alt

Nie Martw się, Kochanie (2022) eKino TV - Cały Film Online

rating6.8
2 123
Ocen
calendar2022
time2h 03m
Alice (Pugh) i Jack (Styles) mają szczęście mieszkać w wyidealizowanej społeczności Victory. Jest to eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy ściśle tajnym Projekcie Victory oraz ich rodzin. Optymizm społeczny lat 50. XX wieku, uosabiany przez szefa, Franka (Pine) – korporacyjnego wizjonera i trenera motywacyjnego – przenika każdy aspekt codziennego życia w tej zintegrowanej pustynnej utopii. Mężczyźni spędzają każdy dzień w siedzibie Projektu Victory, pracując nad „rozwojem nowoczesnych materiałów”. Ich żony zaś – w tym elegancka partnerka Franka, Shelley (Chan) – cieszą się pięknem, luksusami i rozpasaniem swojego osiedla. Życie w nim jest doskonałe, a potrzeby każdego mieszkańca są zaspokajane przez pracodawców. W zamian proszą oni tylko o dyskrecję i niekwestionowane oddanie sprawie Victory. Na powierzchni idyllicznego życia pojawiają się jednak pęknięcia, a spod atrakcyjnej fasady wyzierają przebłyski czegoś strasznego.

Aktorzy

Actor Florence Pugh

Florence Pugh

Actor Chris Pine

Chris Pine

Actor Gemma Chan

Gemma Chan

Actor Olivia Wilde

Olivia Wilde

Actor Harry Styles

Harry Styles

Actor Timothy Simons

Timothy Simons

Actor Steve Berg

Steve Berg

Actor Nick Kroll

Nick Kroll

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Czy film Nie Martw się, Kochanie warto obejrzeć?

Film Nie Martw się, Kochanie to nowy psychologiczny thriller z 2022 roku w reżyserii Olivii Wilde. Produkcja zebrała mieszane recenzje, jednak zdecydowanie warto mu się przyjrzeć. W obsadzie znaleźli się tacy aktorzy jak Florence Pugh, Harry Styles, Olivia Wilde, Chris Pine i Gemma Chan. Fabuła skupia się na małżeństwie Alice (Pugh) i Jacka (Styles), którzy wydają się żyć idealnym życiem w utopijnej społeczności Victory. Jednak gdy Alice zaczyna dostrzegać pęknięcia w swojej rzeczywistości, postanawia odkryć mroczny sekret tego miejsca.

Mocną stroną filmu jest z pewnością świetna gra aktorska Florence Pugh, która stworzyła wciągającą i wielowymiarową postać Alice. Jej bohaterka jest zagubiona, rozdarta i desperacko poszukuje prawdy. Widzowie chwalą również chemię między Pugh i Stylesem, którzy stworzyli przekonującą parę na ekranie. Styles udowadnia, że ma prawdziwy talent aktorski, a sceny intymne z jego udziałem wywołały spore poruszenie.

Atutem produkcji jest także świetna, przypominająca lata 50. scenografia, kostiumy i charakteryzacja. Stworzyły one immersyjny, trochę oniryczny klimat. Muzyka również została dobrze dobrana. Reżyserka Olivia Wilde starała się stworzyć sugestywny i tajemniczy thriller psychologiczny z mocnym przesłaniem feministycznym. Niestety fabuła nie do końca się spina i brakuje jej głębi. Niemniej jednak warto samemu ocenić ten film i Nie Martw się, Kochanie dać szansę oryginalnej historii oraz świetnym kreacjom aktorskim.

Gdzie można obejrzeć cały film Nie Martw się, Kochanie online?

Nie Martw się, Kochanie trafiło do kin 21 września 2022 roku. Obecnie film dostępny jest na platformach VOD takich jak Apple TV, Rakuten TV, Chili TV, Cineman i innych. Można go również kupić lub wypożyczyć na Amazon Prime Video, Apple TV, Google Play i iTunes. Niestety na razie nie trafił do żadnej platformy streamingowej działającej w modelu abonamentowym.

Jaka jest fabuła filmu Nie Martw się, Kochanie?

Fabuła filmu skupia się na idealnej parze - Alice (Florence Pugh) i Jacku (Harry Styles) mieszkających w pozornie utopijnej społeczności Victory. Mężczyźni pracują nad tajemniczym projektem rozwoju zaawansowanych technologii, podczas gdy kobiety spędzają czas na zakupach, gotowaniu i dbaniu o dom. Jednak Alice zaczyna mieć dziwne sny i doświadcza niepokojących wizji, które zdają się pękać sielankową fasadę Victory.

Kiedy jej mąż bagatelizuje jej obawy, Alice postanawia na własną rękę zbadać te dziwne zjawiska. Odkrywa mroczną prawdę o eksperymencie, który ma miejsce w Victory. Próbując uciec, napotyka jednak na opór Jacka i innych mieszkańców, ktNie Martw się, Kochanie órzy starają się utrzymać status quo. Alice musi zdecydować, jak dużo jest gotowa poświęcić, by odkryć prawdę o swoim życiu.

Którzy aktorzy grają w filmie Nie Martw się, Kochanie?

W rolach głównych w filmie Nie Martw się, Kochanie wystąpili:

 • Florence Pugh jako Alice
 • Harry Styles jako Jack
 • Olivia Wilde jako Bunny
 • Chris Pine jako Frank
 • Gemma Chan jako Shelley

Pozostałe role zagrali m.in. KiKi Layne, Nick Kroll, Timothy Simons, Dita Von Teese i Douglas Smith. Reżyserką filmu jest Olivia Wilde, znana m.in. z serialu Dr House. Scenariusz napisała Katie Silberman na podstawie pomysłu Carey i Shane'a Van Dyke'a. Za zdjęcia odpowiada Matthew Libatique, a za muzykę - John Powell.

Najlepsze cytaty z filmu Nie Martw się, Kochanie

Oto kilka najlepszych cytatów z filmu:

 • "Nie martw się, kochanie. Tu jesteśmy bezpieczni." - Jack
 • "Wszystko dzieje się tak szybko. Ledwie mogę nadążyć." - Alice
 • "Idea równości nie istnieje. Ktoś zawsze ma przewagę." - Frank
 • "Osiągnęliśmy doskonałość. Dlaczego miałbym to kwestionować?" - Jack
 • "Znam twoje sekrety. Wiem, kim naprawdę jesteś." - Alice

Kim jest główny bohater w filmie Nie Martw się, Kochanie?

Główną bohaterką filmu jest Alice, grana przez Florence Pugh. Jest ona żoną Jacka i jedną z kobiet żyjących w utopijnej społeczności Victory. Początkowo wydaje się idealnie wpasować w sielankowy obraz tego miejsca - dba o dom, gotuje, zachowuje się jak typowa gospodyni domowa z lat 50.

Jednak Alice zaczyna mieć dziwne sny i halucynacje, które burzą jej spokój. Są one zwiastunem tego, że kobieta zdaje sobie sprawę, iż jej życie i cała rzeczywistość wokół nie jest tak doskonała, jak się wydaje. Alice stawia opór, buntuje się i stara się dociec prawdy. Jest silną psychologicznie bohaterką, determinowaną by poznać mroczne sekrety Victory.

Dlaczego warto obejrzeć film Nie Martw się, Kochanie?

Nie Martw się, Kochanie to warta uwagi produkcja z kilku powodów:

 • Świetna, chwalona przez krytyków gra aktorska Florence Pugh w roli głównej.
 • Ciekawa, tajemnicza fabuła utrzymana w konwencji psychologicznego thrillera.
 • Atrakcyjna scenografia i kostiumy utrzymane w estetyce lat 50.
 • Dobre kreacje aktorskie Harry'ego Stylesa i Olivii Wilde.
 • Interesujące przesłanie feministyczne i społeczne.
 • Wciągająca,dynamiczna akcja i niby-idylliczny nastrój, który skrywa mroczną tajemnicę.

Choć fabuła ma pewne niedociągnięcia, to z całą pewnością warto dać szansę tej produkcji i cieszyć oczy świetną grą aktorów oraz estetyką obrazu. Film na pewno dostarczy widzom wielu emocji i skłoni do refleksji.

Kto napisał scenariusz do filmu Nie Martw się, Kochanie?

Autorką scenariusza do filmu Nie Martw się, Kochanie jest Katie Silberman. Jest ona znana z pisania skryptów do takich produkcji, jak Księga Miłości, Miłość w wielkim mieście czy Do wszystkich chłopców, których kochałam. Silberman napisała scenariusz na podstawie oryginalnego pomysłu Carey Van Dyke i Shane'a Van Dyke'a. Reżyserką obrazu jest Olivia Wilde.

Katie Silberman w wywiadach mówiła, że inspiracją dla scenariusza były dla niej klasyczne filmy science fiction z lat 50. i 60., które ukazywały futurystyczne społeczności. Chciała jednak opowiedzieć tę historię z kobiecej perspektywy i zawrzeć wątki feministyczne. Stąd silna, buntownicza bohaterka, która przeciwstawia się pozornej utopii.

Jak wyglądała produkcja filmu Nie Martw się, Kochanie?

Zdjęcia do filmu realizowano na przełomie 2020 i 2021 roku w Kalifornii. Budżet produkcji wyniósł ok. 35 milionów dolarów. Dużą uwagę poświęcono scenografii i kostiumom, by oddać specyficzną estetykę lat 50. Reżyserka Olivia Wilde chciała stworzyć swoistą baśniową rzeczywistość, która jednak skrywa mroczną prawdę.

Aktorzy chwalili sobie współpracę z Wilde i mówili, że stworzyła na planie przyjazną atmosferę. Szczególnie ciepło wypowiadali się o reżyserce Florence Pugh i Harry Styles. Ten drugi zadebiutował w dużej roli w wymagającym filmie, ale poradził sobie bardzo dobrze. Choć produkcja zebrała mieszane recenzje, to gra aktorska odtwórców głównych ról została wybitnie oceniona.

Gdzie można obejrzeć zwiastun filmu Nie Martw się, Kochanie?

Oficjalny zwiastun filmu Nie Martw się, Kochanie można obejrzeć na oficjalnym kanale dystrybutora Warner Bros. Pictures w serwisie YouTube. Zwiastun dostępny jest z polskimi napisami i dobrze oddaje klimat tajemniczego, psychologicznego thrillera, w którym sielanka szybko ustępuje miejsca niepokojowi i paranoi. Wideo trwa 2 minuty i 50 sekund.

Zwiastun koncentruje się głównie na postaci granej przez Florence Pugh, choć pokazuje też pozostałych bohaterów. Daje namiastkę niepokojącej, surrealistycznej atmosfery, jaka będzie towarzyszyć seansowi filmu. Fani psychologicznych thrillerów powinni być nim zaciekawieni.

Jaka jest opinia krytyków o filmie Nie Martw się, Kochanie?

Film Nie Martw się, Kochanie zebrał mieszane, choć raczej pozytywne recenzje od krytyków. Według serwisu Rotten Tomatoes 71% z ponad 300 recenzji jest pozytywnych, a średnia ocen wynosi 6,3/10. Krytycy chwalą przede wszystkim aktorstwo Florence Pugh.

W opinii wielu recenzentów mocną stroną są też kostiumy i scenografia. Niektórzy doceniają ambitny pomysł reżyserski Olivii Wilde. Z drugiej strony wskazuje się, że fabuła nie do końca się spina i brakuje jej głębi. Niektóre wątki wydają się niedopracowane. Jednak ogólny odbiór filmu jest raczej ciepły.

Jaką ocenę ma film Nie Martw się, Kochanie w serwisach recenzenckich?

W popularnych serwisach z recenzjami filmowymi Nie Martw się, Kochanie otrzymało następujące oceny:

 • Filmweb - 3,8/10 (ponad 5,5 tys. ocen)
 • IMDb - 6,3/10 (ponad 80 tys. ocen)
 • Rotten Tomatoes - 71% pozytywnych recenzji
 • Metacritic - 57/100 (recenzje krytyków)

Są to oceny przeciętne lub lekko powyżej przeciętnej. Widzowie w Polsce ocenili obraz nieco słabiej niż krytycy. Najbardziej pozytywnie produkcję ocenili recenzenci z Rotten Tomatoes. Widać więc, że odbiór filmu był mieszany, choć z przewagą pozytywnych opinii.

10 Podobnych Filmów:

 1. Puchatek: Krew i miód 2
 2. Skal - Fight for Survival
 3. Weekend Warriors
 4. Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One
 5. Piła X
 6. Łowca Głów
 7. Bez litości 3. Ostatni rozdział
 8. Dobry piesek!
 9. Niezniszczalni 4
 10. Palido: W imię zemsty
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 2123
Udostępnij serial
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

10 Komentarzy

avatar

Dave021

Nie Martw się, Kochanie można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 2h 03m, to angażują od początku do końca.
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 2h 03m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 2h 03m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 2h 03m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 6.8. Warto poświęcić czas na obejrzenie Nie Martw się, Kochanie.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Nie Martw się, Kochanie , to przyjrzyj się ocenie 6.8. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

Matek

Mocna ocena 6.8 sugeruje, że Nie Martw się, Kochanie to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Nie Martw się, Kochanie, spojrzenie na ocenę 6.8 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 6.8, Nie Martw się, Kochanie musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!