alt

Katyń (2007) eKino TV - Cały Film Online

rating6.7
223
Ocen
calendar2007
time2h 02m
Gdy 17 września 1939 roku armia radziecka wkroczyła do Polski, nieprzygotowana do walki na dwóch frontach armia II Rzeczpospolitej musiała ponieść klęskę. Wśród jeńców wojennych znalazło się kilkanaście tysięcy oficerów. Ich rodziny z utęsknieniem czekały na ich powrót. Nigdy on jednak nie nastąpił. Dzieło Andrzeja Wajdy ukazuje historie kobiet, które mimo upływu lat, ciągle czekały na powrót swych mężów, synów, braci i ojców, uwięzionych przez NKWD.

Aktorzy

Actor Sebastian Bezzel

Sebastian Bezzel

Actor Sergey Garmash

Sergey Garmash

Actor Joachim Paul Assböck

Joachim Paul Assböck

Actor Krzysztof Globisz

Krzysztof Globisz

Actor Paweł Małaszyński

Paweł Małaszyński

Actor Wiktoria Gąsiewska

Wiktoria Gąsiewska

Actor Jacek Braciak

Jacek Braciak

Actor Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jak Katyń przedstawia dramatyczne losy polskich jeńców?

Film Katyń w reżyserii Andrzeja Wajdy opowiada o jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Polski - zbrodni katyńskiej z 1940 roku. Akcja filmu rozgrywa się równolegle w trzech miejscach - w Katyniu, gdzie giną polscy oficerowie, w obozie jenieckim w Kozielsku, gdzie oczekują ich rodziny oraz w okupowanej Warszawie. Dzięki temu widzowie mogą śledzić losy konkretnych postaci i ich bliskich z różnych perspektyw.

Szczególnie poruszająco przedstawione jest życie w obozie jenieckim w Kozielsku. Reżyser pokazuje dramatyczną sytuację polskich jeńców - ich tęsknotę, niepewność jutra i desperację. Codzienność w obozie wypełniona jest nie tylko rutynowymi zajęciami, ale też marzeniami o powrocie do domu. Wajda z wielką wrażliwością kreśli portrety psychologiczne bohaterów i relacje między nimi.

Film unaocznia też absurdalność sytuacji w jakiej znaleźli się polscy jeńcy - oficerowie, którzy walczyli o wolność ojczyzny, nagle stają się więźniami reżimu totalitarnego. Paradoksalnie sami nie do końca zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie im zagraża. Stąd też ich dramat jest tym większy. Katyń pokazuje ich historię z krzywdzącą przenikliwością.

Katyń

Gdzie obejrzeć film Katyń online z polskim lektorem?

Film Katyń po premierze kinowej w 2007 roku szybko zyskał status wybitnego dzieła polskiej kinematografii. Nic więc dziwnego, że do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Coraz więcej widzów poszukuje możliwości obejrzenia tego poruszającego dramatu historycznego online.

Na szczęście istnieje kilka opcji, by obejrzeć Katyń przez internet. Film dostępny jest na platformach VOD takich jak Netflix, HBO GO czy Canal+. Można go również wypożyczyć lub kupić na iTunes czy Chili.

Co istotne, we wszystkich tych serwisach streamingowych Katyń dostępny jest z polskim lektorem. Dzięki temu seans online gwarantuje tak samo wysoką jakość, jak w kinie. Nawet osoby, które wolą oglądać filmy z dubbingiem, nie będą rozczarowane.

Warto skorzystać z okazji i nadrobić ten ważny tytuł polskiej kinematografii prosto z domowego zacisza. Wciągająca fabuła i kunszt reżyserski Andrzeja Wajdy na długo pozostają w pamięci.

Czy warto obejrzeć film Katyń o zbrodni katyńskiej z 1940 roku?

Film Katyń Andrzeja Wajdy to jedno z najważniejszych i najbardziej poruszających dzieł w polskiej kinematografii. Czy warto go obejrzeć? Zdecydowanie tak, i to z kilku powodów.

Po pierwsze, Katyń to film niezwykle mocny emocjonalnie. Reżyser z wielką wrażliwością ukazuje dramatyzm losów polskich oficerów i ich rodzin. Identyfikujemy się z bohaterami, przeżywamy razem z nimi całą gamę uczuć - od nadziei po rozpacz.

Po drugie, Katyń to wstrząsająca lekcja historii. Choć od zbrodni katyńskiej minęło już ponad 80 lat, to film uświadamia jak niewiele o niej wiemy. Fabuła zmusza do refleksji i budzi poczucie żalu do dzisiejszych władz Rosji, które wciąż unikają odpowiedzialności.

Po trzecie wreszcie, Katyń to po prostu świetne kino. Mistrzostwo reżyserii, znakomite zdjęcia i klimat epoki sprawiają, że seans wciąga i trzyma w napięciu od początku do końca. To dzieło, które trzeba zobaczyć choćby dla warsztatu filmowego.

Podsumowując, Katyń to ważny film, który porusza i będzie długo zostawać w pamięci. Gorąco polecam jego obejrzenie.

Katyń

Najlepsze cytaty z filmu Katyń - poznaj fabułę i bohaterów

Film Katyń z 2007 roku to jedno z najwybitniejszych osiągnięć polskiej kinematografii ostatnich lat. Obraz Andrzeja Wajdy o zbrodni katyńskiej porusza nie tylko warstwą wizualną, ale też głębią dialogów. Poniżej przytaczamy najlepsze cytaty z Katynia, które pozwolą lepiej poznać fabułę i bohaterów.

 • "Wszystko będzie dobrze. Musi być dobrze. Przecież wrócimy do domu." - porucznik Andrzej ma nadzieję na powrót do rodziny, nie zdając sobie sprawy z planów NKWD.
 • "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy. Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy." - polscy jeńcy śpiewają hymn narodowy w obozie w Kozielsku.
 • "Panno Święta, co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie! Ty, co gród zamkowy nowogródzki ochraniasz z jego wiernym ludem! Do Ciebie wołamy w smutku i cierpieniu naszym." - modlitwa jeńców przed transportem do Katynia.

Te poruszające słowa doskonale oddają nastrój i wymowę filmu. Dialogi kreślą portrety polskich oficerów - żołnierzy, mężów i ojców, których los okazał się tak tragiczny. Zarazem pokazują ich godność i heroizm w obliczu śmierci. Gorąco zachęcam do obejrzenia Katynia i wniknięcia w tę wstrząsającą historię.

Recenzje i opinie widzów o filmie Katyń - hit czy kit?

Film Katyń w reżyserii Andrzeja Wajdy zebrał znakomite recenzje i bardzo ciepłe opinie widzów. Krytycy docenili przede wszystkim walory artystyczne dzieła, a także odwagę w podejmowaniu trudnego tematu zbrodni katyńskiej. Jak Katyń oceniają zwykli widzowie?

Przeważają głosy, że jest to wybitny film, który wzrusza i porusza do głębi. Wielu podkreśla, że Katyń to nie tylko wspaniałe arcydzieło, ale też lekcja historii i hołd dla pomordowanych. Nie brak opinii, że jest to najlepszy polski film ostatnich lat, którego nie można przegapić.

Są oczywiście i tacy, którzy mają mieszane uczucia. Zarzucają Katyniowi zbyt wolne tempo, momentami teatralny styl oraz brak głębszej analizy historycznej. Jednak nawet wśród tych głosów przeważa szacunek dla tematu i realizacji.

Podsumowując, zdecydowana większość recenzji i opinii stawia Katyń w roli bezsprzecznego hitu polskiego kina. Film Wajdy to kinowe arcydzieło i hołd dla ofiar zbrodni katyńskiej. Gorąco polecam seans, który na długo pozostaje w pamięci i nie pozwala obojętnie przejść obok tej historii.

Dlaczego Katyń Andrzeja Wajdy to film wart zobaczenia dla każdego Polaka?

Katyń to bez wątpienia jeden z najważniejszych filmów w historii polskiej kinematografii. Obraz Andrzeja Wajdy poświęcony zbrodni katyńskiej z 1940 roku powinien obejrzeć każdy Polak. Dlaczego?

Po pierwsze, Katyń to wstrząsające świadectwo czasów, gdy w imię ideologii mordowano bezbronnych jeńców wojennych. Film uzmysławia jak kruche były ludzkie losy w tamtych latach.

Po drugie, dzieło Wajdy jest przestrogą, do czego może doprowadzić zakłamanie historyczne i tuszowanie prawdy. Przez dekady ZSRR zaprzeczało swojej odpowiedzialności za zbrodnię katyńską.

Po trzecie, film unaocznia jaką cenę ponieśli Polacy walczący o wolność i niepodległość ojczyzny. Ofiary Katynia są tego najboleśniejszym przykładem.

Po czwarte wreszcie, Katyń to po prostu arcydzieło - wstrząsające, mądre i piękne zarazem. Takich filmów w polskim kinie powstaje niewiele.

Podsumowując, Katyń to film, od którego nie można uciec. Porusza, boli, skłania do myślenia. To dzieło, które każdy Polak powinien znać.

10 Podobnych Filmów:

 1. Strefa interesów
 2. PERFECT DAYS
 3. Wszystkie imiona Boga
 4. Jezus
 5. Nigdzie
 6. W głowie się nie mieści
 7. Bagażnik – uwięziona
 8. After 5. Na zawsze
 9. Gran Turismo
 10. Ben Hur
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 223
Udostępnij serial
Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Katyń należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

magsoe

Katyń to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 2h 02m. Gorąco polecam
avatar

Matek

Mocna ocena 6.7 sugeruje, że Katyń to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Gajdek12

Ocena 6.7 potwierdza, że Katyń to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Katyń z oceną 6.7, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Katyń z oceną 6.7.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 6.7 nie przekonuje Cię do obejrzenia Katyń, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 6.7 sugeruje, że Katyń to pozycja obowiązkowa dla fanów PISF.