alt

Mulan (2020) eKino TV - Cały Film Online

rating6.9
6 422
Ocen
calendar2020
time1h 55m
Kiedy Cesarz Chin wydaje dekret, według którego każdy mężczyzna z rodziny musi zaciągnąć się do cesarskiej armii, by obronić kraj przed najeźdźcami z północy, Hua Mulan - najstarsza córka uhonorowanego wojownika, postanawia zgłosić się do wojska, by pomóc swojemu schorowanemu ojcu. Przebrana za mężczyznę imieniem Hua Jun, na każdym kroku zostaje wystawiona na próbę. Musi zebrać swoją wewnętrzna siłę i wydobyć swój prawdziwy potencjał. Podczas niesamowitej podróży, zmieni się w zasłużoną w boju wojowniczkę i zyska szacunek wdzięcznego narodu... oraz dumnego ojca.

Aktorzy

Actor Donnie Yen

Donnie Yen

Actor Ming-Na Wen

Ming-Na Wen

Actor Jet Li

Jet Li

Actor Gong Li

Gong Li

Actor Liu Yifei

Liu Yifei

Actor Rosalind Chao

Rosalind Chao

Actor Tzi Ma

Tzi Ma

Actor Hoon Lee

Hoon Lee

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Czy warto obejrzeć nową wersję Mulan?

Nowa wersja filmu "Mulan" wyreżyserowana przez Niki Caro to odświeżona adaptacja klasycznej animacji Disneya z 1998 roku. Tym razem jest to aktorska wersja przygód dzielnej chińskiej wojowniczki, w którą wciela się Liu Yifei. Film miał premierę we wrześniu 2020 roku i od razu podzielił zarówno widzów, jak i krytyków. Jedni chwalą efektywną akcję i wciągającą fabułę, inni narzekają na brak duszy oryginału. Mimo kontrowersji, nowa Mulan zdecydowanie warta jest obejrzenia.

Efektowne sceny walki i widowiskowe zdjęcia

Bez wątpienia atutem nowego Mulan są dynamiczne sceny walki i bitew rodem z wielkich hollywoodzkich superprodukcji. Reżyserka postawiła na realizm i efekty praktyczne zamiast animacji komputerowej. Dzięki temu sekwencje akcji robią duże wrażenie i wciągają widza w sam środek wydarzeń. Dodajmy do tego piękne zdjęcia plenerów Nowej Zelandii, Chin i Uzbekistanu, które oddają klimat epickiej opowieści. Pod względem realizacyjnym Mulan prezentuje więc wysoki poziom jakości.

Ciekawa historia dobrze znana z animacji

Choć fabuła nie odbiega znacząco od animowanego pierwowzoru, twórcy wprowadzili pewne zmiany, które świeżo prezentują znaną historię Mulan. Tym razem poznajemy nieco więcej tła bohaterki i motywacji, którymi się kieruje. Pojawia się wątek siostry Mulan, a także nowy antagonista w postaci czarownicy Xianniang. Sama Mulan przedstawiona jest jako wojowniczka od początku, nie trzeba jej tego dopiero uczyć. Dzięki temu uniknięto nieco nużącej powtórki z animacji. Ogólnie rzecz biorąc, scenariusz jest świetnMulan ie napisany i z powodzeniem przenosi tę ponadczasową historię na ekran.

Jak oceniają Mulan widzowie i krytycy?

Recenzje nowego Mulan są mocno podzielone. Według agregatora Metacritic średnia ocen krytyków wynosi 54/100, a widzów – 5,7/10. Porównując do animacji z 1998 r. ze średnią krytyków 86/100, nowa wersja odbierana jest zdecydowanie chłodniej.

Pozytywne recenzje

Pozytywne recenzje chwalą przede wszystkim:

 • Efektowne sceny akcji i walki
 • Widowiskowe zdjęcia i lokacje
 • Dobrze poprowadzoną fabułę
 • Klimat epickiej opowieści

Krytycy doceniają również gruntowną aktualizację animacji i uniknięcie prostej kopii pierwowzoru. Choć brakuje piosenek, nowa Mulan ma wciągającą historię i charyzmę.

Negatywne recenzje

Natomiast negatywne recenzje zarzucają filmowi:

 • Brak duszy oryginału i piosenek
 • Zbyt powierzchowne postacie
 • Sztuczność
 • Słabą grę aktorską

Krytycy narzekają, że choć nowa Mulan ma widowiskową formę, to brakuje jej uroku i emocji animacji. Postacie są płaskie, a aktorzy drętwi. Ogólnie film nie przypadł fanom animacji do gustu.

Mulan – najciekawsze fakty o produkcji filmu

Produkcja aktorskiej wersji Mulan była bardzo ambitnym i kosztownym przedsięwzięciem. Oto najciekawsze fakty na temat powstawania tego filmu:

 • Budżet filmu wyniósł aż 200 milionów dolarów.
 • Zdjęcia realizowano w Nowej Zelandii, Chinach i Uzbekistanie.
 • Aktorka Liu Yifei (Mulan) przeszła intensywny trening sztuk walki przez 3 miesiące.
 • Stworzono ponad 1000 kostiumów inspirowanych tradycyjnym chińskim strojem.
 • Kaskaderzy i statyści brali udział w 4-miesięcznym obozie treningowym.
 • Nakręcono imponującą liczbę walk i scen akcji bez udziału animacji komputerowej.

Ogólnie rzecz biorąc, twórcMulan y nie oszczędzali wysiłków, aby oddać realia i klimat historii Mulan. Efektem tego są imponujące sceny bitew i widowiskowe plenery azjatyckich lokacji.

Gdzie legalnie obejrzeć Mulan z polskim lektorem?

Nowy film "Mulan" można obejrzeć legalnie na platformie Disney Plus, gdzie jest dostępny z polskim dubbingiem oraz napisami. Aby mieć dostęp do biblioteki Disney+, należy wykupić miesięczny lub roczny abonament. Ceny prezentują się następująco:

 • Miesięczny abonament: 28,99 zł
 • Roczny abonament: 289,90 zł

Disney+ można oglądać na smartfonach, tabletach, komputerach, konsolach do gier oraz telewizorach Smart TV. Platforma udostępnia aplikacje mobilne oraz Smart TV, dzięki czemu streaming filmów jest wygodny. Rejestrując konto, otrzymujemy dostęp do bogatej biblioteki filmów i seriali Disneya, Pixara, Marvela i Gwiezdnych Wojen.

Mulan - fabuła i opis filmu pełnego akcji

Akcja filmu rozgrywa się w starożytnych Chinach. Dzielna Mulan przebiera się za mężczyznę i zaciąga do cesarskiej armii, aby ochronić swojego chorego ojca. Okazuje się świetną wojowniczką, ale musi ukrywać prawdziwą tożsamość. Mulan stopniowo zdobywa szacunek i zaufanie towarzyszy broni. Tymczasem cesarstwo zagraża tajemnicza czarownica Xianniang. Razem z armią Mulan rusza do walki z najeźdźcami. Bohaterka odnajduje w sobie prawdziwą wartość i siłę, ratując Chiny.

Film pełen jest dynamicznych scen batalistycznych i akcji. Nie brakuje też wątków dramatycznych, jak konflikt Mulan z ojcem czy walka z własną tożsamością. Mimo braku elementów musicalowych, nowa Mulan to interesująca i wciągająca opowieść z wydźwiękiem feministycznym i pozytywnym przesłaniem. Zdecydowanie warto dać jej szansę.

Jak oceniają grę aktorską Liu Yifei w roli Mulan?

28-letnia chińska aktorka Liu Yifei wciela się w główną rolę Mulan. Niestety jej gra aktorska zebrała mieszane recenzje.

Pozytywne opinie chwalą Liu Yifei za:

 • Wiarygodną kreację wojowniczki
 • Sprawne wykonanie scen walki i akcji
 • Odpowiedni wygląd i charyzmę

Natomiast negatywne recenzje zarzucają aktorce:

 • Brak emocjonalnego zróżnicowania
 • Drętwą mimikę i gestykulację
 • Słabą chemie z innymi aktorami

Ogólnie rzecz biorąc, Liu Yifei prezentuje się dobrze w scenach akcji, ale nie udaje jej się w pełni oddać wewnętrznych dylematów Mulan. Brakuje głębi w tej kreacji. Mimo to aktorka całkiem nieźle radzi sobie w tej trudnej roli.

Co mówią recenzje filmu Mulan? Podsumowanie opinii

Mimo mieszanych ocen, większość recenzentów docenia starania Disneya o stworzenie świeżej, aktorskiej wersji klasyki. Choć brakuje duszy animacji, nowa Mulan ma imponującą oprawę audiowizualną i dynamiczną akcję. Warto dać jej szansę, choć trudno będzie przebić nostalgię związaną z rysunkowym pierwowzorem.

Film zdecydowanie trafi do fanów epickich historii i widowiskowych scen walki. Młodsi widzowie mogą nieco się zawieść brakiem piosenek i humorystycznych wstawek. Jednak na pewno docenią efekty specjalne i wciągającą fabułę.

Ogólny konsensus jest taki, że nowa Mulan to poprawna produkcja, która mogła mieć trochę więcej serca. Pomimo paru niedociągnięć, warto jej dać szansę i samemu ocenić tę barwną adaptację Disneya.

Najlepsze cytaty z Mulan - poznaj najmocniejsze kwestie bohaterów

Oto wybór najbardziej znaczących cytatów z filmu Mulan:

 • "Przynosisz honor rodzinie Mulan." - Ojciec do Mulan
 • "Jestem wojowniczką." - Mulan, ujawniając swoją tożsamość
 • "Twoja siła płynie z delikatności. Z cnoty. Z troski o innych." - Matka do Mulan
 • "Walczysz za Chin, a więc walczysz też za mnie." - Chen Honghui, towarzysz broni Mulan
 • "Nie zatrzymam się, dopóki nie znajdę swojego przeznaczenia." - Mulan

Te poruszające cytaty doskonale oddają wewnętrzną walkę Mulan o odnalezienie swojej drogi i pogodzenie obowiązku z marzeniami. Film przekazuje inspirującą uniwersalną historię o samoakceptacji i determinacji w dążeniu do celu.

Dlaczego warto obejrzeć nową wersję przygód Mulan?

Mimo mieszanych recenzji, nowa Mulan zdecydowanie jest warta obejrzenia. Oto kilka powodów:

 • Efektowne sceny walki i akcji
 • Widowiskowe zdjęcia azjatyckich plenerów
 • Interesująca historia z wątkami dramatycznymi
 • Pozytywne przesłanie o sile kobiet
 • Klimat epickiej opowieści

Aktorska interpretacja przygód Mulan to świeże spojrzenie na znaną historię. Choć brakuje duszy animacji, rekompensują to liczne zalety nowej wersji. Jeśli kochasz filmy akcji osadzone w ciekawych realiach, Mulan cię nie zawiedzie. Dopisz ją do swojej listy filmów do obejrzenia - niezależnie od mieszanych opinii, warto samemu przekonać się o jej walorach.

10 Podobnych Filmów:

 1. Ben Hur
 2. Kung Fu Panda 3
 3. Cena strachu
 4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
 5. Aquaman
 6. El padrino
 7. Exodus: Bogowie i królowie
 8. Bagażnik – uwięziona
 9. Gdy zgasną światła
 10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 6422
Udostępnij serial
Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

9 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Walt Disney Pictures
avatar

Dave021

Mulan można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Mulan można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

LukiAnon

Mulan to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 55m .
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 55m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.9, Mulan to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Gajdek12

Ocena 6.9 potwierdza, że Mulan to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

EdiHejka

Mulan ze średnią ocen 6.9 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

DaveAmeryka

Mulan z oceną 6.9 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.