alt

Jestem Bogiem (2011) eKino TV - Cały Film Online

rating7.2
10 191
Ocen
calendar2011
time1h 45m
Wyobraź sobie narkotyk, który czyni Twój mózg niezwykle wydajnym i sprawia, że chłoniesz ogromną wiedzę. Narkotyk, który czyni cię nadzwyczaj skupionym, szybkim, sprawnym, a nawet atrakcyjnym. Narkotyk, dzięki któremu pokonujesz wszystkie ograniczenia. Niewyobrażalne staje się możliwe nawet dla Eddiego, który od życia nie spodziewa się niczego. Zażycie specyfiku pozwala mu osiągnąć sukces o jakim zawsze marzył. Ceną, jaką przychodzi mu zapłacić, są: bóle głowy, omdlenia, utraty świadomości, niekontrolowane wybuchy przemocy...

Aktorzy

Actor Robert John Burke

Robert John Burke

Actor Bradley Cooper

Bradley Cooper

Actor Robert De Niro

Robert De Niro

Actor Abbie Cornish

Abbie Cornish

Actor Anna Friel

Anna Friel

Actor Tomas Arana

Tomas Arana

Actor Andrew Howard

Andrew Howard

Actor Darren Goldstein

Darren Goldstein

Obejrzyj także

Jak fabuła filmu "Jestem Bogiem" przedstawia losy młodych muzyków?

Film "Jestem Bogiem" w reżyserii Leszka Dawida opowiada historię młodych, ambitnych raperów próbujących zaistnieć na polskiej scenie hip-hopowej na przełomie lat 90. i 00. Głównymi bohaterami są Popek, Fu i Rahim, którzy marzą o karierze, sławie i pieniądzach. Ich droga na szczyt nie jest jednak łatwa. Müżczyźni pochodzą z blokowisk i patologicznych rodzin, więc muzyka jest dla nich szansą na lepsze życie. Popek zmaga się z nałogiem narkotykowym ojca, Fu ucieka przed przemocą w domu, a Rahim chce odciąć się od przestępczej przeszłości. Hip-hop daje im nadzieję, ale konkurencja na scenie jest ogromna. Dodatkowo młodzi raperzy muszą stawić czoło licznym problemom - brakowi pieniędzy, konfliktom w grupie czy naciskom ze strony wytwórni płytowych. Film pokazuje więc ciernistą drogę do spełnienia marzeń i wydobycia się zJestem Bogiem trudnych życiowych realiów poprzez muzykę.

Czy "Jestem Bogiem" to najlepszy film o polskim hip-hopie i o pogoni za sławą?

"Jestem Bogiem" to obecnie jeden z najbardziej docenianych i popularnych filmów opowiadających o historii polskiego hip-hopu. Obraz bardzo realistycznie ukazuje początki rodzimej sceny rapowej i pokazuje, z jakimi przeciwnościami losu mierzyli się młodzi, ambitni wykonawcy. W filmie możemy zobaczyć, w jaki sposób tworzyło się undergroundowe środowisko hip-hopowe i jak wyglądały pierwsze bitwy na rymy. "Jestem Bogiem" przedstawia też mroczniejszą stronę show-biznesu i ciemne kulisy drogi na szczyt. Pokazuje, że sława i pieniądze mają swoją cenę i często młodych artystów pochłania pogoń za sukcesem. Film dobrze oddaje klimat epoki, a także specyfikę polskiego rapu, który często był muzyką biedy i blokowisk. Dlatego można śmiało powiedzieć, że "Jestem Bogiem" to jeden z najlepszych obrazów poświęconych tej tematyce.

Dlaczego raper "Popek" w filmie "Jestem Bogiem" gra samego siebie i opowiada swoją historię?

Postać Popeka w filmie "Jestem Bogiem" nie jest fikcyjną kreacją aktorską, lecz zagrał ją prawdziwy raper Popek. Zdecydowano się na takie rozwiązanie, aby historia przedstawiona w filmie była jak najbardziej autentyczna i wierna faktom. Popek był częścią opisywanej sceny hip-hopowej lat 90., więc twórcy uznali, że nikt lepiej od niego samego nie odda klimatu epoki i losów młodych raperów. Popek wniósł do roli wiele autentyzmu i grał tak naprawdę sam siebie, opowiadając własną historię na ekranie. Dzięki temu widzowie mogą zobaczyć Popeka nie tylko jako zaprawionego już sceną weterana polskiego rapu, ale też jako zmagającego się z trudną rzeczywistością, młodego chłopaka z osiedJestem Bogiem la, który chce zaistnieć. Takie posunięcie twórców z pewnością pomogło stworzyć bardzo realistyczny obraz polskiego hip-hopu lat 90.

Jak oceniają aktorstwo "Matczaka" i "Sobocińskiego" w filmie "Jestem Bogiem" krytycy i widzowie?

Aktorstwo głównych wykonawców ról Fu i Rahima, czyli Marcina "Matczaka" Mroczka oraz Artura "Sobocińskiego" Sobolewskiego, spotkało się z bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Obie te kreacje zostały bardzo wysoko ocenione za naturalność i autentyzm. Marcin Mroczek świetnie wcielił się w rolę charyzmatycznego Fu, przekonująco oddając jego charyzmę, ale też wewnętrzne rozterki. Z kolei rola Artura Sobolewskiego jako Rahima została doceniona za psychologiczną złożoność i dramatyzm. Aktorzy zagrali swoje postaci niezwykle przekonująco. Obaj idealnie oddali charakter, emocje i dylematy młodych raperów zmagających się z przeciwnościami losu. Dlatego ich aktorska chemia i kreacje są jednym z największych atutów filmu "Jestem Bogiem".

Czy soundtrack i piosenki w filmie "Jestem Bogiem" oddają klimat polskiej sceny hip-hopowej?

Muzyka odgrywa kluczową rolę w filmie "Jestem Bogiem", który opowiada o początkach polskiego hip-hopu. I rzeczywiście, soundtrack jest jednym z największych atutów tego obrazu. W filmie usłyszeć można największe hity rodzimej sceny rapowej z przełomu wieków w wykonaniu takich artystów jak Molesta Ewenement, Paktofonika czy O.S.T.R. Są tu kultowe numery, które na stałe wpisały się w historię polskiego rapu. Dzięki temu soundtrack doskonale oddaje klimat i specyfikę rodzimej sceny hip-hopowej z tamtych lat. Jest mocno nostalgiczny dla fanów i znakomicie uzupełnia opowieść filmu. Można więc śmiało powiedzieć, że muzyka w tym filmie stanowi jego istotną wartość i jest świetnym uzupełnieniem fabuły.

Gdzie legalnie obejrzeć online cały film "Jestem Bogiem" z polskim lektorem lub napisami?

Film "Jestem Bogiem" można obejrzeć legalnie na kilku platformach streamingowych:

 • Player - tutaj dostępny jest zarówno z polskim lektorem, jak i napisami.
 • Cineman - również oferuje wersje z lektorem lub napisami.
 • Apple TV - tutaj film dostępny jest z polskimi napisami.
 • Rakuten TV - można obejrzeć z polskim dubbingiem.
 • Google Play - film jest dostępny do kupienia lub wypożyczenia z polskim lektorem lub napisami.
 • Podsumowując, "Jestem Bogiem" można obejrzeć legalnie online na wielu platformach VOD z polską ścieżką dźwiękową lub napisami. Dzięki temu ten świetny film o polskim hip-hopie jest szeroko dostępny dla widzów w naszym kraju.

  10 Podobnych Filmów:

  1. Puchatek: Krew i miód 2
  2. Skal - Fight for Survival
  3. Weekend Warriors
  4. Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One
  5. Piła X
  6. Łowca Głów
  7. Bez litości 3. Ostatni rozdział
  8. Dobry piesek!
  9. Niezniszczalni 4
  10. Palido: W imię zemsty
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 10191
  Udostępnij serial
  Piotr Kowalewski

  Piotr Kowalewski

  Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

  10 Komentarzy

  avatar

  Mailosz

  Jestem Bogiem należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
  avatar

  MatVOD

  Jestem Bogiem jest dobry i daję mu 7.2 na 10191 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
  avatar

  KamilPatrykDawid

  Fascynujący świat przedstawiony w Jestem Bogiem wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 7.2
  avatar

  dx87

  Film Jestem Bogiem to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 45m.
  avatar

  dragonmen32

  Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 45m, to angażują od początku do końca.
  avatar

  Latrki2

  Jestem Bogiem to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 7.2. Gorąco polecam!
  avatar

  titek

  Jestem Bogiem pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 7.2.
  avatar

  KaiFilman12

  Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Jestem Bogiem z oceną 7.2.
  avatar

  EdiHejka

  Jestem Bogiem ze średnią ocen 7.2 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
  avatar

  IziMovie1

  Z oceną 7.2, Jestem Bogiem zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!