alt

The Social Network (2010) eKino TV - Cały Film Online

rating7.4
11 537
Ocen
calendar2010
time2h 01m
Wyreżyserowany przez Davida Finchera film The Social Network to fascynująca historia nowego rodzaju kulturowej ewolucji. To opowieść o młodym geniuszu, który zainicjował rewolucję i zmienił oblicze ludzkich interakcji nie tylko w swoim pokoleniu, ale być może na zawsze. Przesiąknięty emocjonalną brutalnością i swoistym humorem, ten mistrzowsko zrealizowany film jest kroniką powstawania portalu Facebook oraz zapiskiem z wojny o prawo do jego własności, która rozpętała się po nieoczekiwanym, spektakularnym sukcesie nowej strony internetowej. Wybitnie przenikliwy scenariusz Aarona Sorkina i genialna obsada, wśród której znajdują się Jesse Eisenberg, Andrew Garfield i Justin Timberlake to bezdyskusyjne atuty produkcji The Social Network, dzięki której zobaczysz narodziny pomysłu, który utkał nową strukturę społeczną, rozplątując jednocześnie więzi przyjaźni między swoimi twórcami.

Aktorzy

Actor Andrew Garfield

Andrew Garfield

Actor Dakota Johnson

Dakota Johnson

Actor Rashida Jones

Rashida Jones

Actor Rooney Mara

Rooney Mara

Actor Jesse Eisenberg

Jesse Eisenberg

Actor Wallace Langham

Wallace Langham

Actor Jason Flemyng

Jason Flemyng

Actor Riley Voelkel

Riley Voelkel

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jak oceniają film The Social Network widzowie i krytycy?

Film The Social Network w reżyserii Davida Finchera zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno od krytyków, jak i od widzów. Obraz opowiadający o powstaniu Facebooka został doceniony za świetne aktorstwo, reżyserię i scenariusz.

Krytycy chwalili przede wszystkim aktorstwo Jessego Eisenberga, który wcielił się w rolę Marka Zuckerberga - twórcy Facebooka. Jego kreacja młodego geniusza komputerowego, który na naszych oczach buduje imperium społecznościowe, została uznana za jedną z najlepszych ról męskich 2010 roku. Poza Eisenbergiem pochwały zebrała także gra Andrew Garfielda jako Eduardo Saverina - przyjaciela Zuckerberga.

Krytycy zachwycali się również reżyserią Finchera, który stworzył dynamiczny i wciągający obraz opowiadający o narodzinach Facebooka. Reżyserowi udało się oddać klimat epoki i uchwycić motywacje stojące za powstaniem najpopularniejszego portalu społecznościowego.

Widzowie również entuzjastycznie przyjęli film The Social Network. Na portalu Filmweb obraz ma ocenę 7,7/10, a na IMDb aż 7,9/10. Widzów urzekła opowieść o spektakularnym sukcesie młodych twórców Facebooka i niezwykła popularność tego serwisu. Docenili takThe Social Network że aktorstwo Eisenberga i świetną reżyserię Finchera.

Gdzie można obejrzeć cały film The Social Network z lektorem lub napisami?

Film The Social Network można obejrzeć na kilku popularnych platformach streamingowych z polskim lektorem lub napisami. Obecnie ten obraz jest dostępny m.in. na:

 • Netflix - tutaj można obejrzeć go z polskim lektorem lub napisami.
 • HBO Max - serwis oferuje wersję z lektorem i napisami w języku polskim.
 • Amazon Prime Video - platforma posiada film z polskim dubbingiem i napisami.
 • Rakuten TV - obraz dostępny jest z lektorem PL lub napisami.

Oprócz tego film można wypożyczyć na iTunes lub Google Play i obejrzeć na większości nowych telewizorów Smart TV. The Social Network jest więc łatwo dostępny dla polskich widzów i każdy może go legalnie obejrzeć w wygodny sposób online.

Które sceny i cytaty z filmu The Social Network są warte zapamiętania?

Film The Social Network zawiera wiele zapadających w pamięć scen i cytatów. Do najbardziej kultowych należy scena, gdy Mark Zuckerberg stworzył na uczelni stronę Facemash, pozwalającą studentom oceniać atrakcyjność koleżanek. Słynny stał się też cytat:

"Zrobiliśmy to. Jesteśmy na żywo. Zaraz będziemy miliarderami" - wypowiedziane przez Zuckerberga tuż po uruchomieniu Facebooka w akademiku.

Kolejna pamiętna scena to konfrontacja Zuckerberga i jego przyjaciela Eduardo Saverina, gdy Mark bezlitośnie wykopał go z zarządu Facebooka. Widzowie zapamiętali też słowa Eduardo "Jesteś moim jedynym przyjacielem" oraz odpowiedź Zuckerberga "Już nie".

Do historii przeszła również ostatnia scena, gdy Zuckerberg odświeża stronę byłej dziewczyny, aby sprawdzić, The Social Network czy zaakceptowała jego zaproszenie do znajomych. To symbolicznie pokazało, jak twórca Facebooka wciąż pragnie akceptacji innych.

Jaka jest fabuła i bohaterowie filmu The Social Network o powstaniu Facebooka?

Fabuła filmu The Social Network skupia się na początkach Facebooka i jego twórcy, Marku Zuckerbergu. Akcja zaczyna się, gdy Zuckerberg będąc studentem Harvarda tworzy stronę Facemash, na której studenci oceniają zdjęcia koleżanek. Za to zostaje ukarany przez władze uczelni.

Zuckerberg postanawia stworzyć nowy serwis - The Facebook, który pozwala studentom komunikować się ze sobą online. W projekt angażuje się jego przyjaciel Eduardo Saverin, który inwestuje w startup. Facebook z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność wśród studentów.

Kiedy serwis zaczyna przynosić zyski, dochodzi do konfliktu między Saverinem a Zuckerbergiem o pieniądze i udziały. Ostatecznie Zuckerberg bezwzględnie wykopuje Eduardo z Facebooka. Tymczasem popularność portalu rośnie lawinowo i Zuckerberg zakłada siedzibę firmy w Dolinie Krzemowej.

Dlaczego warto obejrzeć film The Social Network w reżyserii Davida Finchera?

The Social Network to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów opartego na faktach ostatnich lat. Obraz warto obejrzeć choćby ze względu na:

 • Ciekawą historię powstania Facebooka i jego fenomenalnego sukcesu.
 • Znakomitą reżyserię Davida Finchera, twórcy m.in. Siedem i Zodiak.
 • Świetne aktorstwo Jessego Eisenberga jako Marka Zuckerberga.
 • Błyskotliwy scenariusz Aarona Sorkina ze świetnymi dialogami.
 • Doskonałe oddanie realiów Doliny Krzemowej.

The Social Network to film, który wciąga i bawi, ale też skłania do refleksji nad potęgą portali społecznościowych. Gorąco polecany dla wszystkich fanów dobrego kina.

Jak przebiegała produkcja i kręcenie filmu The Social Network?

Prace nad filmem The Social Network rozpoczęły się w 2009 roku, kiedy wytwórnia Sony Pictures nabyła prawa do ekranizacji książki "Miliarderzy przypadku" o początkach Facebooka. Do napisania scenariusza zaangażowano Aarona Sorkina.

Reżyserem został David Fincher, a główną rolę Marka Zuckerberga otrzymał Jesse Eisenberg. Na planie partnerował mu m.in. Andrew Garfield jako Eduardo Saverin i Justin Timberlake jako założyciel Napstera Sean Parker.

Zdjęcia realizowano na terenie uniwersytetów w Los Angeles i Baltimore, które udawały Harvard. Niektóre ujęcia kręcono także w prawdziwej siedzibie Facebooka w Palo Alto. Okres zdjęciowy trwał od października 2009 do marca 2010 roku.

Premiera filmu odbyła się we wrześniu 2010 roku na Festiwalu w Wenecji. Obraz zebrał bardzo dobre recenzje i został nagrodzony m.in. Złotymi Globami dla najlepszego filmu dramatycznego i dla Jessego Eisenberga.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 11537
Udostępnij serial
Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

10 Komentarzy

avatar

Dave021

The Social Network można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam The Social Network
avatar

Ms_Paulla

The Social Network to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

dx87

Film The Social Network to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 01m.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 2h 01m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć The Social Network, spojrzenie na ocenę 7.4 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 7.4, The Social Network musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak The Social Network z oceną 7.4, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

EdiHejka

The Social Network ze średnią ocen 7.4 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

IziMovie1

Z oceną 7.4, The Social Network zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!