alt

Lolita (1997) eKino TV - Cały Film Online

rating7.2
1 666
Ocen
calendar1997
time2h 17m
Kontrowersyjna opowieść o dojrzałym, przebiegłym i zakłamanym Humbercie, który żeni się z postarzałą Charlotte, rywalizuje z demonicznym Quiltym i daje się uwieść beztroskiej trzynastolatce, która nosi to 'urocze, liryczne, melodyjne imię' - Lolita.

Aktorzy

Actor Melanie Griffith

Melanie Griffith

Actor Emma Griffiths Malin

Emma Griffiths Malin

Actor Jeremy Irons

Jeremy Irons

Actor Dominique Swain

Dominique Swain

Actor Frank Langella

Frank Langella

Actor Angela Paton

Angela Paton

Actor Ronald Pickup

Ronald Pickup

Actor Suzanne Shepherd

Suzanne Shepherd

Obejrzyj także

Jakie są najciekawsze wątki fabularne w filmie Lolita?

Film Lolita w reżyserii Stanleya Kubricka, który miał swoją premierę w 1962 roku, porusza kontrowersyjne i wciąż aktualne tematy. Jednym z najbardziej intrygujących wątków fabularnych jest nietypowa relacja pomiędzy dojrzałym mężczyzną Humbertem a dwunastoletnią Dolores. Opowieść koncentruje się wokół zakazanej miłości, pożądania i uwiedzenia nieletniej dziewczynki. Kubrick z mistrzowską precyzją ukazuje stopniowe uzależnianie się Humberta od Lolity i odwrotnie. Innym ciekawym motywem jest podróż głównych bohaterów przez Amerykę i ukrywanie ich relacji przed światem zewnętrznym. Film porusza kwestie moralne związane z sensem winy, grzechem i pokutą. Genialna gra aktorska Jeremy'ego Ironsa i Sue Lyon sprawia, że widz Lolita wciągnięty jest w ten mroczny świat.

Gdzie obejrzeć cały film Lolita z lektorem online za darmo i bez limitu?

Kultowy film Lolita z powodzeniem przetrwał próbę czasu i do dziś intryguje widzów na całym świecie. Osoby poszukujące możliwości obejrzenia tej kontrowersyjnej produkcji online za darmo i bez limitu mają kilka opcji. Jedną z nich jest skorzystanie z legalnych serwisów VOD, które oferują bezpłatny dostęp do wybranych filmów na określony czas. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z platform streamingowych, gdzie Lolita pojawia się okresowo w stałej ofercie. Fani kina mogą również wyszukać film na stronach internetowych udostępniających produkcje na zasadach "fair use". Dzięki temu możliwe jest obejrzenie Lolity online z polskim lektorem i bez żadnych dodatkowych opłat czy konieczności rejestracji.

Które sceny z filmu Lolita zapadły w pamięć widzów i krytyków?

Lolita Kubricka obfituje w zapadające w pamięć, świetnie zrealizowane sceny, które na trwałe wpisały się w historię kina. Jedną z najbardziej kultowych sekwencji jest pierwsze spotkanie Humberta z tytułową bohaterką, kiedy to mężczyzna ujrzał ją po raz pierwszy w ogrodzie. Ich wzajemne zauroczenie zostało przedstawione z niezwykłą subtelnością i symboliką. Inne pamiętne sceny to taniec Lolity przy piosence "Fidgety Joe", moment namiętnego pocałunku w łóżku czy też pełen napięcia pościg samochodowy. Niezwykle intrygująca jest również ostatnia sekwencja filmu, gdy HumberLolita t odwiedza dorosłą już Dolores. Świetna gra aktorska i reżyserska sprawiają, że te sceny zapadają w pamięć na długo.

Dlaczego warto obejrzeć kultowy film Lolita z 1962 roku w reżyserii Stanleya Kubricka?

Obraz Stanleya Kubricka na podstawie kontrowersyjnej powieści Vladimira Nabokova to absolutna klasyka kinematografii, którą każdy miłośnik dobrego kina powinien znać. Przede wszystkim warto docenić genialną interpretację głównych ról przez Jeremy’ego Ironsa i Sue Lyon. Aktorzy w niezwykle przekonujący sposób oddają złożoną relację dorosłego mężczyzny i dwunastoletniej dziewczynki. Reżyserska wizja Kubricka, doskonałe zdjęcia, muzyka i montaż sprawiają, że film wciąga i intryguje widza. Ponadczasowa historia poruszająca ważkie tematy moralne nie straciła nic ze swojej aktualności. Mimo upływu lat Lolita wciąż szokuje i prowokuje do dyskusji. Dla każdego fana ambitnego kina jest to pozycja obowiązkowa.

Jaka gra aktorska Jeremy'ego Ironsa i Sue Lyon przyciągnęła uwagę w filmie Lolita?

Aktorstwo Jeremy’ego Ironsa i Sue Lyon stanowi jeden z największych atutów ekranizacji Lolity. Irons w roli Humberta stworzył kreację mężczyzny rozdartego pomiędzy platonicznym uczuciem a fizycznym pożądaniem. Subtelnie oddał jego wewnętrzne rozterki i stopniowy upadek moralny. Z kolei czternastoletnia wówczas Sue Lyon zachwyciła niewinnym urokiem i jednocześnie demoniczną naturą tytułowej bohaterki. Jej Lolita była zarówno kusicielką, jak i ofiarą. Aktorzy wypracowali na ekranie fascynującą chemię i stworzyli niezapomniane kreacje, które na zawsze pozostaną w historii kina.

Czy fabuła kontrowersyjnego filmu Lolita wciąż szokuje widzów po latach od premiery?

Choć od premiery filmu Lolita minęło już ponad 60 lat, jego fabuła wciąż potrafi szokować i prowokować widzów. Kubrick bezlitośnie ukazał zakazaną relację dorosłego mężczyzny z nieletnią dziewczynką, nie unikając najbardziej kontrowersyjnych scen. Mimo iż nie pokazał wprost erotycznych aktów, to ich sugestywność wywołuje silne emocje. Dodatkowo reżyser poruszył tematy tabu: pedofilii, uwiedzenia, pożądania. Aktorzy grają tak przekonująco, że odbiór fabuły jest jeszcze mocniejszy. Dlatego Lolita po dziś dzień wstrząsa widzami i pobudza wyobraźnię, co świadczy o jej ponadczasowości. Film Kubricka na pewno nie jest łatwą rozrywką i wymaga od widza otwartego umysłu.

10 Podobnych Filmów:

  1. Strefa interesów
  2. PERFECT DAYS
  3. Wszystkie imiona Boga
  4. Jezus
  5. Nigdzie
  6. W głowie się nie mieści
  7. Bagażnik – uwięziona
  8. After 5. Na zawsze
  9. Gran Turismo
  10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 1666
Udostępnij serial
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

10 Komentarzy

avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Lolita można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Lolita
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 2h 17m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 7.2, Lolita udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Lolita z oceną 7.2, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

EdiHejka

Lolita ze średnią ocen 7.2 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 7.2 nie przekonuje Cię do obejrzenia Lolita, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

DaveAmeryka

Lolita z oceną 7.2 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.