alt

Prawo Bronxu (1993) eKino TV - Cały Film Online

rating7.9
2 272
Ocen
calendar1993
time2h 01m
Gangster Sonny jest znaczącą postacią w okolicy. Kiedy dziesięcioletni Calogero staje się świadkiem morderstwa popełnionego przez Sonny'ego, zataja przed policją, to co widział. Mafioso, w dowód wdzięczności, postanawia zaopiekować się chłopcem. Ojciec Calogero, Lorenzo, uczciwie zarabiający na życie kierowca autobusu, jest zdecydowanie przeciwny jakimkolwiek kontaktom syna z gangsterami. Mijają lata. Calogero coraz bardziej wchodzi w światek przestępczy. Zaczyna fascynować go poczucie siły i władzy, jakie daje życie poza prawem. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że kodeks karny może być niczym w porównaniu do ... prawa Bronxu.

Aktorzy

Actor Robert De Niro

Robert De Niro

Actor Joe Pesci

Joe Pesci

Actor Domenick Lombardozzi

Domenick Lombardozzi

Actor Lillo Brancato

Lillo Brancato

Actor Francis Capra

Francis Capra

Actor Kathrine Narducci

Kathrine Narducci

Actor Chazz Palminteri

Chazz Palminteri

Actor Louis Vanaria

Louis Vanaria

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Czy warto obejrzeć film Prawo Bronxu? Recenzja i opinie

Prawo Bronxu to amerykański film kryminalny z 1993 roku w reżyserii Roberta De Niro, który zadebiutował w tej roli. Obraz oparty jest na sztuce teatralnej Chazz Palminteriego i opowiada historię młodego Calogero z Bronxu, który zafascynowany jest lokalnym gangsterem. Film zebrał bardzo dobre recenzje i jest uznawany za jeden z najlepszych filmów gangsterskich lat 90.

Prawo Bronxu charakteryzuje się świetnym, wciągającym scenariuszem napisanym przez samego Chazz Palminteriego. Akcja rozgrywa się w tytułowej dzielnicy Nowego Jorku w latach 60. i koncentruje się wokół losów młodego chłopaka Calogero, świadka gangsterskiej strzelaniny. Calogero zafascynowany jest charyzmatycznym gangsterem Sonny'm i mimo sprzeciwu ojca zaczyna spędzać z nim czas. Sonny staje się dla niego autorytetem i mentorem. Jednocześnie chłopak musi zmierzyć się z wyborem pomiędzy życiem przestępcy a uczciwym życiem pracownika, przed którym stawia go ojciec. W tle mamy klimat gangsterskiego Bronxu lat 60.

W rolach głównych występują świetni aktorzy - Lillo Brancato jako młody Calogero i Robert De Niro jako Sonny. Ich relacja jest jednym z najciekawszych elementów filmu. Poza tym na ekranie pojawia się wiele znakomitych aktorów charakterystycznych jak Chazz Palminteri, Taral Hicks czy Frank Pietrangolare. Ogromnym atutem produkcji jest reżyseria samego Roberta De Niro, który stworzył klimatyczny i wciągający obraz gangsterskiego świata.

Prawo Bronxu zebrało bardzo pozytywne recenzje po premierze i do dzisiaj jest uznawane za jeden z najlepszych filmów lat 90. Krytycy chwalili przede wszystkim scenariusz, reżyserię i grę aktorską. Docenili także uniwersalne przesłanie filmu o dorastaniu, wyborach moralnych i poszukiwaniu autorytetów. Widzów urzekł klimat gangsterskiego Bronxu i chemia pomiędzy De Niro i Brancato. Prawo Bronxu to obowiązkowa pozycja dla fanów kina gangsterskiego.

Gdzie obejrzeć cały film Prawo Bronxu? Opcje online i w kinie

Fani kina gangsterskiego z pewnością chcieliby obejrzeć ten klasyk z 1993 roku. Gdzie można obejrzeć film Prawo Bronxu w całości?

Przede wszystkim Prawo Bronxu dostępne jest na popularnych platformach VOD takich jak Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video czy Apple TV. Dzięki subskrypcji tych serwisów możemy obejrzeć ten tytuł online w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem komputera, telewizora czy telefonu. Wszystkie platformy oferują film w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami lub dubbingiem.

Kolejną opcją jest wypożyczenie lub zakup filmu na platformach VoD takich jak CHOMIK.TV, Rakuten czy Player. Koszt wypożyczenia na 48 godzin to zazwyczaj kilkanaście złotych. Zakup cyfrowej kopii kosztuje około 20-30 zł.

Prawo Bronxu można również obejrzeć w tradycyjny sposób w kinie. W wielu miastach organizowane są pokazy tego klasyka w ramach cyklu Kino Konesera. Seanse odbywają się najczęściej w kinach studyjnych lub arthouse. Bilety można kupić przez internet lub bezpośrednio w kasie kina.

Ostatnią opcją jest zakup płyty DVD lub Blu-Ray z filmem. Nosiciel fizyczny zawsze gwarantuje najlepszą jakość obrazu i dźwięku. Prawo Bronxu na DVD kosztuje około 20-40 zł.

Podsumowując - miłośnicy X Muzy i kina gangsterskiego mają do dyspozycji szeroki wybór opcji, by obejrzeć ten świetny film Roberta De Niro z 1993 roku. Wystarczy skorzystać z VOD, pójść do kina studyjnego lub kupić DVD.

Prawo Bronxu - najlepsze cytaty z filmu i historia fabuły

Prawo Bronxu to głośny film z 1993 roku, który stał się klasykiem kina gangsterskiego. Opowiada historię młodego Calogero fascynującego się światem mafii. Poniżej przytaczamy najlepsze cytaty z tej produkcji.

Fabuła skupia się na losach Calogero Anello, syna włoskich imigrantów mieszkających w Bronksie. Pewnego razu Calogero jest świadkiem gangsterskiej strzelaniny, w której Sonny - lokalny gangster uratował mu życie. Sonny zaczyna opiekować się chłopcem ku niezadowoleniu jego ojca Lorenzo. Calogero zafascynowany jest gangsterem i spędza z nim coraz więcej czasu. Jednocześnie Lorenzo namawia syna, by skończył szkołę i prowadził uczciwe życie.

Najlepsze cytaty z Prawo Bronxu:

 • "Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest nic nie robić." - Sonny
 • "Mądry facet robi to tylko raz. Ale mądry facet, który zrobił coś głupiego, robi to jeszcze raz, aby się przekonać, że to był błąd." - Sonny
 • "Nie wierz nikomu. Tylko rodzina trzyma się razem." - Sonny
 • "Kiedy jesteś dzieckiem patrzysz na swojego ojca i myślisz, że jest on bohaterem. Kiedy dorośniesz zdajesz sobie sprawę, że to człowiek." - Calogero
 • Te cytaty doskonale oddają dylematy moralne głównego bohatera i pułapkę, w jaką wpadł zafascynowany gangsterskim światem Sonny'ego. Prawo Bronxu to film, który każdy fan kina gangsterskiego powinien znać.

  Aktorzy w filmie Prawo Bronxu - obsada i role

  Prawo Bronxu to klasyczny obraz gangsterski z 1993 roku. W rolach głównych wystąpili świetni aktorzy, tworząc niezapomniane kreacje postaci.

  Lillo Brancato wciela się w Calogero "C" Anello, syna włoskich imigrantów dorastającego w Bronksie i zafascynowanego światem mafii. Brancato stworzył świetną, pełną uczuć kreację młodego chłopaka szukającego swojej drogi życiowej.

  Robert De Niro gra Sonny'ego - charyzmatycznego lokalnego gangstera, będącego autorytetem dla Calogero. De Niro jak zawsze fantastycznie oddał charakter bezkompromisowego mafioso o dobrym sercu.

  Chazz Palminteri wciela się w Lorenzo Anello, ojca Calogero pragnącego dla syna uczciwego życia. Palminteri sportretował go jako surowego, lecz kochającego ojca.

  Taral Hicks gra Jane - ukochaną Calogero, która jest niepewna jego związków z mafią. Hicks stworzyła postać ciepłej i mądrej dziewczyny.

  W pozostałych rolach wystąpili m.in. Frank Pietrangolare jako kościelny Fat Man, Joe Pesci w gościnnej roli wujka Sonny'ego czy Francis Capra jako młody Sonny.

  Dzięki świetnej obsadzie Prawo Bronxu to nie tylko znakomity scenariusz, ale również aktorski popis gwiazd kina gangsterskiego lat 90.

  Prawo Bronxu - zwiastun, scenariusz i tajniki produkcji

  Prawo Bronxu to jeden z najważniejszych filmów gangsterskich lat 90. Jak wyglądały kulisy powstania tego dzieła?

  Film wyreżyserował Robert De Niro - jest to jego reżyserski debiut fabularny. Scenariusz napisał Chazz Palminteri na podstawie swojej sztuki teatralnej o tym samym tytule. De Niro od dawna chciał wyreżyserować film o włoskiej mafii, więc zdecydował się zekranizować sztukę Palminteriego.

  Zdjęcia realizowano w Nowym Jorku, głównie w dzielnicy Bronx, aby oddać klimat fabuły osadzonej w tym specyficznym miejscu. Film kręcono w plenerach Bronxu, co dało bardzo realistyczny efekt.

  Budżet filmu wynosił 13 milionów dolarów. Obraz okazał się sukcesem kasowym, zarabiając ponad 17 milionów dol. w USA.

  Robert De Niro zaangażował do obsady wiele swoich ulubionych aktorów jak Chazz Palminteri, Joe Pesci czy Frank Pietrangolare. Sam wcielił się w jedną z głównych ról.

  Zwiastun filmu świetnie oddaje klimat gangsterskiego, włoskiego Bronxu i przedstawia głównych bohaterów - młodego Calogero i Sonny'ego. Zachęca do obejrzenia tej historii o dorastaniu, marzeniach i rozczarowaniach.

  Dzięki pasji De Niro i genialnemu scenariuszowi Prawo Bronxu to arcydzieło kina gangsterskiego, które trzeba znać.

  Jak oceniają film Prawo Bronxu widzowie i krytycy? Podsumowanie

  Prawo Bronxu, gangsterski dramat z 1993 roku spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wśród widzów, jak i krytyków filmowych.

  Publiczność doceniła wciągającą historię młodego chłopaka fascynującego się mafią, świetne aktorstwo (zwłaszcza De Niro i Brancato) oraz klimat gangsterskiego Bronxu lat 60. Widzów urzekła relacja Sonny'ego i Calogero - młody Brancato świetnie zagrał fascynację charyzmatycznym gangsterem. Film zebrał bardzo pozytywne oceny na portalach z opiniami widzów.

  Krytycy również byli pod wrażeniem scenariusza, reżyserii i gry aktorskiej. Chwalili przede wszystkim: wciągającą fabułę, znakomitą chemię pomiędzy głównymi bohaterami oraz reżyserski debiut Roberta De Niro. Docenili też ponadczasowe przesłanie filmu o dorastaniu, poszukiwaniu autorytetów i dokonywaniu moralnych wyborów. Prawo Bronxu zdobyło 96% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes.

  Podsumowując, Prawo Bronxu to według widzów i krytyków jeden z najlepszych dramatów kryminalnych lat 90. Arcyciekawa historia, świetne aktorstwo i reżyseria sprawiają, że jest to obowiązkowa pozycja dla miłośników kina gangsterskiego. Gorąco polecany!

  10 Podobnych Filmów:

  1. Niewidzialna zemsta
  2. Żegnajcie laleczki
  3. Bez litości 3. Ostatni rozdział
  4. Dogman
  5. Kod 8: część 2
  6. Bad Boys for Life
  7. Batman
  8. Czas krwawego księżyca
  9. Anatomia upadku
  10. Kod 8
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 2272
  Udostępnij serial
  Agnieszka Nowak

  Agnieszka Nowak

  Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

  10 Komentarzy

  avatar

  Lukasomaniak

  Prawo Bronxu bardzo mi sie podobał, moja ocena to 7.9
  avatar

  Madziaifilmy

  Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Price Entertainment
  avatar

  Areczek09

  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Prawo Bronxu
  avatar

  magsoe

  Prawo Bronxu to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
  avatar

  BagietkaLukas

  Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 7.9. Warto poświęcić czas na obejrzenie Prawo Bronxu.
  avatar

  TransFormers

  Kolejny udany przykład film. Ocena 7.9 nie wzięła się znikąd - Prawo Bronxu po prostu wciąga.
  avatar

  Vodek

  Z oceną na poziomie 7.9, Prawo Bronxu udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
  avatar

  CwanFil12

  Z taką oceną jak 7.9, Prawo Bronxu musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
  avatar

  EdiHejka

  Prawo Bronxu ze średnią ocen 7.9 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
  avatar

  DaveAmeryka

  Prawo Bronxu z oceną 7.9 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.