close icon
page-title
Obcy: Decydujące Starcie
Obcy: Decydujące Starcie

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: Aliens
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: SLM Production Group

Obcy: Decydujące Starcie (1986) eKino TV - Cały Film Online

star7.9
9192Ocen
date1986
date2h 17m

Skomentuj

 • avatar

  ThrillerMaster

  |9 godziny temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  FilmowyFreak

  |1 dzień temu
  Za dużo hype’u wokół Obcy: Decydujące Starcie, spodziewałem się więcej
 • avatar

  sidney68

  |3 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  DaveAmeryka

  |4 dni temu
  Ciekawy: tak. Wciągający: tak. Ale pedały, transy i pomoc dla uchodźców: nie. Szkoda, bo byłby wart polecenia, a NIE jest.
 • avatar

  KubaManic98

  |7 dni temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  CinephileCulture

  |8 dni temu
  ludzie wystarczy przeklikać reklamy! A film bardzo spoko takie dosyć świeże spojrzenie na sprawę
 • avatar

  GrooveGazer

  |9 dni temu
  ok wyjaśnij mi dlaczego ten film jest tak dobrze oceniany? Niby spoko efekty i fajny plot twist ale no bez przesady bo du$# nie urywa;/
 • avatar

  WorldEXC12

  |10 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)
 • avatar

  SerialowaZuza

  |11 dni temu
  XD dla ludzi co nie czają jak oglądać i tylko narzekają

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Jak oceniają Obcy: Decydujące Starcie widzowie i krytycy? Recenzje i opinie

Film Obcy: Decydujące Starcie z 1986 roku to kontynuacja kultowego Obcego z 1979. W przeciwieństwie do pierwszej części, która była horrorem, tutaj mamy do czynienia z ostrą akcją i walką o przetrwanie. Jak produkcja Jamesa Camerona została przyjęta przez widzów i recenzentów? Opinie widzów są w zdecydowanej większości pozytywne. Film zebrał bardzo dobre oceny na portalach takich jak Filmweb czy IMDb, gdzie ma odpowiednio 7,9/10 i 8,4/10. Widzowie chwalą przede wszystkim dynamiczną akcję, świetne efekty specjalne jak na tamte czasy oraz klimat grozy i napięcia. Wielu uważa, że to jeden z najlepszych filmów akcji w historii kina. Również recenzenci docenili ten obraz. Roger Ebert dał mu aż 4/4 gwiazdki, chwalącCamerona za stworzenie niesamowicie napiętego, wręcz klaustrofobicznego thrillera. Inni krytycy również podkreślali świetną reżyserię i montaż, budujące napięcie. Choć pojawiły się głosy o schematyczności fabuły i płytkich postaciach. Ogólnie rzecz biorąc, Obcy: Decydujące Starcie zebrał bardzo dobre recenzje i opinie, które potwierdzają jego status klasyka kina akcji i science fiction lat 80. Nawet po latach filObcy: Decydujące Starcie m wciąż trzyma w napięciu i jest chwalony za realizację.

Które sceny z Obcy: Decydujące Starcie są najlepsze i najbardziej pamiętne?

Obcy: Decydujące Starcie to pełen napięcia thriller SF, który zapewnia widzom mnóstwo zapadających w pamięć scen. Oto kilka z najlepszych: - Lądowanie na LV-426 i pierwszy kontakt z obcymi. Niesamowita scenografia opuszczonej koloni i powolne odkrywanie tego, co się tam wydarzyło buduje napięcie. - Walka z obcymi w hangarze. Dynamiczna, zacięta strzelanina, która pokazuje bezwzględność i przewagę liczebną przeciwnika. - Ucieczka przez kanały wentylacyjne. Klaustrofobiczne sceny ucieczki przed obcym w ciasnych tunelach wentylacji. - Starcie przy windach. Walka o przetrwanie, gdy zawodzi winda. Obcy atakuje z zaskoczenia. - Samotna walka Ripley z obcym. Kulminacyjny moment, pojedynek Ripley w mechanicznej zbroi z ogromną bestią. - Ostateczna ucieczka i niszczenie obcych. Widowiskowa ucieczka i wybuch spowodowany zderzeniem Sulacony z planetą. To tylko niektóre z zapadających w pamięć scen tego kultowego filmu SF. Obcy: Decydujące Starcie ma ich zdecydowanie więcej!

Bohaterowie i aktorzy Obcy: Decydujące Starcie - kto grał w filmie i jak oceniasz ich rolę?

Obsada Obcy: Decydujące Starcie to zgrana ekipa, złożona zarówno ze znanych jak i początkujących wtedy aktorów. Oto najważniejsi bohaterowie i odtwórcy ich ról: - Sigourney Weaver jako Ellen Ripley - Weaver świetnie buduje twardą, zdecydowaną postać Ripley. Jej bohaterka to prawdziwa ikona kina akcji. - Carrie Henn jako Newt - młoda aktorka zagrała przekonująco dziewczynkę samotnie przetrwałą atak obcych. - Michael Biehn jako kapral Hicks - charyzmatyczny i twardy piechur kolonialnej piechoty. Biehn stworzył wiarygodną postać. - Lance Henriksen jako android Bishop - jako android Bishop wniósł dużo stoickiego spokoju i analitycznego dystansu. - Paul Reiser jako Carter Burke - świetnie zagrał niejednoznaczną postać reprezentanta Korporacji Weylanda. - Bill Paxton jako Hudson - komiczna, ale też tragiczna postać Paxtona jako Hudson jest jedną z najbardziej pamiętnych ról tego filmu. Aktorzy stworzyli barwną i komplementarną galeriObcy: Decydujące Starcie ę bohaterów, którzy pomimo krótkiego czasu na ekranie, na trwałe zapadają w pamięć. Stworzyli postacie pełne charakteru i osobowości.

Warto obejrzeć Obcy: Decydujące Starcie? Gdzie legalnie online z polskim dubbingiem lub napisami?

Jeśli ktoś jeszcze nie widział tego klasyka kina SF, to zdecydowanie warto nadrobić! Obcy: Decydujące Starcie to film, który do dziś trzyma w napięciu i może się podobać. Gdzie więc można obejrzeć go legalnie online? Film dostępny jest na platformach VOD takich jak: - Player - posiada polskie napisy i dubbing. Cena wypożyczenia na 48h - 10 zł. - Rakuten - polska wersja językowa w cenie 13zł za wypożyczenie. - Apple TV - Obcy: Decydujące Starcie można obejrzeć w iTunes w jakości HD z polskim dubbingiem za 14,99zł. - Google Play - oferuje film w polskiej wersji językowej. Wypożyczenie kosztuje od 6,99zł. Dla fanów gatunku i kina lat 80 warto poświęcić te kilkanaście złotych, aby zobaczyć jeden z najlepszych filmów sci-fi w historii. Obcy: Decydujące Starcie do dziś się broni i warto go nadrobić, jeśli ktoś jeszcze go nie widział.

Obcy: Decydujące Starcie - fabuła i opis filmu. O czym jest ten film akcji i S-F?

Akcja Obcy: Decydujące Starcie rozgrywa się kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z pierwszej części sagi. Ellen Ripley dryfuje w stazie kosmicznej, gdy zostaje uratowana. Okazuje się, że na planetoidzie LV-426, gdzie załoga Nostromo napotkała obcego, utracono kontakt z kolonią. Ripley wraca tam z grupą marines. Na miejscu odkrywają opuszczoną kolonię. Wszyscy mieszkańcy zniknęli lub nie żyją. Jedyną ocalałą jest mała dziewczynka Newt. Bohaterowie odkrywają ogromne stado obcych i stają do nierównej walki o przetrwanie. Bestie zabijają większość żołnierzy. Ocaleli, w tym Ripley, Hicks, Bishop i Newt uciekają do hangaru i próbują opuścić planetę. Alien Queen ściga ich jednak na pokładzie statku. W ostatecznej walce Ripley staje oko w oko z olbrzymią bestią. Obcy: Decydujące Starcie to wciągający thriller i jeden z najlepszych filmów akcji lat 80. Pełen napięcia, grozy i efektownych scen walki z obcymi. Film Jamesa Camerona ugruntował status tej serii jako klasyka kina SF.

Scenariusz i produkcja Obcy: Decydujące Starcie - jak powstawał ten kultowy film z serii Obcy?

Pomysł na sequel Obcego z 1979 zrodził się już kilka lat po premierze pierwszej części. James Cameron napisał scenariusz kontynuacji, który spodobał się wytwórni 20th Century Fox. Obcy: Decydujące Starcie kręcono w angielskich Pinewood Studios w 1985 roku. Cameron miał większy budżet niż Scott przy pierwszej części. Stworzył wiele detalicznych makiet i modeli obcych. Efekty specjalne tworzyła firma Stan Winston. W filmie pojawiło się wielu utalentowanych, choć wtedy początkujących aktorów. Cameron rygorystycznie pilnował realizmu - aktorzy przechodzili intensywne szkolenia wojskowe. Premiera filmu w 1986 okazała się wielkim sukcesem. Obcy: Decydujące Starcie zarobiło na całym świecie ponad 130 milionów dolarów i zyskało miano jednego z najlepszych filmów roku. Dzięki niemu seria Obcych na stałe zapisała się w historii kina.

10 Podobnych Filmów

Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

Oceń film lub serial

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 9192

Udostępnij