alt

Szeregowiec Ryan (1998) eKino TV - Cały Film Online

rating8.2
15 100
Ocen
calendar1998
time2h 49m
Czerwiec 1944 roku, właśnie ruszył tzw. drugi front w Europie. Lądujący na plaży Omaha w Normandii oddział Rangersów kapitana Millera zostaje zdziesiątkowany. Z ocalałych żołnierzy, Miller wybiera kilku do niebezpiecznej misji. Otrzymuje rozkaz przeniknięcia za linię frontu i odnalezienia szeregowca Jamesa Ryan'a, jednego z tysięcy spadochroniarzy zrzuconych w noc poprzedzającą lądowanie aliantów na tyłach niemieckiej obrony. Dowództwo traktuje akcję prestiżowo. Trzej bracia Ryana, zginęli w walce i nie można dopuścić, aby matka straciła ostatniego syna. Miller ma odnaleźć i uratować Ryana nawet za cenę śmierci swoich ludzi...

Aktorzy

Actor Vin Diesel

Vin Diesel

Actor Paul Giamatti

Paul Giamatti

Actor Matt Damon

Matt Damon

Actor Tom Hanks

Tom Hanks

Actor Bryan Cranston

Bryan Cranston

Actor Nathan Fillion

Nathan Fillion

Actor Giovanni Ribisi

Giovanni Ribisi

Actor Ted Danson

Ted Danson

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć film Szeregowiec Ryan online?

Szeregowiec Ryan to kultowy już film wojenny z 1998 roku w reżyserii Stevena Spielberga. Opowiada historię kapitana Millera, który podczas lądowania w Normandii otrzymuje niezwykłe zadanie - odnaleźć i sprowadzić do domu jedynego ocalałego syna pani Ryan. Film zebrał doskonałe recenzje i zdobył aż 5 Oscarów.

Dzięki wspaniałej obsadzie aktorskiej i mistrzowskiemu operowaniu kamerą, Szeregowiec Ryan to film, który wciąga widza w brutalną rzeczywistość II wojny światowej. Niesamowicie realistyczne sceny bitew oraz wątek poszukiwań tytułowego szeregowca sprawiają, że seans tego filmu zapada w pamięć. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zobaczyć tego arcydzieła kina wojennego, koniecznie nadrobić ten brak!

Niestety Szeregowca Ryana nie znajdziemy aktualnie w żadnym z popularnych serwisów VOD takich jak Netflix, HBO GO czy Player. Nie emitują go również stacje telewizyjne. Jednak istnieje kilka sposobów, by obejrzeć ten tytuł online:

 • Wypożyczenie z internetowych wypożyczalni takich jak iTunes, Rakuten czy Chili
 • Zakupienie DVD z filmem w sklepach internetowych lub stacjonarnych
 • Obejrzenie nielegalnych kopii filmu udostępnianych w internecie (uwaga - łamie to prawa autorskie!)

Mimo kilkunastu lat od premiery, Szeregowiec Ryan wciąż pozostaje arcydziełem kina wojennego i warto poświęcić czas na jego obejrzenie. Film wciąga widza w mroczny świat II Szeregowiec Ryan wojny światowej i pozostawia niezapomniane wrażenia.

Jaka jest fabuła filmu Szeregowiec Ryan? Opinie widzów

Fabuła Szeregowca Ryana skupia się na losach kapitana Johna Millera, dowódcy kompanii 2 batalionu rezerwowego. W trakcie lądowania w Normandii 6 czerwca 1944 roku otrzymuje on tajną misję - ma odnaleźć i sprowadzić do domu jedynego ocalałego syna rodziny Ryanów, Jamesa. Trzej jego bracia zginęli na wojnie, a armia nie chce dopuścić, by matka straciła wszystkich swoich synów.

Miller wyrusza więc wraz z niedobitkami swojej kompanii na poszukiwania tytułowego szeregowca Ryana. Muszą przedrzeć się przez piekło walk w Normandii, by odnaleźć zaginionego żołnierza. Podczas misji giną kolejni ludzie z oddziału Millera. W końcu udaje im się odnaleźć Ryana, broniącego strategicznego mostu przed Niemcami. Okazuje się jednak, że nie chce on wracać do domu...

Film zebrał znakomite recenzje za przedstawienie okrucieństwa wojny, realizm scen batalistycznych oraz wątek moralny związany z sensem misji Millera. Widzowie chwalą kreacje aktorskie Toma Hanksa, Matta Damona czy Toma Sizemore'a. Wielu uważa Szeregowca Ryana za jeden z najlepszych filmów wojennych w historii kina. Doceniają brutalny realizm walk oraz dylematy moralne głównych bohaterów. To film obowiązkowy dla każdego fana kina wojennego.

Dlaczego warto obejrzeć film wojenny Szeregowiec Ryan z Tomem Hanksem?

Choć od premiery Szeregowca Ryana minęło już ponad 20 lat, wciąż jest to film, który warto zobaczyć. Dlaczego?

Po pierwsze, ze względu na rewelacyjne oddanie realiów II wojny światowej. Twórcy odtworzyli z niezwykłą dbałością o detale realia walk w Normandii, klimat oraz wyposażenie żołnierzy. Brutalne i hiperrealistyczne sceny bitew zapierają dech w piersi i potrafią wstrząsnąć widzem. To zdecydowanie najlepsza ekranizacja lądowania w Normandii w historii kina.

Po drugie, za sprawą wspaniałych kreacji aktorskich. Tom Hanks, Matt Damon, Tom Sizemore, Edward Burns, Barry Pepper i Adam Goldberg tworzą zgrany zespół żołnierzy różniących się charakterami. Ich losy wciągają widza w fabułę, sprawiając, że martwi się o każdego z nich. Aktorzy świetnie oddają emocje i traumaż wojny.

Po trzecie, dzięki poruszającej historii misji odnalezienia Jamesa Ryana. Przeplatanie wątków bitewnych i poszukiwawczych sprawia, że akcja filmu się nie dłuży. Towarzyszymy bohaterom w ich wyczerpującej, pełnej napięcia podróży przez piekło wojny. I przeżywamy razem z nimi dramatyczny finał misji.

Szeregowiec Ryan to film, który na zawsze pozostanie klasykiem kina wojennego. Jeśli kochasz ten gatunek - jego obejrzenie jest obSzeregowiec Ryan owiązkiem. Gwarantujemy, że będziesz wciągnięty od pierwszej do ostatniej minuty seansu. To doświadczenie, którego żaden miłośnik filmów o II wojnie nie powinien przegapić.

Najlepsze cytaty z filmu Szeregowiec Ryan - poznaj je!

Szeregowiec Ryan to film pełen zapadających w pamięć cytatów. Oto kilka naszych ulubionych:

 • "Zasługuję na to. Proszę, weź mnie do domu." - błaganie rannego szeregowca Ryana do kapitana Millera o zabranie do domu zamiast uczestnictwa w bitwie
 • "Ta szarża była głupim pomysłem, kapitanie." - sierżant Horvath do kapitana Millera, krytykując jego decyzję
 • "Jesteś tchórzem, zdrajcą i hańbą dla munduru. Zasługujesz na śmierć." - kapitan Miller do tchórzliwego szeregowca Uphama
 • "Żyj. Dla nas." - umierający kapitan Miller do ocalałego Jamesa Ryana, prosząc go by cieszył się życiem za wszystkich poległych kumpli
 • "Jestem pewny, że wykorzystam umiejętności zdobyte w tej jednostce." - sarkastyczna odpowiedź szeregowca Reibena na rozkaz Millera by został sanitariuszem
 • "Wzywam ognia artyleryjskiego na własne pozycje!" - rozkaz kapitana Millera wzywający ogień na most broniony przez jego ludzi przed Niemcami

Te i wiele innych cytatów pokazują dramaturgię sytuacji, w jakich znaleźli się żołnierze oraz ich postawy w obliczu grozy wojny. Stanowią nieodłączną część tego wybitnego filmu.

Szeregowiec Ryan - recenzja filmu z 1998 roku. Czy warto obejrzeć?

Szeregowiec Ryan to amerykański dramat wojenny z 1998 roku w reżyserii Stevena Spielberga. Opowiada o losach kapitana Millera i jego ludzi, którzy podczas lądowania w Normandii otrzymują rozkaz odnalezienia i odesłania do domu tytułowego szeregowca Jamesa Ryana.

Film zebrał znakomite recenzje krytyków i widzów, zdobywając 5 Oscarów (za reżyserię, montaż, dźwięk, zdjęcia i efekty specjalne) oraz Złoty Glob dla najlepszego filmu dramatycznego. Krytycy chwalili przede wszystkim realizm i bezkompromisowość w ukazaniu okrucieństwa wojny. Sceny lądowania w Normandii należą do najbardziej brutalnych i przerażająco realistycznych w historii kina. Twórcy odtworzyli piekło bitwy z niezwykłą dbałością o detale.

Steven Spielberg stworzył dzieło, które na zawsze odmieniło gatunek filmów wojennych. Pokazał wojnę bez cienia romantyzmu - jako krwawą jatkę pochłaniającą tysiące istnień. Bohaterowie filmu zostali postawieni w ekstremalnych sytuacjach ukazujących ich prawdziwe ja. Każda z postaci, nawet te drugoplanowe, została napisana w sposób pozwalający widzom się z nimi utożsamić.

Aktorzy grają doskonale, Tom Hanks jest rewelacyjny jako dowódca nękany wątpliwościami co do słuszności rozkazów. Matt Damon świetnie wciela się w tytułowego szeregowca Ryana. Realizm scen batalistycznych zapiera dech, podobnie jak dbałość o historyczne detale. Montaż i zdjęcia budują napięcie i potęgują emocje. Muzyka Jana Williamsa współgra z klimatem filmu.

Szeregowiec Ryan to absolutny majstersztyk kina wojennego i cenna lekcja historii. Głęboko porusza i zmusza do zastanowienia nad okrucieństwem i bezsensem wojny. Film jest mroczny i momentami ciężki do oglądania, ale też pełen pięknych, humanistycznych przesłań. Gorąco polecamy go wszystkim miłośnikom ambitnego kina. To obowiązkowa pozycja dla każdego.

Aktorzy w filmie Szeregowiec Ryan - poznaj obsadę produkcji

W filmie Szeregowiec Ryan wystąpili wybitni aktorzy, z których większość otrzymała za swoje role nominacje i nagrody. Oto główna obsada produkcji:

 • Tom Hanks jako kapitan John Miller - dowódca kompanii, który otrzymuje rozkaz odnalezienia Jamesa Ryana. Hanks stworzył kreację charyzmatycznego, lecz zmęczonego wojną dowódcy.
 • Matt Damon w roli tytułowego szeregowca Jamesa Francisa Ryana - najmłodszy z braci Ryanów, którego życie ma zostać ocalone za wszelką cenę.
 • Tom Sizemore jako sierżant Michael Horvath - doświadczony podoficer w drużynie Millera, jego prawa ręka.
 • Edward Burns jako szeregowiec Richard Reiben - buntowniczy żołnierz kwestionujący rozkazy.
 • Barry Pepper jako snajper Daniel Jackson - świetny strzelec wyborowy z objawami stresu bojowego.
 • Adam Goldberg jako szeregowiec Stanley Mellish - młody rekrut pochodzenia żydowskiego.
 • Jeremy Davies jako szeregowiec Timothy Upham - tłumacz, który dołącza do oddziału Millera.

Aktorzy stworzyli barwną mozaikę różnorodnych charakterów, których losy wzruszają i angażują emocjonalnie. Znakomita gra aktorska jest jednym z głównych atutów filmu Szeregowiec Ryan.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 15100
Udostępnij serial
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Szeregowiec Ryan należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez DreamWorks Pictures
avatar

LukiAnon

Szeregowiec Ryan to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 49m .
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 2h 49m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 2h 49m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 2h 49m. Gorąco polecam
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 8.2, Szeregowiec Ryan to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

EdiHejka

Szeregowiec Ryan ze średnią ocen 8.2 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 8.2 sugeruje, że Szeregowiec Ryan to pozycja obowiązkowa dla fanów DreamWorks Pictures.