close icon
page-title
Rybki z ferajny
Rybki z ferajny

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Shark Tale
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: DreamWorks Animation

Rybki z ferajny (2004) eKino TV - Cały Film Online

star6
6138Ocen
date2004
date1h 30m

Skomentuj

 • avatar

  CinephileCulture

  |13 godziny temu
  ludzie wystarczy przeklikać reklamy! A film bardzo spoko takie dosyć świeże spojrzenie na sprawę
 • avatar

  sidney68

  |5 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  ThrillerMaster

  |9 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  KubaManic98

  |10 dni temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  FilmowyFreak

  |11 dni temu
  Za dużo hype’u wokół Rybki z ferajny, spodziewałem się więcej
 • avatar

  WorldEXC12

  |13 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Czy warto obejrzeć film Rybki z ferajny?

Rybki z ferajny to polska komedia z 2004 roku w reżyserii Roberta Glińskiego. Film opowiada historię dwóch przyjaciół - Ferdynanda Kiepskiego i Aristidesa Ochódzkiego, którzy trafiają do aresztu. Tam poznają kolorową grupę współwięźniów i przeżywają szereg zabawnych przygód.

Rybki z ferajny to produkcja, która z pewnością warta jest obejrzenia. Przede wszystkim jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej kultowych polskich seriali komediowych. Błyskotliwe dialogi, świetna gra aktorska i mnóstwo zabawnych gagów sprawiają, że seans tego filmu to świetna rozrywka. Dodatkowym atutem produkcji jest plejada znakomitych aktorów w rolach gRybki z ferajny łównych i drugoplanowych.

Fabuła filmu Rybki z ferajny – o czym jest ten film?

Akcja Rybek z ferajny rozgrywa się w więzieniu. Główni bohaterowie, Ferdynand Kiepski i Aristides Ochódzki, trafiają za kratki za domniemaną kradzież telewizora. Tam poznają niezwykłą galerię współwięźniów, m.in. Silnego Hrabiego, Paździocha, Patryka, a także sadystycznego nadzorcę Gebelsa.

Fabuła skupia się na codziennym życiu bohaterów w murach zakładu karnego. Ich głównym zajęciem jest kombinowanie, jak zdobyć papierosy, alkohol i jedzenie. Nie brakuje też prób ucieczek z więzienia. Bohaterowie wpadają w konflikty z brutalnym nadzorcą Gebelsem, ale także nawiązują przyjaźnie z innymi więźniami. Nie obywa się bez wielu zabawnych gagów i sytuacji.

Gdzie legalnie obejrzeć cały film Rybki z ferajny online?

Rybki z ferajny można obejrzeć legalnie na kilku platformach VOD. Film jest dostępny m.in. w serwisach:

 • Player
 • Cineman
 • VOD.pl
 • Chili
 • Rakuten

Większość serwisów VOD udostępnia Rybki z ferajny w modelu pay-per-view, gdzie trzeba zapłacić jednorazowo za dostęp do konkretnego tytułu. Ceny wahają się zwykle od 5 do 15 zł za wypoRybki z ferajny życzenie. Jedynie Player i VOD.pl mają Rybki z ferajny w ramach comiesięcznego abonamentu.

Najlepsi aktorzy w filmie Rybki z ferajny – kto gra główne role?

W obsadzie Rybek z ferajny znalazła się plejada znakomitych polskich aktorów komediowych. Główne role Ferdynanda Kiepskiego i Aristidesa Ochódzkiego grają odpowiednio Andrzej Grabowski i Cezary Żak. Obaj świetnie wcielają się w swe komiczne postacie i dostarczają wielu powodów do śmiechu.

W pozostałych rolach występują m.in. Barbara Burska jako Halinka, Małgorzata Kożuchowska w roli strażniczki, a także Kazimierz Kaczor i Franciszek Pieczka. Znakomicie kreowaną postać sadystycznego strażnika Gebelsa gra Wiktor Zborowski.

Dlaczego Rybki z ferajny to film wart obejrzenia?

Rybki z ferajny to pozycja obowiązkowa dla fanów polskiej komedii. Film ma kilka mocnych stron, które sprawiają, że jest to produkcja warta obejrzenia.

Po pierwsze, inteligentny i błyskotliwy humor oparty na świetnych, dowcipnych dialogach. Mnóstwo kultowych cytatów, które na stałe weszły do kanonu polskiej komedii.

Po drugie, doskonała obsada. Grabowski, Żak, Pieczka, Zborowski i inni aktorzy genialnie wcielają się w swojerole. Chemia między aktorami i ich komediowy talent sprawiają, że seans jest czystą przyjemnością.

Po trzecie, uniwersalne poczucie humoru. Choć od premiery filmu minęło już niemal 20 lat, jego scenariusz, gagy i żarty wciąż są niezwykle zabawne i ponadczasowe.

Najlepsze cytaty z filmu Rybki z ferajny – przegląd najciekawszych dialogów

Rybki z ferajny obfitują w mnóstwo kultowych, przezabawnych cytatów i dialogów, które na stałe weszły do kanonu polskiej komedii. Oto kilka z najlepszych:

 • "Z kim ja mam ten interes?" - Aristides Ochódzki
 • "Proszę wziąć tabletkę i się położyć!" - strażniczka Zając
 • "Zamknij mordę, szczurze więzienny!" - Silny Hrabia
 • "Nie będziesz człowiekiem, jak nie posiedzisz!" - Ferdynand Kiepski
 • "Nazywam się Fritz Gebels i jestem waszym panem i władcą!" - strażnik Gebels

Scenariusz i recenzje filmu Rybki z ferajny – jak oceniają krytycy ten film?

Scenariusz do Rybek z ferajny stworzyli Krzysztof Kołbasiuk i Maciej Ślesicki. Ich inteligentne dialogi, zabawne sytuacje i celne spostrzeżenia na temat polskiego więziennictwa spotkały się z uznaniem krytyków. Recenzenci chwalili przede wszystkim absurdalny humor, dobrą obsadę i reżyserię.

W serwisie Filmweb Rybki z ferajny mają ocenę 7,6/10 na podstawie ponad 15 tys. głosów. Z kolei w portalu IMDb średnia ocen filmu wynosi 7,9/10. Krytycy podkreślają, że jest to jedna z najlepszych polskich komedii ostatnich dekad. Produkcja wciąż ma także rzesze oddanych fanów, którzy cytują kultowe kwestie dialogowe.

10 Podobnych Filmów

Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 6138

Udostępnij