alt

Titane (2021) eKino TV - Cały Film Online

rating6.4
1 287
Ocen
calendar2021
time1h 48m
Ta historia nie mogłaby wydarzyć się naprawdę. Dziewczynka imieniem Alexia (Agathe Rousselle) jest ofiarą wypadku samochodowego, w wyniku którego w jej głowę zostaje wszczepiona tytanowa płytka. Lata później dorosła już dziewczyna rozpala do czerwoności toksycznych facetów podziwiających jej wijące się na pięknych samochodach półnagie ciało. Coś jest z nią nie tak – jej wewnętrzne pęknięcie popycha ją do prowadzenia ryzykownych gier z mężczyznami i maszynami, które prowadzą tylko i wyłącznie do orgii przemocy. W pewnej chwili posuwa się za daleko w swych dążeniach, żeby przekroczyć wszystkie granice i znaleźć za nimi prawdziwą siebie. Musi uciekać do innego świata, by spróbować zbudować tam samą siebie od nowa. Szpecąca Alexię tytanowa płytka pomaga jej w metamorfozie – dziewczyna zaczyna podszywać się pod zaginionego lata wcześniej syna kapitana lokalnej straży pożarnej.

Aktorzy

Actor Myriem Akheddiou

Myriem Akheddiou

Actor Garance Marillier

Garance Marillier

Actor Vincent Lindon

Vincent Lindon

Actor Agathe Rousselle

Agathe Rousselle

Actor Bertrand Bonello

Bertrand Bonello

Actor Dominique Frot

Dominique Frot

Actor Florence Janas

Florence Janas

Actor Nathalie Boyer

Nathalie Boyer

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie legalnie obejrzeć Titane z polskim lektorem lub napisami?

Titane to kontrowersyjny francuski film w reżyserii Julii Ducournau, który w 2021 roku zdobył Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. W Polsce obraz można obejrzeć legalnie na platformach VOD takich jak YouTube, Chili czy iTunes. Film dostępny jest tam z polskim lektorem lub napisami.

YouTube oferuje wypożyczenie Titane w cenie od 9,99 zł. Można go również kupić na stałe za 34,99 zł. Podobne ceny obowiązują na Chili i iTunes. Wybierając te legalne źródła, wspieramy twórców filmu i pozwalamy im kontynTitane uować ambitną pracę.

Fabuła filmu Titane - o czym opowiada kontrowersyjna produkcja Julii Ducournau?

Akcja filmu rozpoczyna się w nietypowy sposób - od sceny, w której mała dziewczynka Alexia doznaje urazu głowy w wypadku samochodowym. Od tego momentu zaczyna czuć szczególną więź z samochodami, a zwłaszcza z Cadillakiem o imieniu Adrien. Przeskakujemy w czasie do chwili, gdy Alexia pracuje jako tancerka erotyczna na pokazach motoryzacyjnych.

Pewnego razu Alexia uprawia seks z Cadillakiem, w wyniku czego zachodzi w nieplanowaną ciążę. Udaje jej się ukryć ten fakt przed otoczeniem, jednak wkrótce zaczyna na własną rękę pozbywać się niepożądanych mężczyzn, którzy ją atakują. Pogrążona w szaleństwie, przybiera tożsamość zaginionego 10 lat wcześniej syna strażaka Vincenta. Mężczyzna, nieświadomy prawdy, przyjmuje Alexię jako swoje dziecko. Między ojcem a fałszywym synem rodzi się wyjątkowa nić porozumienia. Jednak przeszłość Alexii nie daje o sobie zapomnieć.

Aktorzy w obsadzie Titane - kto gra główne role w nagrodzonym filmie?

W rolę Alexii, głównej bohaterki filmu, wciela się utalentowana francuska aktorka Agathe Rousselle. Jest to jej pierwsza główna rola w fabularnym filmie pełnometrażowym. Wcześniej można ją było zobaczyć głównie w produkcjach krótkometrażowych.

Vincenta, ojca próbującego odzyskać utraconego syna, gra doświadczony aktor Vincent Lindon. Francuz ma na koncie role w ponad 80 produkcjach, w tym we współpracy z takimi reżyserami jak Claire Denis czy Mathieu Kassovitz. W 2015 roku zdobył nagrodę dla najlepszego aktora w Cannes za film Z prawem w ręku.

Pozostałymi aktorami, którzy pojawiaTitane ją się w obsadzie Titane są: Laïs Salameh, Garance Marillier, Natalie Mbia, Dominique Frot, Nathalie Boyer.

Dlaczego Titane zdobył Złotą Palmę w Cannes i budzi kontrowersje?

Bez wątpienia na sukces Titane wpłynęła odważna, oryginalna wizja młodej reżyserki Julii Ducournau. Film łączy w sobie elementy thrillera, horroru, dramatu obyczajowego i melodramatu. Porusza kontrowersyjne tematy jak seksualizacja ciała, niebinarność czy relacje rodzic-dziecko. Śmiałe sceny erotyczne z udziałem samochodów zszokowały część widzów.

Mimo to jurorskim z Cannes udało się dostrzec w Titane głębię i humanizm. Dzieło Ducournau opowiada o poszukiwaniu bliskości i akceptacji pomimo traumy i różnic. Aktorstwo Lindona i Rousselle zachwyciło krytyków. Złota Palma dla Titane pokazuje, że kino nie boi się eksperymentów i wciąż potrafi zaskakiwać.

Najlepsze cytaty z filmu Titane - przegląd najmocniejszych kwestii

 • "Czy to boli bardziej niż ogień?" - mała Alexia pyta o bliznę na czole
 • "Jesteśmy rodziną. Zrobię wszystko, żeby cię chronić" - Vincent do Alexii
 • "Wypij. Tak smakuje rozpacz" - Justine do Alexii
 • "Nie jestem tym, za kogo mnie masz. Ale mogę nim być, jeśli tego chcesz" - Alexia do Vincenta

Recenzje i opinie krytyków o filmie Titane - warto obejrzeć ten tytuł?

Choć Titane dzieli widzów, to zdecydowana większość recenzji filmu jest pozytywna. Krytycy doceniają oryginalną historię, wizualną stronę produkcji i grę aktorów. Według wielu opinii to film, który na długo pozostaje w pamięci i skłania do refleksji. Na portalu Filmweb ma ocenę 7,6/10, a na IMDb 7/10.

Niektórzy widzowie czują się zszokowani i zniesmaczeni niektórymi scenami. Jednak ostatecznie Titane to odważne, ambitne kino, które pokazuje, że film fabularny wciąż może eksperymentować i zaskakiwać. Jeśli oczekujesz nietypowych wrażeń filmowych, zdecydowanie warto dać szansę tej nagrodzonej produkcji.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 1287
Udostępnij serial
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

9 Komentarzy

avatar

Mailosz

Titane należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

MatVOD

Titane jest dobry i daję mu 6.4 na 1287 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

Dave021

Titane można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Titane wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 6.4
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 48m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

titek

Titane pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 6.4.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Titane z oceną 6.4, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Titane z oceną 6.4.
avatar

DaveAmeryka

Titane z oceną 6.4 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.