alt

Jestem legendą (2007) eKino TV - Cały Film Online

rating7.2
15 098
Ocen
calendar2007
time1h 41m
Nowy Jork. Miasto opanował dziwny wirus, który spowodował zmianę ludzi w pełne agresji i szaleństwa potwory. Osoby, które były odporne na działanie wirusa, zostały zabite przez ukrywające się w mroku kreatury. Przeżył tylko jeden człowiek, Robert Neville (Will Smith), który wraz ze swoim psem prowadzi monotonne życie: w dzień stara się zdobyć pożywienie a w nocy ukrywa się i walczy o swoje życie. Neville postanawia odkryć szczepionkę, by odwrócić obecną sytuację. W piwnicy ma laboratorium, gdzie przeprowadza eksperymenty. Pewnego dnia traci wszelką nadzieję i rusza do bezpośredniej walki z przerażającymi potworami.

Aktorzy

Actor Alice Braga

Alice Braga

Actor Emma Thompson

Emma Thompson

Actor Will Smith

Will Smith

Actor Dash Mihok

Dash Mihok

Actor Marin Ireland

Marin Ireland

Actor Salli Richardson-Whitfield

Salli Richardson-Whitfield

Actor Charlie Tahan

Charlie Tahan

Actor Willow Smith

Willow Smith

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jakie tajemnice kryje film Jestem Legendą?

Film Jestem Legendą to amerykański dramat science fiction z 2007 roku w reżyserii Francisa Lawrence'a. Obraz oparty jest na powieści pod tym samym tytułem autorstwa Richarda Mathesona z 1954 roku. Produkcja przedstawia losy naukowca Roberta Neville'a, który jako jedyny ocalały stara się przetrwać w opustoszałym Nowym Jorku po tym, jak ludzkość została zdziesiątkowana przez tajemniczy wirus. Neville próbuje znaleźć lekarstwo na zmutowany patogen, który przemienił większość ludzi w agresywne bestie polujące w nocy.

Film budzi wiele emocji i zachęca do refleksji nad losem człowieka w ekstremalnych warunkach. Przyciąga wciągającą historią pełną napięcia i zwrotów akcji. Zaskakuje efektami specjalnymi i znakomitą grą aktorską Willa Smitha w roli głównej. Produkcja trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty, nieJestem legendą pozwalając oderwać oczu od ekranu.

Czy warto obejrzeć film Jestem Legendą i dlaczego?

Zdecydowanie warto obejrzeć ten film, ponieważ jest to jedna z najlepszych ekranizacji kultowej już powieści Richarda Mathesona. Film trzyma w napięciu przez cały seans, a doskonała gra aktorska Willa Smitha sprawia, że widz doskonale wczuwa się w położenie samotnego bohatera. Produkcja wciąga od pierwszych minut i nie pozwala oderwać oczu od ekranu aż do zakończenia.

Jestem Legendą to również bardzo dobra produkcja pod względem efektów specjalnych i warstwy wizualnej. Zdewastowane ulice Nowego Jorku prezentują się przekonująco i budzą grozę. Walka z zainfekowanymi, którzy przypominają zombie, dostarcza wielu emocji. Pojawia się też wątek poszukiwania lekarstwa, który angażuje intelektualnie.

Film zmusza także do refleksji nad losem człowieka w ekstremalnej sytuacji. Pokazuje dramat samotności i determinację w walce o przetrwanie. Produkt jest na wskroś dramatyczny, ale znajdziemy w nim też nutkę nadziei. To zdecydowanie jeden z lepszych filmów w swoim gatunku.

Gdzie można obejrzeć film Jestem Legendą online bez limitu?

Film Jestem Legendą można obejrzeć online na kilku platformach streamingowych:

 • Netflix - tutaj produkcja jest dostępna w ramach standardowego abonamentu bez limitu.
 • HBO Max - film znajduje się w bibliotece serwisu, dostępny w abonamencie.
 • Amazon Prime Video - obraz jest tutaj dostępny za dodatkową opłatą lub w ramach abonamentu Prime.
 • Rakuten TV - platforma oferuje zakup lub wypożyczenie filmu w rozdzielczości HD.
 • Apple TV - produkcja jest do kupienia lub wypożyczenia w iTunes Store.
 • Najwygodniej obejrzeć Jestem Legendą online wykupując dostęp do jednej z platfrom streamingowych. Wówczas można oglądaćJestem legendą w dowolnym miejscu i czasie z dowolnego urządzenia. Gorąco polecam, ponieważ jest to film warty uwagi!

  Jakie są najlepsze sceny i cytaty z filmu Jestem Legendą?

  Film Jestem Legendą dostarcza wielu zapadających w pamięć scen. Do najlepszych należą:

 • Scena polowania na jelenia - pokazuje zrujnowany Nowy Jork i samotność głównego bohatera.
 • Pierwsze spotkanie z zainfekowanymi - pełne grozy i napięcia, świetnie zrealizowane.
 • Obrona domu przed hordą potworów - dynamiczna akcja z efektami specjalnymi.
 • Samobójcza misja w centrum miasta - sekwencja trzymająca w napięciu do ostatniej sekundy.
 • Do najlepszych cytatów można zaliczyć:

 • "Świat pustoszeje z każdym dniem bardziej, ale ja nadal żyję."
 • "Stawiłem czoło mojemu strachowi. Jestem legendą."
 • "Niech ci będzie lżej. Zabieram cię w lepsze miejsce."
 • Są to tylko wybrane sceny i cytaty. Film zawiera ich o wiele więcej, tworząc wciągającą opowieść od początku do końca. Gorąco polecam samodzielnie przeżyć te emocje.

  Kim jest główny bohater filmu Jestem Legendą i co przeżywa?

  Głównym bohaterem filmu Jestem Legendą jest Robert Neville, naukowiec pracujący nad lekiem na raka. Kiedy na świecie rozprzestrzenia się śmiertelny wirus, Neville udaje się uodpornić i jako jedyny przeżyć epidemię w Nowym Jorku.

  Próbuje odnaleźć się w całkowicie opustoszałym mieście. Jego codzienność to rutynowe czynności, polowania i próby nawiązania kontaktu radiowego z innymi ocalałymi. Neville mieszka sam ze swoim psem, jedynym towarzyszem w tej jałowej rzeczywistości.

  Bohater zmaga się z traumą samotności i ciężarem bycia prawdopodobnie ostatnim żyjącym człowiekiem. Walczy ze zmutowanymi ofiarami wirusa, które stały się agresywnymi potworami. Stara się odnaleźć sens dalszej egzystencji i znaleźć lekarstwo ratujące resztki ludzkości.

  Film pokazuje ewolucję Neville'a z naukowca w samotnego wojownika. Przeżywa rozpacz, złość, a chwilami nadzieję. JestLegendą pokazuje siłę ludzkiego ducha w obliczu totalnej zagłady.

  Jaka jest fabuła i recenzje filmu Jestem Legendą? Produkcyjne ciekawostki

  Akcja filmu rozgrywa się w Nowym Jorku w 2012 roku, trzy lata po tym, jak świat dotknęła epidemia śmiertelnego wirusa. Zainfekowani ludzie zamienili się w krwiożercze bestie polujące w nocy. Jedynym ocalonym w mieście jest naukowiec Robert Neville, uodporniony na wirusa. Stara się znaleźć lekarstwo, poluje i broni się przed zmutowanymi. Odkrywa, że część z nich zachowała ludzką świadomość.

  Film zebrał generalnie pozytywne recenzje. Krytycy chwalili kreację Willa Smitha, klimatyczną scenografię i efekty. Zarzucano schematyczność niektórym wątkom. Publiczność przyjęła obraz ciepło, doceniając rozrywkowy charakter. Ciekawostki: - Budżet filmu wyniósł 150 milionów dolarów. - Zdjęcia kręcono głównie w Nowym Jorku, ale także w Connecticut i New Jersey. - Willa Smitha charakteryzowano nawet 5 godzin dziennie. - W filmie wykorzystano prawdziwego psa aktora o imieniu Abby. Mimo kilku lat od premiery, Jestem Legendą wciąż jest film wartym obejrzenia i polecenia innym. Moim zdaniem to jeden z lepszych obrazów w swoim gatunku.

  10 Podobnych Filmów:

  1. Strefa interesów
  2. PERFECT DAYS
  3. Wszystkie imiona Boga
  4. Jezus
  5. Nigdzie
  6. W głowie się nie mieści
  7. Bagażnik – uwięziona
  8. After 5. Na zawsze
  9. Gran Turismo
  10. Ben Hur
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 15098
  Udostępnij serial
  Piotr Kowalewski

  Piotr Kowalewski

  Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

  10 Komentarzy

  avatar

  MatVOD

  Jestem legendą jest dobry i daję mu 7.2 na 15098 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
  avatar

  sidney68

  Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
  avatar

  ptasiek_film

  Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
  avatar

  dx87

  Film Jestem legendą to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 41m.
  avatar

  TonnyMonntana

  Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
  avatar

  Lukasoo

  Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 7.2. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 41m.
  avatar

  KubaMANIA1

  Klimatyczny film , idealny na 1h 41m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
  avatar

  TransFormers

  Kolejny udany przykład film. Ocena 7.2 nie wzięła się znikąd - Jestem legendą po prostu wciąga.
  avatar

  CwanFil12

  Z taką oceną jak 7.2, Jestem legendą musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
  avatar

  DaveAmeryka

  Jestem legendą z oceną 7.2 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.