alt

Noc Oczyszczenia: Anarchia (2014) eKino TV - Cały Film Online

rating6.7
6 199
Ocen
calendar2014
time1h 44m
Nowi Ojcowie Założyciele Ameryki zapraszają cię na coroczne Oczyszczenie. W tę jedną noc w roku, Noc Oczyszczenia, wszystkie zbrodnie są legalne. To czas na wyrównanie rachunków, na zemstę – ale czasami po prostu na to, by dać upust frustracji. Służby ratownicze, szpitale, straż pożarna i policja nie działają przez 12 godzin, od 19:00 jednego dnia do 7:00 drugiego. Nie ma obowiązku uczestniczenia w Oczyszczeniu, ale gdy samochód dwojga młodych ludzi psuje się na środku ulicy tuż przed godziną 19-tą, są oni zmuszeni uciekać przed zamaskowanymi motocyklistami, by ratować życie. Młody mężczyzna wyrusza w drogę, by zemścić się za śmierć synka. Matka i córka uciekają z domu, do którego włamują się bezwzględni napastnicy. Tych pięcioro ludzi musi połączyć siły, by przetrwać Noc Oczyszczenia w Los Angeles.

Aktorzy

Actor Frank Grillo

Frank Grillo

Actor Nicholas Gonzalez

Nicholas Gonzalez

Actor Zach Gilford

Zach Gilford

Actor Carmen Ejogo

Carmen Ejogo

Actor Kiele Sanchez

Kiele Sanchez

Actor Justina Machado

Justina Machado

Actor Noel Gugliemi

Noel Gugliemi

Actor Jack Conley

Jack Conley

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Czy warto obejrzeć Noc Oczyszczenia: Anarchia? Recenzja

Noc oczyszczenia: Anarchia to druga część popularnej serii thrillerów akcji, która zadebiutowała w 2013 roku. Film opowiada o losach kilku obcych sobie ludzi, których życie splata się ze sobą podczas kolejnej, corocznej Nocy Oczyszczenia. W ciągu 12 godzin wszelkie przestępstwa, łącznie z morderstwem, są legalne i dopuszczalne. Bohaterowie muszą walczyć o przetrwanie w tym piekielnym chaosie. Czy warto obejrzeć ten mroczny thriller sf? Jeśli lubisz mocne emocje, napięcie, akcję i dystopię - zdecydowanie tak. Film trzyma w napięciu od początku do końca i nie pozwala się nudzić ani na chwilę.

Reżyser James DeMonaco stworzył przerażającą wizję pretensjonalnego społeczeństwa, które co roku na 12 godzin zapomina o cywilizacji. W tym czasie na ulicach panuje anarchia, bezprawie i terror. To studium ludzkiej natury pokazane w krzywym zwierciadle. Film pokazuje, do czego zdolni są zwykli ludzie, gdy zniesione zostają ograniczenia moralne i prawne. Obnaża mroczną stronę ludzkiej natury. Jednocześnie bohaterowie muszą stawić jej czoła, aby przetrwać. WalkNoc Oczyszczenia: Anarchia a o życie nadaje filmowi dynamiki i tempa.

Gdzie obejrzeć cały film Noc Oczyszczenia: Anarchia bez limitów?

Noc oczyszczenia: Anarchia to produkcja z 2014 roku, więc nie ma problemu ze znalezieniem miejsca, gdzie można obejrzeć ten film w całości. Oto kilka propozycji, gdzie można oglądnąć Anarchię legalnie, bez limitów i za darmo:

 • Player - serwis streamingowy Telewizji Polskiej udostępnia ten tytuł na życzenie bez opłat.
 • Cineman - internetowa wypożyczalnia filmów ma Anarchię w swojej ofercie. Można wykupić dostęp na 48h za kilkanaście złotych.
 • Netflix - posiadacze konta mogą obejrzeć ten tytuł w ramach standardowego abonamentu.
 • HBO Max - serwis producenta filmu udostępnia go w swojej bibliotece.
 • Amazon Prime Video - abonenci mogą obejrzeć Noc oczyszczenia: Anarchia bez dodatkowych opłat.

Fabuła i scenariusz filmu Noc Oczyszczenia: Anarchia

Fabuła filmu osadzona jest w niedalekiej przyszłości, w której co roku na 12 godzin legalizowana jest przemoc. W tym czasie ulice opanowują gangi mordujące i grabieżców. Akcja skupia się na losach kilku postaci:

- Eva i Cali - matka z córką uciekające przed gangiem zabójców
- Leo - samotny ojciec, który chce pomścić śmierć syna zabitego rok wcześniej
- Shane i Liz - para młodych ludzi, którzy wpadają w tarapaty, gdy ich samochód psuje się na autostradzie

Bohaterowie spotykają się przypadkiem, a wspólnie próbują przetrwać koszmar nocy oczyszczenia. Łączą siły, aby stawić opór bandytom polującym na ludzi niczym na zwierzynę. Wędrują przez opustoszałe, tonące w chaosie miasto Los Angeles, szukając schronienia. Czy dotrą cało do rana?

Scenariusz filmu napisali James DeMonaco (twórca całej serii) oraz James DeMonaco. Akcja trzyma w napięciu, a dynamika wydarzeń nie pozwala się nudzić. Film ma ostrzejszy, mroczniejszy cNoc Oczyszczenia: Anarchia harakter niż pierwsza część i wiele momentów obfituje w naprawdę brutalne sceny. To produkcja tylko dla widzów o mocnych nerwach.

Aktorzy grający w filmie Noc Oczyszczenia: Anarchia

Obsada Nocy oczyszczenia: Anarchii to zgrana ekipa znanych hollywoodzkich aktorów. W głównych rolach wystąpili:

- Frank Grillo jako Leo Barnes - były policjant szukający zemsty
- Carmen Ejogo jako Eva Sanchez - matka uciekinierka
- Zach Gilford jako Shane - mężczyzna, którego samochód psuje się w nocy oczyszczenia
- Kiele Sanchez jako Liz - dziewczyna Shana, wspólnie próbują przetrwać noc
- Zoë Soul jako Cali - córka Evy, której ta chce zapewnić bezpieczeństwo

Aktorzy świetnie wcielili się w rolę i oddali charakter bohaterów - ich motywacje, dramatyzm sytuacji i determinację w walce o przetrwanie. Dzięki temu łatwo utożsamiamy się z postaciami, a film angażuje emocjonalnie. Dużym atutem filmu jest świetna gra aktorska.

Najlepsze cytaty z filmu Noc Oczyszczenia: Anarchia

Oto kilka najlepszych cytatów z Nocy oczyszczenia: Anarchii:

- Jedna noc w roku, kiedy możemy być uczciwi. - Eva Sanchez

- To nie Los Angeles. To piekło. - Leo Barnes

- Nie jesteśmy niczym lepsi. Tylko mieliśmy więcej szczęścia. - Eva Sanchez

- Morderstwo to rozwiązanie tylko wtedy, gdy inne zawodzą. - Carmelo Johns

- Czy naprawdę myślisz, że zabijając tych ludzi coś zmienisz? Nic się nie zmieni. Ich po prostu zastąpią następni. - Eva Sanchez

Cytaty dobrze oddają przesłanie filmu i pokazują moralne dylematy, przed którymi stają bohaterowie. Pokazują absurdalność sytuacji, w jakiej się znaleźli i chaos oraz bezprawie panujące tej nocy na ulicach.

Dlaczego warto obejrzeć film Noc Oczyszczenia: Anarchia?

Noc oczyszczenia: Anarchia to film, który zdecydowanie warto obejrzeć. Oto najważniejsze powody:

- Wciągająca, dynamiczna fabuła i świetny scenariusz. Akcja nie zwalnia tempa.
- Ciekawa, choć mroczna wizja świata przyszłości rządzonego przez chaos jednej nocy.
- Świetne aktorstwo i dobrze napisane, wiarygodne postacie.
- Mnóstwo akcji, pościgów, strzelanin - idealny film dla fanów gatunku.
- Niebrakujący w mocnych, brutalnych scen, które chwytają za gardło.
- Przesłanie pokazujące ciemną stronę ludzkiej natury.
- Film trzyma w napięciu i nie pozwala się nudzić ani przez chwilę.

Jeśli lubisz thrillery akcji utrzymane w mrocznym klimacie, to zdecydowanie warto dać szansę temu tytułowi. Adrenalina gwarantowana!

Seans filmu Noc Oczyszczenia: Anarchia - recenzja i opinia

Seans Nocy oczyszczenia: Anarchii to dwie godziny grozy, akcji i walki o przetrwanie w piekielnym świecie na skraju anarchii. Film od początku wciąga widza w przerażającą rzeczywistość zwariowanego eksperymentu społecznego opartego na bezprawiu. Obserwujemy losy kilku bohaterów i kibicujemy, aby przetrwali koszmar tej nocy.

Jest to zdecydowanie lepsza część niż pierwsza odsłona serii. Fabuła jest ciekawsza, bo skupia się na grupie ludzi, a nie pojedynczym domu. Film ma więcej akcji, pościgów, strzelanin. Tempo wydarzeń nie zwalnia ani na chwilę. Nie brakuje brutalnych i krwawych scen, które mogą szokować wrażliwszych widzów. Ja osobiście uważam jednak, że pasują do mrocznego klimatu fabuły.

Aktorzy świetnie wcielają się w rolę i widz łatwo utożsamia się z losem bohaterów. Klimat zagrożenia i grozy oddany jest bardzo sugestywnie. Muzyka buduje napięcie. Reżyser świetnie operuje kamerą, dynamizując akcję. Ogromnym atutem jest znakomity, trzymający w napięciu scenariusz. Nie nudziłem się ani przez chwilę.

Podsumowując - jeśli lubicie thrillery akcji, to gorąco polecam seans Nocy oczyszczenia: Anarchii. Adrenalina i emocje gwarantowane. Osobiście uważam, że to jeden z lepszych filmów akcji ostatnich lat. Zdecydowanie warto poświęcić mu dwie godziny.

Główny bohater filmu Noc Oczyszczenia: Anarchia - kim jest?

Choć w filmie występuje kilka barwnych postaci, to bez wątpienia głównym bohaterem Nocy oczyszczenia: Anarchii jest Leo Barnes. Kim jest ten tajemniczy mężczyzna?

Leo to były policjant z Los Angeles, który stracił syna zabitego podczas poprzedniej Nocy Oczyszczenia. Przez rok przygotowywał się do zemsty na mordercy dziecka. Jest zdeterminowany, aby dopaść i zabić winnego śmierci syna. Dlatego uzbraja się i wyrusza w miasto, by w chaosie nocy oczyszczenia dokonać swojej krwawej zemsty.

Jest samotnikiem i osobą odizolowaną od świata. Nie wierzy już w sprawiedliwość i porządek. Chce wymierzyć karę na własną rękę. Jest żądny krwi i mroczny. Jednocześnie w głębi duszy kryje się w nim człowiek pragnący sprawiedliwości. Wiemy o nim niewiele. Gra go świetnie Frank Grillo.

Leo to jakby anioł zemsty wcielony. Z pozoru bezwzględny i okrutny, ale tak naprawdę kieruje się chęcią sprawiedliwości. Jego postać dodaje filmowi mroku i tajemniczości. Jest motorem napędowym fabuły.

Produkcja filmu Noc Oczyszczenia: Anarchia - jak powstawał?

Noc oczyszczenia: Anarchia to kontynuacja hitu z 2013 roku pod tytułem Noc oczyszczenia. Pomysłodawcą obu filmów jest James DeMonaco, który napisał również scenariusz. Obie części wyreżyserował Francuz James DeMonaco. Za produkcję odpowiedzialne jest amerykańskie studio filmowe Blumhouse Productions, specjalizujące się w niskobudżetowych horrorach.

Budżet filmu wyniósł zaledwie 9 milionów dolarów, co jak na hollywoodzką superprodukcję jest kwotą niewielką. Zdjęcia realizowano w Los Angeles w USA, gdzie rozgrywa się akcja. Okres zdjęciowy trwał zaledwie 30 dni, od grudnia 2013 do stycznia 2014 roku. Premiera odbyła się 17 lipca 2014 roku.

Film okazał się sporym sukcesem kasowym, zarabiając ponad 110 milionów dolarów przy budżecie 9 milionów. Pokazuje to, że nawet niskobudżetowe produkcje mogą okazać się dużymi hitami, jeśli mają ciekawą fabułę i trafią w gusta wid

10 Podobnych Filmów:

 1. Dobry piesek!
 2. Koszmarna głębia
 3. Potępienie
 4. Skal - Fight for Survival
 5. Gdy rodzi się zło
 6. Planeta Diuna
 7. Out of Darkness
 8. Stopmotion
 9. Puchatek: Krew i miód 2
 10. Piła X
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 6199
Udostępnij serial
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Noc Oczyszczenia: Anarchia bardzo mi sie podobał, moja ocena to 6.7
avatar

AgaMaga

Noc Oczyszczenia: Anarchia Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 44m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Noc Oczyszczenia: Anarchia , to przyjrzyj się ocenie 6.7. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Noc Oczyszczenia: Anarchia, spojrzenie na ocenę 6.7 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Noc Oczyszczenia: Anarchia z oceną 6.7, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 6.7 nie przekonuje Cię do obejrzenia Noc Oczyszczenia: Anarchia, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 6.7 sugeruje, że Noc Oczyszczenia: Anarchia to pozycja obowiązkowa dla fanów Why Not Productions.