close icon
page-title
Wilk z Wall Street
Wilk z Wall Street

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Wolf of Wall Street
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Red Granite Pictures

Wilk z Wall Street - Całe filmy Online

star8
23195Ocen
date2013
date3h 00m

Skomentuj

 • avatar

  KubaManic98

  |2 godziny temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  sidney68

  |3 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  FilmowyFreak

  |4 dni temu
  Za dużo hype’u wokół Wilk z Wall Street, spodziewałem się więcej
 • avatar

  CinephileCulture

  |5 dni temu
  ludzie wystarczy przeklikać reklamy! A film bardzo spoko takie dosyć świeże spojrzenie na sprawę
 • avatar

  ThrillerMaster

  |8 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  WorldEXC12

  |12 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Czy warto obejrzeć film Wilk z Wall Street z Leonardem DiCaprio w roli głównej?

Wilk z Wall Street to film z 2013 roku w reżyserii Martina Scorsese, który opowiada historię Jordana Belforta, brokerskiego wiplera z Wall Street lat 90. W rolę Belforta wcielił się Leonardo DiCaprio, który stworzył kreację charyzmatycznego i bezwzględnego finansisty, dla którego liczyły się tylko pieniądze i władza. Film zebrał bardzo dobre recenzje i został doceniony przez widzów na całym świecie, a rola DiCaprio przyniosła mu Złoty Glob dla najlepszego aktora w filmie komediowym lub musicalu.

Wilk z Wall Street to produkcja, którą zdecydowanie warto obejrzeć. Po pierwsze, jest to świetnie zrealizowany i dynamiczny obraz Scorsese, mistrza kina rozrywkowego. Reżyserowi udało się oddać atmosferę szalonego świata finansistów z Wall Street lat 90. Po drugie, film oferuje genialną rolę Leonarda DiCaprio, który stworzył jedną z najbardziej pamiętnych postaci w swojej karierze aktorskiej. Jego kreacja Jordana Belforta, charyzmatycznego oszusta i manipulatora, zapada w pamięć. Po trzecie wreszcie, Wilk z Wall Street to po prostu świetna, dynamiczna rozrywka pełna czarnego humoru. Film bawi, intryguje i wciąga od pierwszej do ostatniej minuty.

Wilk z Wall Street

Jaka jest fabuła filmu Wilk z Wall Street i dlaczego warto go obejrzeć?

Fabuła Wilka z Wall Street opowiada historię Jordana Belforta, maklera z Wall Street, który w latach 90. założył własną firmę inwestycyjną i zbił majątek dzięki oszustwom na akcjach. Początkowo Jordan jest uczciwym maklerem w renomowanej firmie, jednak po jej upadku w latach 80. zakłada własną działalność, która szybko się rozrasta. Jordan i jego współpracownicy wykorzystują luki w przepisach, sprzedając klientom akcje bezwartościowych spółek. Z czasem działalność firmy przeradza się w piramidę finansową i na masową skalę okrada inwestorów z pieniędzy.

Jordan zatraca się w luksusowym życiu, imprezach, alkoholu i narkotykach. Jest ścigany przez FBI, traci rodzinę, ale mimo to kontynuuje przestępczą działalność. Film pokazuje szaloną jazdę bez trzymanki świata finansjery lat 90. XX wieku i jej bohaterów. To świetna, dynamiczna produkcja, która wciąga i bawi od pierwszej do ostatniej minuty. Role DiCaprio, Jonaha Hilla i Margot Robbie są znakomite. Wilk z Wall Street to obowiązkowa pozycja dla fanów Scorsese i kina rozrywkowego.

Gdzie legalnie obejrzeć cały film Wilk z Wall Street z polskim lektorem lub napisami?

Wilk z Wall Street jest dostępny legalnie na kilku platformach streamingowych:

 • Amazon Prime Video – można obejrzeć z polskim lektorem lub napisami
 • Rakuten TV – dostępny z polskim dubbingiem i napisami
 • Cineman – możliwość oglądania zarówno z lektorem, jak i polskimi napisami
 • Apple TV – film dostępny z polskim dubbingiem i napisami

Film można również dostać na DVD lub Blu-Ray. Jest to więc produkcja łatwo dostępna dla polskich widzów chcących obejrzeć ją w wersji z rodzimym lektorem lub napisami. Dzięki serwisom streamingowym można ją obejrzeć w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności pobierania plików z internetu.

Wilk z Wall Street

Które sceny i cytaty z filmu Wilk z Wall Street są warte zapamiętania?

Wilk z Wall Street to film pełen pamiętnych i chwytliwych dialogów. Oto kilka cytatów wartych zapamiętania:

 • "No pieniądze się nie zatrzymują. Zawsze się toczą, toczą, toczą. Zawsze płyną gdzieś indziej. Idą do kogoś innego. Najlepsze co możesz zrobić, to dosiąść się tego strumienia pieniędzy..."
 • "Po narkotyki poszedłem dla pieniędzy, a zostałem dla wrażeń."
 • "Tutaj chodzi tylko o zabawę, odurzanie się i seks: gdyby mogli wzięlibyśmy tabletki na obiad i kolację. I tak właśnie żyjemy."
 • "Sprzedaj im to gówno! Hej, sprzedawaj te akcje śmieciowe idiotom z Kansas!"

Z kolei najbardziej pamiętnymi scenami są huczne imprezy w biurze, dynamiczne sceny handlu na parkiecie giełdy oraz sesje brania narkotyków przez głównego bohatera.

Kto grał w filmie Wilk z Wall Street oprócz Leonarda DiCaprio?

Leonardo DiCaprio jako Jordan Belfort grał główną rolę w filmie, jednak na ekranie partnerowało mu wiele znakomitych aktorów. W rolę przyjaciela i wspólnika Jordana, Donniego Azoffa wcielił się Jonah Hill. Żonę głównego bohatera, Naomi zagrała Margot Robbie. W filmie wystąpili również: Matthew McConaughey jako Mark Hanna, mentor Belforta z Wall Street, Jean Dujardin jako szwajcarski bankier, Kyle Chandler jako agent FBI prawnik Patrick Denham oraz Rob Reiner jako teść Jordana.

Aktorzy świetnie oddali atmosferę szalonego świata finansistów z Wall Street lat 90. Dynamiczne role DiCaprio, Hilla i Robbie są mocnymi punktami filmu i z pewnością przyczyniły się do jego sukcesu. Obsada Wilka z Wall Street jest z całą pewnością jedną z mocnych stron produkcji.

Jak przebiegała produkcja i kręcenie zdjęć do filmu Wilk z Wall Street?

Zdjęcia do filmu realizowano w Nowym Jorku oraz na Long Island w 2012 roku. Twórcy postawili na realizm – zdjęcia kręcono w prawdziwych lokacjach, które odzwierciedlały przestrzenie z życia prawdziwego Jordana Belforta. Duża część scen powstała w wynajętym na potrzeby produkcji banku inwestycyjnym na Long Island. Twórcy odtworzyli w nim oryginalne biura firmy Stratton Oakmont.

Aktorzy musieli przygotować się do swoich ról. DiCaprio i Hill spotkali się z prawdziwym Belfortem, by lepiej go poznać i oddać na ekranie. Dużym wyzwaniem były dynamiczne sceny imprez i brania narkotyków. Aktorzy musieli się zżyć ze sobą, by uwiarygodnić relacje między postaciami. Dużo pracy wymagały także sceny seksu i golizny. Ogółem zdjęcia były wymagające, ale twórcom udało się oddać klimat epoki.

8 Podobnych Filmów

Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 23195

Udostępnij