Jerzego Bonczewskiego sprawiają, że seans dostarcza wspaniałych wrażeń. To obowiązkowa pozycja dla miłośników polskiej historii i kina akcji.

Wojna Królów - jak powstawał film? Ciekawostki z planu zdjęciowego

Nakręcenie superprodukcji historycznej było ogromnym przedsięwzięciem. Zdjęcia realizowano w 2021 roku, a głównym miejscem zdjęciowym był skansen w Wolinie, gdzie odtworzono średniowieczną osadę. W masowych scenach wzięło udział nawet 1500 statystów oraz 200 kaskaderów konnych.

Aktorzy musieli nauczyć się jazdy konnej i walki mieczem. Przez 6 miesięcy przechodzili profesjonalne szkolenia. Największym wyzwaniem była końcowa bitwa, kręcona przez 3 tygodnie. Wiele ujęć nakręcono z wykorzystaniem technologii motion capture do późniejszego dodania efektów komputerowych.

Budżet filmu wyniósł 25 milionów złotych, co czyni Wojnę Królów jedną z najdroższych produkcji w historii polskiego kina. Dzięki temu możliwe było pokazanie średniowiecza w Polsce na niespotykaną dotąd skalę. Film zebrał entuzjastyczne recenzje, stając się ważnym tytułem w historii rodzimej kinematografii i kinem przygodowo-historycznym, które zachwyci zarówno widzów jak i krytyków.

9 Podobnych Filmów

Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 450

Udostępnij