alt

Sanktuarium (2021) eKino TV - Cały Film Online

rating6.6
2 044
Ocen
calendar2021
time1h 39m
Film "Sanktuarium" na podstawie powieści "Święte miejsce" Jamesa Herberta opowiada o głuchoniemej dziewczynie, która nagle odzyskuje słuch i mowę i potrafi uzdrawiać chorych po tym, jak nawiedza ją Matka Boża. Zewsząd zjeżdżają się ciekawscy, by być świadkami jej cudów, a zniesławiony dziennikarz , licząc na odbudowanie kariery, odwiedza miasteczko w New England, by napisać reportaż. Gdy wokół zaczynają dziać się przerażające rzeczy, zastanawia się, czy cuda te są dziełem Matki Bożej, czy kryją się za tym jakieś siły nieczyste.

Aktorzy

Actor Cary Elwes

Cary Elwes

Actor Jeffrey Dean Morgan

Jeffrey Dean Morgan

Actor Katie Aselton

Katie Aselton

Actor Christine Adams

Christine Adams

Actor William Sadler

William Sadler

Actor Diogo Morgado

Diogo Morgado

Actor Bates Wilder

Bates Wilder

Actor Cricket Brown

Cricket Brown

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Czy warto obejrzeć Sanktuarium? Recenzje i opinie o nowym filmie

Sanktuarium to nowy horror science fiction, który miał swoją premierę w marcu 2021 roku. Film opowiada o młodej kobiecie imieniem Alice, która zyskuje zdolność do uzdrawiania. Zjawisko to budzi zainteresowanie Kościoła katolickiego, ale też przerażające siły zła. Czy warto zobaczyć ten mroczny i intrygujący obraz?

Większość opinii krytyków na temat Sanktuarium jest pozytywna. Chwalą oni budowanie napięcia, kilka naprawdę strasznych scen i dobrą grę aktorów. W rolach głównych występują między innymi Amanda Seyfried jako Alice oraz Cary Elwes jako ojciec Hagan. Recenzenci podkreślają, że aktorzy świetnie oddają psychologiczną złożoność swoich postaci.

Fani horrorów doceniają Sanktuarium za klimatyczne scenografie, mroczną aurę i nieoczywistą fabułę. Film balansuje pomiędzy psychologicznym dramatem, thrillerem i horrorem - trzyma w napięciu i skutecznie straszy. Podoba się również pSanktuarium ołączenie motywów religijnych z nadprzyrodzonymi.

Jakie są najlepsze cytaty i kluczowe sceny z Sanktuarium?

Sanktuarium zawiera kilka naprawdę poruszających i symbolicznych scen. Jedna z najmocniejszych to moment, gdy Alice uzdrawia sparaliżowanego chłopca. Wstrząsająca jest reakcja matki, która z niedowierzaniem patrzy jak jej syn zaczyna chodzić. Inna zapadająca w pamięć sekwencja to scena egzorcyzmów, które okazują się nieskuteczne.

Do najlepszych cytatów z filmu można zaliczyć słowa Alice: "Nie prosiłam się o to. Nie chcę tych mocy. Chcę tylko normalnego życia." Oddają one rozterki głównej bohaterki i jej niechęć do bycia "wybrańcem". Ciekawy jest również dialog Alice z ojcem Haganem: "Może Bóg wybrał mnie, bo jestem słaba. Silni już zbyt wiele razy zawiedli."

Kto gra główne role w filmie Sanktuarium? Aktorzy i ich bohaterowie

Obsada Sanktuarium składa się z uznanych aktorów, którzy wcielają się w barwne i złożone postacie. Główną bohaterkę, Alice, gra Amanda Seyfried. Aktorka znana z filmów Mamma Mia! oraz Mankiewicz stworzyła kreację młodej kobiety zmagającej się z traumą i niechcianym darem uzdrawiania.

Ojca Hagana, przedstawiciela Kościoła badaczającego sprawę Alice, gra Cary Elwes. Aktor znany z Pary skrzeków stworzył postać początkowo sceptycznego kapłana, który musi zmierzyć się z nadprzyrodzoSanktuarium nym złem. W obsadzie znajduje się też William Sadler jako ojciec Salinger, który jako pierwszy dowiaduje się o darze Alice.

Gdzie online można obejrzeć cały film Sanktuarium z polskim lektorem?

Sanktuarium trafiło już na popularne platformy streamingowe, więc istnieje kilka opcji, żeby obejrzeć ten film online. Można go znaleźć na Netflix, HBO Max oraz Amazon Prime Video. Wszystkie serwisy oferują polską wersję językową filmu, zarówno w postaci lektora, jak i napisów.

Innym sposobem na obejrzenie Sanktuarium przez internet jest skorzystanie z platform VOD takich jak Chili, Rakuten czy Apple TV. Tu również znajdziemy legalną możliwość obejrzenia horroru z polskim dubbingiem lub napisami w atrakcyjnej cenie.

Fabuła i opis akcji filmu Sanktuarium - o czym jest ten film?

Sanktuarium opowiada o losach Alice, młodej dziewczyny z małego miasteczka, która przeżyła traumę. Pewnego dnia okazuje się, że Alice zyskała moc uzdrawiania ludzi. Zjawisko budzi sensację i zainteresowanie Kościoła katolickiego, który wysyła ojca Hagana by zbadał sprawę.

Okazuje się jednak, że nadprzyrodzone moce Alice mają również mroczną stronę. Dziewczyna zaczyna doświadczać przerażających wizji, a wokół niej zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Ojciec Hagan musi zdecydować, czy Alice jest wybrana przez Boga, czy może opętana przez demony.

Film łączy w sobie elementy horroru, thrillera i dramatu obyczajowego. Przedstawia walkę dobra ze złem, wiarę i zwątpienie. Jest to produkcja, która zaskakuje i wciąga - zarówno pod względem fabuły, jak i warstwy wizualnej.

Dlaczego warto obejrzeć Sanktuarium? Recenzja i wnioski po seansie

Sanktuarium to film, który zdecydowanie warto obejrzeć. Po seansie na pewno nie można powiedzieć, że jest to kolejny przeciętny horror. Produkcja wyróżnia się:

 • Ciekawą, niebanalną fabułą łączącą motywy religijne i nadprzyrodzone.
 • Dobrą, przekonującą grą aktorów.
 • Klimatyczną scenografią i zdjęciami.
 • Momentami naprawdę strasznymi i trzymającymi w napięciu.

Sanktuarium to nie tylko zwykły horror, ale też opowieść o wierze, powołaniu i walce dobra ze złem. Mroczna historia Alice, która z dnia na dzień zyskuje przerażające moce, wciąga i nie pozwala oderwać oczu od ekranu. Jeśli lubicie thrillery z nutą grozy, ten tytuł jest dla was.

10 Podobnych Filmów:

 1. Dobry piesek!
 2. Koszmarna głębia
 3. Potępienie
 4. Skal - Fight for Survival
 5. Gdy rodzi się zło
 6. Planeta Diuna
 7. Out of Darkness
 8. Stopmotion
 9. Puchatek: Krew i miód 2
 10. Piła X
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 2044
Udostępnij serial
Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

10 Komentarzy

avatar

Dave021

Sanktuarium można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

AgaMaga

Sanktuarium Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

Ms_Paulla

Sanktuarium to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 6.6. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 39m.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Sanktuarium , to przyjrzyj się ocenie 6.6. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.6, Sanktuarium to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

EdiHejka

Sanktuarium ze średnią ocen 6.6 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

IziMovie1

Z oceną 6.6, Sanktuarium zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

DaveAmeryka

Sanktuarium z oceną 6.6 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.