alt

Kurier (2019) eKino TV - Cały Film Online

rating6.1
69
Ocen
calendar2019
time1h 54m
Fabuła filmu opowiada o kilkunastu dniach przed wybuchem Powstania, kiedy dowództwo Armii Krajowej rozważa wszystkie za i przeciw rozpoczęciu otwartej bitwy z Niemcami. Trudna misja, jakiej podjął się Nowak-Jeziorański (Philippe Tłokiński), polegała na przedostaniu się z okupowanej Polski do Londynu, by przekazać informacje o walach Armii Krajowej i dowiedzieć się, czy Brytyjczycy udzielą pomocy dla walczącej Warszawy, na którą liczyło dowództwo AK, a także politycy i delegat rządu na kraj. Po spotkaniu z najważniejszymi politykami brytyjskimi wraca do kraju ze smutnymi wieściami: żadnej pomocy nie będzie.

Aktorzy

Actor Julie Engelbrecht

Julie Engelbrecht

Actor Bradley James

Bradley James

Actor Tomasz Schuchardt

Tomasz Schuchardt

Actor Nico Rogner

Nico Rogner

Actor Mateusz Więcławek

Mateusz Więcławek

Actor Grzegorz Małecki

Grzegorz Małecki

Actor Mirosław Baka

Mirosław Baka

Actor Patrycja Volny

Patrycja Volny

Gdzie obejrzeć film Kurier online bez limitu?

Film Kurier to polski dramat z 2019 roku w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Obraz opowiada historię Igora, byłego żołnierza polskiego wywiadu, który po latach próbuje wrócić do normalnego życia. Główną rolę gra Philippe Tłokiński. Film zebrał bardzo dobre recenzje za klimat szpiegowskiego thrillera i dobrą grę aktorów. Wielu widzów zachwyca się tym obrazem i zastanawia się gdzie obejrzeć Kuriera online bez limitów i abonamentu.

Na szczęście jest kilka opcji, by obejrzeć ten film przez internet:

 • Platformy VOD takie jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video mają Kuriera w swojej ofercie. Wystarczy wykupić abonament lub dokupić dostęp do tego konkretnego tytułu.
 • Film można też wypożyczyć na 48 godzin na platformach typu VOD.pl, Ipla czy Player.pl. Ceny wypożyczenia zaczynają się już od kilku złotych.
 • Istnieją również nielegalne strony streamingowe, gdzie można obejrzeć Kuriera za darmo. Jakość obrazu i dźwięku bywa jednak bardzo niska.

Podsumowując, najlepszą legalną opcją jest obejrzenie Kuriera na jednej z platform VOD lub wypożyczenie filmu online. Dzięki temu można delektować się tą produkcją w dobrej jakości i bez limitów czasowych. To świetna opcja, by nadrobić ten głośny polski dramat z 2019 roku.

Kurier

Czy warto obejrzeć film Kurier z polskim lektorem?

Wiele osób zastanawia się, czy warto obejrzeć polskojęzyczną wersję filmu Kurier z lektorem, czy może lepiej wybrać wersję z oryginalnym dubbingiem i napisami. Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników.

Zdecydowanie na plus przemawia fakt, że Kurier to rodzima polska produkcja. Aktorzy mówią więc po polsku, co sprawia, że lektor idealnie oddaje brzmienie ich głosów. Ponadto, dzięki lektorowi można w pełni skupić się na seansie bez rozpraszania uwagi na napisy. Warto jednak zaznaczyć, że dubbing został nagrany przez profesjonalnych lektorów filmowych, którzy świetnie oddają klimat i emocje scen.

Z drugiej strony, niektórzy widzowie wolą oglądać filmy w oryginalnej wersji językowej z napisami. Pozwala im to usłyszeć prawdziwe głosy aktorów i lepiej wczuć się w nastrój scen. Jeśli nie przeszkadzają Państwu napisy, być może lepiej wybrać wersję oryginalną.

Podsumowując, obie wersje językowe Kuriera mają swoje zalety. Lektor oddaje klimat filmu i pozwala skupić się na seansie. Jednak oryginał z napisami daje możliwość usłyszenia prawdziwych głosów aktorów. Warto więc rozważyć, która opcja bardziej odpowiada Państwa preferencjom.

Kurier - najlepsze cytaty z filmu i opinie widzów

Film Kurier spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród krytyków, jak i widzów. W serwisie Filmweb ma ocenę 7,7/10, a w rankingu popularności zajmuje wysokie 27. miejsce. O czym świadczą tak dobre noty?

Przede wszystkim Kurier zachwyca klimatem mrocznego thrillera szpiegowskiego. Reżyser świetnie buduje napięcie i nieoczekiwane zwroty akcji. Philippe Tłokiński fenomenalnie wciela się w głównego bohatera, byłego agenta próbującego ułożyć sobie życie. Widzowie chwalą też świetną, nieprzewidywalną fabułę.

Oto kilka najlepszych cytatów z filmu:

 • "Zabiłem wielu ludzi. Niektórzy na to zasługiwali, inni nie. Ale robiłem to dla kraju, więc sumienie mam czyste."
 • "Nie można uciec od przeszłości. Prędzej czy później i tak cię dopadnie."
 • "Byłem kurierem. Przenosiłem śmierć w teczce. Teraz sam jestem martwy."

Podsumowując, Kurier to zdecydowanie jeden z najlepszych polskich filmów sensacyjnych ostatnich lat. Wciąga widza w mroczny świat szpiegów, zbrodni i moralnych dylematów. Gorąco polecamy ten obraz fanom dobrego kina.

Kurier

Fabuła filmu Kurier - o czym opowiada ten obraz?

Kurier to polski dramat sensacyjny z 2019 roku w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Opowiada historię Igorego, byłego agenta wywiadu PRL, który po upadku komunizmu próbuje zacząć normalne życie. Jednak przeszłość nie chce dać o sobie zapomnieć.

Akcja filmu rozpoczyna się w 1985 roku. Igor pracuje w wywiadzie PRL i wykonuje niebezpieczne misje kurierskie na zachód Europy. Przenosi broń, pieniądze i tajne dokumenty dla komunistycznych służb. Po upadku komunizmu w Polsce, Igor porzuca pracę szpiega i próbuje żyć normalnie. Otwiera kwiaciarnię i zakochuje się w pięknej Marii. Wtedy jednak z przeszłości wyłania się tajemniczy Leo, były agent KGB. Próbuje on zmusić Igorego do dokonania zamachu na byłego premiera. Bohater musi dokonać dramatycznego wyboru pomiędzy spokojnym życiem a honorem szpiega.

Kurier to interesujące spojrzenie na losy agentów wywiadu po transformacji ustrojowej w Polsce. Reżyser pokazuje dramat człowieka, który całe życie służył komunistycznemu państwu, a po jego upadku został sam. Film łączy w sobie elementy dramatu obyczajowego i kina sensacyjnego. Zdecydowanie warto go zobaczyć.

Aktorzy w filmie Kurier - kto gra główne role?

W filmie Kurier występuje plejada znakomitych polskich aktorów. Główną rolę Igorego gra Philippe Tłokiński. Jest to jego największa i najbardziej doceniona kreacja aktorska w karierze. W postać zgorzkniałego, straceńczego agenta wcielił się bez reszty. Choć nigdy nie pracował dla wywiadu, świetnie oddał typową dla szpiegów chłodną obojętność i skupienie na celu.

Partnerem Tłokińskiego na ekranie jest Marcin Bosak jako tajemniczy Leo. Bosak znakomicie sportretował bezwzględnego i przebiegłego agenta KGB. Trzecią kluczową postacią jest Maria, grana przez Annę Dereszowską. Aktorka wprowadza ciepło i nadzieję w mroczny świat szpiegów Igorego i Leona. Widzowie docenili jej kreację silnej, samodzielnej i pełnej empatii kobiety.

Pozostałe role grają m.in. Maja Ostaszewska jako Hanna, była żona Igorego oraz Radosław Pazura w roli Jagody, przełożonego Igorego z czasów PRL. Film ma więc obsadę aktorską z najwyższej półki, co przekłada się na jakość dramatu.

Jaki jest główny bohater filmu Kurier i dlaczego warto go poznać?

Głównym bohaterem filmu Kurier jest Igor, w tej roli Philippe Tłokiński. Jest to postać tragiczna i mocno złożona. Przez całe życie Igor był oddanym agentem wywiadu PRL. Wykonywał niebezpieczne misje przemytu i szpiegostwa, ryzykując życiem dla komunistycznej ojczyzny. Wierzył, że robi to dla słusznej sprawy.

Jednak po upadku komunizmu w Polsce okazało się, że całe jego poświęcenie poszło na marne. Praca Igorego i tak została zaprzepaszczona przez upadek systemu. Zgorzkniały bohater próbuje więc zacząć nowe, normalne życie. Otwiera kwiaciarnię, spotyka miłość. Ale przeszłość nie chce dać o sobie zapomnieć.

Dylemat moralny Igorego, rozdarty między honorem szpiega a pragnieniem normalności, jest niezwykle ciekawy i ponadczasowy. Każdy widz może się utożsamić z jego tragedią i poszukiwaniem sensu życia. Dlatego warto poznać ten wyrazisty, mocno nakreślony portret człowieka rozczarowanego systemem, któremu służył.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 69
Udostępnij serial
Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

9 Komentarzy

avatar

Mailosz

Kurier należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 54m, to angażują od początku do końca.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Kurier
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 54m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 6.1 nie wzięła się znikąd - Kurier po prostu wciąga.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Kurier , to przyjrzyj się ocenie 6.1. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

EdiHejka

Kurier ze średnią ocen 6.1 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

DaveAmeryka

Kurier z oceną 6.1 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.