alt

Powrót do przyszłości (1985) eKino TV - Cały Film Online

rating8.3
19 049
Ocen
calendar1985
time1h 56m
Połowa lat 80, miasteczko Hill Valley... Młody, sympatyczny Marty (Michael J. Fox) przyjaźni się z pewnym osobliwym, starszym człowiekiem, doktorem Emmetem Brownem (Christopher Lloyd). Kiedy Marty przenosi się w czasie za pomocą wehikułu czasu skonstruowanego przez doktora, z przerażeniem odkrywa, że cofnął się o 30 lat wstecz... Na dodatek, zaraz po przybyciu zostaje przypadkowo potrącony przez swojego dziadka, a jego matka (oczywiście 30 lat młodsza) zakochuje się w nim... Marty musi w ciągu kilku dni znaleźć sposób na to, aby jego rodzice się w sobie zakochali, poradzić sobie z bandą opryszków, którzy prześladują jego ojca i przede wszystkim wrócić do swojego domu, do roku 1985...

Aktorzy

Actor Billy Zane

Billy Zane

Actor Thomas F. Wilson

Thomas F. Wilson

Actor Crispin Glover

Crispin Glover

Actor Christopher Lloyd

Christopher Lloyd

Actor Michael J. Fox

Michael J. Fox

Actor Lea Thompson

Lea Thompson

Actor Courtney Gains

Courtney Gains

Actor Arthur Tovey

Arthur Tovey

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jak wyglądał plan zdjęciowy kultowego Powrotu do Przyszłości?

Powrót do Przyszłości to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych filmów science fiction w historii kina. Choć od premiery minęło już ponad 30 lat, wciąż fascynuje widzów nie tylko intrygująca fabuła podróży w czasie, ale także perfekcyjna realizacja. Twórcy mieli nie lada wyzwanie, aby przedstawić wiarygodnie rok 1955 i przyszłość z roku 1985. Specjalnie dla tej produkcji przygotowywano rozbudowane plany zdjęciowe i dbano o każdy szczegół.

Film kręcono głównie w Kalifornii, wykorzystując różne lokalizacje. Słynna scena przemiany DeLoreana w maszynę czasu powstała na parkingu centrum handlowego Puente Hills Mall. Wnętrza domu rodziny McFly nakręcono w studiu, natomiast jego elewację uwieczniono w okolicach Valley Circle Boulevard. Do udawania centrum miasta Hill Valley posłużyły ulice w dzielnicy Whittier. Z kolei sceny w liceum zrealizowano w prawdziwej szkole Whittier High School.

Twórcy filmowi musieli odtworzyć także wygląd miasteczka Hill Valley z 1955 roku. Wykorzystano do tego historyczną część Pleasanton w Kalifornii, dekorując ulice z epoki. Dla uzyskania efektu przeszłości usunięto nowoczesne szyldy, zamontowano starodawne lampy i znaki drogowe. Do nakręcenia sekwencji tańca w latach 50. wPowrót do przyszłości ytypowano gimnazjum Hollywood United Methodist Church.

Co przekonało aktorów do wzięcia udziału w produkcji Powrotu do Przyszłości?

Gdy powstawał film Powrót do Przyszłości, Michael J. Fox był już gwiazdą serialu Family Ties i początkowo nie chciał angażować się w dodatkowy projekt. Dopiero namowa twórców oraz elastyczny grafik zdjęciowy zachęciły go do wcielenia się w rolę Marty'ego McFly. Z pewnością aktor nie żałuje tej decyzji, gdyż właśnie dzięki tej kreacji zyskał status ikony popkultury.

Z kolei Christopher Lloyd był zafascynowany niezwykłym scenariuszem opowieści o podróżach w czasie. Rola szalonego naukowca Doca Browna okazała się jedną z najważniejszych w jego karierze. Aktor wnieść dużo energii i zaangażowania, aby jak najlepiej sportretować tego ekscentrycznego bohatera.

Lea Thompson wcieliła się z powodzeniem w dwie role - matki i córki Marty'ego, Lorraine i Maggie McFly. Aktorkę zachwycił pomysł na intrygującą historię miłosną z elementami science fiction. Dodatkową motywacją była szansa pracy z uznanym reżyserem Robertem Zemeckisem.

Po latach gwiazdy Powrotu do Przyszłości wspominają ten film jako jedno z najważniejszych doświadczeń w karierze. Świetna atmosfera na planie, pasja twórców i wiara w sukces produkcji sprawiły, że z entuzjazmem w niej wystąpili.

Gdzie można obejrzeć cały film Powrót do Przyszłości online?

Powrót do Przyszłości to prawdziwie kultowy film, do którego chętnie wracają fani kina rozrywkowego. Nic więc dziwnego, że jest on dostępny w wielu serwisach streamingowych, dzięki czemu można go obejrzeć online.

Pełną wersję tej komediowej opowieści o podróżach w czasie znajdziemy na platformach takich jak:

 • Netflix
 • HBO Max
 • Amazon Prime Video
 • Apple TV+
 • Rakuten TV

Film dostępny jest w polskiej wPowrót do przyszłości ersji językowej, zarówno w opcji z lektorem, jak i z polskim dubbingiem. Dzięki temu z powodzeniem mogą go obejrzeć zarówno starsi, jak i młodsi widzowie.

Które sceny z Powrotu do Przyszłości zapadły w pamięć widzów na lata?

Powrót do Przyszłości obfituje w wiele zapadających w pamięć scen, które na trwale wpisały się do kanonu popkultury. Jedną z najsłynniejszych jest oczywiście moment, gdy zdezorientowany Marty McFly budzi się w przyszłości, wychodzi na ulicę i widzi zmienione, zaawansowane technologicznie Hill Valley. To scena, która u wielu widzów wywołuje ciarki i zachwyt.

Równie ikoniczny jest taniec Marty'ego na szkolnym balu, kiedy to z pasją wykonuje utwór "Johnny B. Goode", zadziwiając zgromadzoną młodzież i zyskując podziw dla swojego rockandrollowego stylu. Fani wielokrotnie odtwarzali tę scenę, próbując powtórzyć zabawne ruchy McFly'a.

Niezapomniany pozostaje także moment przemiany DeLoreana w wehikuł czasu, kiedy samochód rozpędza się do 88 mil na godzinę i znika w błysku świateł, pozostawiając za sobą ślady opon. To jeden z najbardziej kultowych motywów w historii kina.

Dlaczego Powrót do Przyszłości to ponadczasowy hit kina przygodowego?

Sukces, jaki odniósł Powrót do Przyszłości, bierze się z kilku powodów. Po pierwsze, intrygujący scenariusz łączący podróże w czasie z elementami komedii i romansu. Po drugie, świetnie nakreślone, barwne postacie, z którymi łatwo się utożsamić. Po trzecie wreszcie - perfekcyjna, pełna humoru i lekkości realizacja, która do dziś może stanowić wzór dla twórców kina rozrywkowego.

Co istotne, film świetnie się zestarzał i nie stracił nic ze swojego uroku. Wciąż bawi i angażuje emocjonalnie nowe pokolenia widzów, dla których jest swoistą bramą do świata retrospektywnej popkultury lat 80. Dlatego z całą pewnością można Powrót do Przyszłości nazwać ponadczasowym hitem kina przygodowego.

Jaka przyszłość została przedstawiona w filmie Powrót do Przyszłości i jak bardzo się różni od rzeczywistości?

Twórcy Powrotu do Przyszłości starali się przedstawić wizję świata w 1985 roku możliwie jak najbardziej futurystyczną i fantastyczną. I choć minęło już ponad 30 lat, wiele motywów z filmu nadal intryguje i pobudza wyobraźnię. Wśród nich są m.in. latające samochody czy samo zakładające się kurtki.

Jednak z dzisiejszej perspektywy świat z Powrotu do Przyszłości jawi się jako dość naiwny i archaiczny. Reżyserzy nie przewidzieli wielu przełomowych wynalazków, które zrewolucjonizowały obecną rzeczywistość, jak choćby internet, telefonia komórkowa czy wirtualna rzeczywistość. Zabrakło też mroczniejszych elementów, jak rosnące nierówności czy zmiany klimatyczne.

Mimo to dzieło Zemeckisa i Spielberga wciąż potrafi pobudzać wyobraźnię i zainspirować twórców science fiction. Być może za kolejne 30 lat przyszłość z filmu będzie wydawać się jeszcze bardziej odległa od rzeczywistości, niż obecnie. Jednak wartość samej produkcji pozostanie niezmienna.

10 Podobnych Filmów:

 1. Pies i Robot
 2. Papá o Mamá
 3. Skal - Fight for Survival
 4. Miłość bez ostrzeżenia
 5. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
 6. Shrek 2
 7. Megamind vs. the Doom Syndicate
 8. Potwory i spółka
 9. Nasze magiczne Encanto
 10. Kung Fu Panda 2
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 19049
Udostępnij serial
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

10 Komentarzy

avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Universal Pictures
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Universal Pictures
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

dx87

Film Powrót do przyszłości to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 56m.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Powrót do przyszłości
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 56m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 8.3. Warto poświęcić czas na obejrzenie Powrót do przyszłości.
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 8.3 nie wzięła się znikąd - Powrót do przyszłości po prostu wciąga.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Powrót do przyszłości , to przyjrzyj się ocenie 8.3. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

Gajdek12

Ocena 8.3 potwierdza, że Powrót do przyszłości to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.