alt

Mała Syrenka (1989) eKino TV - Cały Film Online

rating7.4
7 536
Ocen
calendar1989
time1h 23m
Disneyowska wersja "Małej Syrenki" przedstawia przygody niezależnej syrenki o imieniu Ariel, która za wszelką cenę chce trafić do świata ludzi. Działając pod wpływem emocji zawiera więc układ ze złą czarownicą morską Urszulą oddając swój głos i ogon w zamian za parę nóg i szansę ponownego spotkania przystojnego księcia Eryka, którego uratowała po katastrofie statku. Działając wbrew radom swojego mądrego ojca, króla Trytona i kraba Sebastiana, który miał za zadanie ją chronić, Ariel popada w nie lada tarapaty odkrywając, że milczenie wcale nie jest złotem, a korzyści, które odniosła dzięki układowi z Urszulą, są co najmniej wątpliwe...

Aktorzy

Actor Frank Welker

Frank Welker

Actor Edie McClurg

Edie McClurg

Actor Nancy Cartwright

Nancy Cartwright

Actor Kenneth Mars

Kenneth Mars

Actor René Auberjonois

René Auberjonois

Actor Mickie McGowan

Mickie McGowan

Actor Jodi Benson

Jodi Benson

Actor Pat Carroll

Pat Carroll

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć Małą Syrenkę online bez limitu z lektorem PL?

Mała Syrenka to kultowy film animowany produkcji Disneya z 1989 roku, który zdobył serca kilku pokoleń widzów. Opowieść o syrence Ariel marzącej o życiu na lądzie po dziś dzień zachwyca baśniową fabułą, chwytliwymi piosenkami i kolorową animacją. Gdzie można obejrzeć tę nieśmiertelną bajkę online?

Platforma Disney+ posiada w swojej bogatej bibliotece pełnometrażową Małą Syrenkę z dubbingiem w języku polskim. Można oglądać bez limitów czasowych po wykupieniu miesięcznego abonamentu. Film dostępny jest również na DVD i Blu-ray. W internecie znajdziemy także nielegalne linki do Małej Syrenki online, jednak lepiej unikać takich stron ze względu na wątpliwą jakość i ryzyko wirusów.

Mała Syrenka

Czy warto obejrzeć film animowany Mała Syrenka z 1989 roku?

Zdecydowanie tak! Mała Syrenka to jedna z najwybitniejszych produkcji wytwórni Disneya, która zapoczątkowała erę renesansu Disneya pod koniec lat 80. XX wieku. Film zebrał entuzjastyczne recenzje krytyków i od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i dorosłych. Zachwyca przede wszystkim barwną animacją, chwytliwymi piosenkami oraz ponadczasową fabułą.

Mała Syrenka opowiada historię syrenki Ariel, która za wszelką cenę pragnie poznać świat ludzi. Gdy ratuje rozbitka księcia Eryka, zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Aby być z ukochanym, zawiera pakt z czarownicą morską Urszulą, poświęcając swój cudowny głos. Czy zakończenie tej baśniowej historii będzie szczęśliwe?

Jakie jest fabuła Małej Syrenki - disneyowski musical z elementami baśni?

Akcja Małej Syrenki rozgrywa się w podwodnym królestwie syren i trytonów. Piękna syrenka Ariel od najmłodszych lat interesuje się światem ludzi na powierzchni. Zebrane przez nią skarby z głębin przechowuje w jaskini swojego przyjaciela, kraba Sebastiana. Jej ojciec, król Triton, surowo zabrania jej kontaktów ze światem ludzkim.

Pewnego dnia na powierzchni morza rozgrywa się potężna burza, w wyniku której tonie statek z księciem Erykiem. Ariel ratuje go przed utonięciem i zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Pragnie za wszelką cenę zostać człowiekiem, by móc spotkać ukochanego. Udaje się więc do morskiej czarownicy Urszuli i w zamian za ludzką postać oddaje jej swój cudowny głos.

Tymczasem Urszula knuje intrygę, by przejąć władzę nad Atlantydą. Ariel będzie musiała zmierzyć się z jej podstępami i walczyć o szczęście u boku księcia Eryka. Czy zwycięży miłość i dobre serce?

Mała Syrenka

Aktorzy dubbingu w polskiej wersji językowej Małej Syrenki

Polski dubbing Małej Syrenki przygotował zespół utalentowanych aktorów, którzy stworzyli barwne i ekspresyjne kreacje głównych bohaterów:

 • Ariel - Joanna Jędryka
 • Książę Eryk - Piotr Adamczyk
 • Sebastian - Zbigniew Zamachowski
 • Skorek - Janusz Zadura
 • Urszula - Irena Kwiatkowska
 • Król Triton - Jan Kobuszewski

Aktorzy swoimi głosami wnieśli ogrom emocji w tę baśniową historię, sprawiając, że bohaterowie na długo zapadają w pamięć. Znakomity dubbing sprawia, że Małą Syrenkę warto obejrzeć także po polsku.

Najlepsze cytaty i piosenki z baśniowego filmu Mała Syrenka

Mała Syrenka obfituje w wiele świetnych cytatów i chwytliwych piosenek, które na stałe zapisały się w historii kina animowanego. Oto kilka z najbardziej pamiętnych:

 • "Chcę więcej!" - kultowe westchnienie Ariel, gdy odkrywa nowe skarby ze świata ludzi.
 • "Pod powierzchnią morza, gdzie fale uderzają w rafę, Tam syrenka żyje szczęśliwie" - fragment piosenki "Under the Sea".
 • "Cały ten zachwyt nad tym, co tam, chcesz porzucić dziś? Wszystko zostawić, o czym śnisz?" - mówi król Triton do Ariel.
 • "Płyń ku marzeniom, a one spełnią się" - słowa piosenki "Part of Your World".

Niezapomniane piosenki jak "Under the Sea", "Part of Your World" czy "Kiss the Girl" na zawsze wryły się w pamięć widzów. Stanowią one integralną część sukcesu tej niezwykłej animacji.

Dlaczego warto obejrzeć kultową bajkę Mała Syrenka z Ariel w roli głównej?

Mała Syrenka to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych animacji w historii kina. Warto obejrzeć ten film z kilku powodów:

 • Niezwykła, bajkowa fabuła wzrusza i bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.
 • Zachwycająca animacja i rysunki postaci do dziś robią niesamowite wrażenie.
 • Idealnie dobrana ścieżka dźwiękowa z ponadczasowymi przebojami.
 • Tematy bliskie każdemu - miłość, marzenia, przyjaźń, walka dobra ze złem.
 • Wspaniałe aktorstwo w polskiej wersji językowej.

Mała Syrenka to musical pełen magii, humorystycznych scen i wzruszających momentów. Postać arystokratycznej syrenki Ariel, marzącej o życiu na lądzie, na zawsze wpisała się do kanonu kultowych bohaterek animacji. Ten ponadczasowy hit studia Disneya po prostu trzeba znać!

Mała Syrenka - zwiastun filmu animowanego studia Disney z 1989 roku

Pierwsze sceny zwiastuna Małej Syrenki od razu wprowadzają w bajkowy, podwodny klimat. Widzimy tajemnicze ruiny zatopionego statku, mnóstwo egzotycznych stworzeń morskich i oczywiście piękną syrenkę Ariel śpiewającą o swoich marzeniach. Kolejne ujęcia pokazują moment, gdy ratuje ona tonącego księcia Eryka, a także jej spotkanie z Urszulą, która oferuje jej ludzką postać w zamian za głos.

Zwiastun zachęca do obejrzenia pełnej wersji baśniowej historii, ukazując najciekawsze i najbardziej widowiskowe sceny. Dynamiczny montaż, chwytliwa muzyka i barwne postacie od razu wciągają widza w świat Małej Syrenki. To doskonała zachęta, by poznać losy odważnej syrenki, która dla miłości gotowa jest zaryzykować wszystko.

Jak wyglądała praca nad animacją i produkcją Małej Syrenki?

Prace nad Małą Syrenką trwały blisko 5 lat i zaangażowanych było w nie około 750 artystów i techników. Reżyserami produkcji byli Ron Clements i John Musker. Scenariusz bazował na baśni Hansa Christiana Andersena, ale wprowadzono w nim istotne zmiany.

Jednym z największych wyzwań było stworzenie podwodnego świata. Twórcy inspirowali się m.in. rafą koralową i morskimi zwierzętami. Do nakreślenia ruchów postaci wykorzystano nagrania pływających płetwonurków. Niezwykle pracochłonne okazały się także dynamiczne sceny sztormu czy zmagania Ariel z ośmiornicą.

Ogromnym przebojem okazała się ścieżka dźwiękowa z piosenkami autorstwa Howarda Ashmana i Alana Menkena. Prace nad muzyką trwały blisko 2 lata. Piosenka "Under the Sea" zdobyła Oscara, Złoty Glob i nagrodę Grammy.

Premiera Małej Syrenki, która kosztowała 40 mln dolarów, okazała się wielkim sukcesem. Film odniósł również triumf artystyczny i do dziś uznawany jest za jedną z najlepszych animacji w historii.

10 Podobnych Filmów:

 1. Pies i Robot
 2. Wielkodomscy – film
 3. Kung Fu Panda
 4. Shrek
 5. Nasze magiczne Encanto
 6. Trolle 3
 7. Koralina i tajemnicze drzwi
 8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
 9. Megamocny
 10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 7536
Udostępnij serial
Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

10 Komentarzy

avatar

Dave021

Mała Syrenka można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

AgaMaga

Mała Syrenka Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 23m, to angażują od początku do końca.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Mała Syrenka
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 7.4. Warto poświęcić czas na obejrzenie Mała Syrenka.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Mała Syrenka , to przyjrzyj się ocenie 7.4. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 7.4, Mała Syrenka udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

Gajdek12

Ocena 7.4 potwierdza, że Mała Syrenka to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 7.4, Mała Syrenka musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!