alt

Jak powstawał Wiedźmin (2020) eKino TV - Cały Film Online

rating7.2
78
Ocen
calendar2020
time0h 32m
Podróż do niezwykłego świata „Wiedźmina”. Zajrzyj za kulisy i zobacz, jak wyglądał casting i jak powstawała wpadająca w ucho piosenka Jaskra. Wywiady na wyłączność z Henrym Cavillem, showrunnerką Lauren S. Hissrich i pozostałymi członkami obsady oraz ekipy.

Aktorzy

Actor Henry Cavill

Henry Cavill

Actor Jodhi May

Jodhi May

Actor MyAnna Buring

MyAnna Buring

Actor Anya Chalotra

Anya Chalotra

Actor Freya Allan

Freya Allan

Actor Anna Shaffer

Anna Shaffer

Actor Eamon Farren

Eamon Farren

Actor Emma Appleton

Emma Appleton

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jak zrodził się świat Wiedźmina? Historia powstawania filmu

Produkcja serialu "Wiedźmin" na podstawie kultowej sagi Andrzeja Sapkowskiego była nie lada wyzwaniem. Twórcy musieli ożywić na ekranie bogaty, fantasy świat pełen magii i niebezpieczeństw. Film dokumentalny "Jak powstawał Wiedźmin" zabiera widzów za kulisy tego ambitnego projektu i pokazuje, jak rodziła się ekranizacja przygód Geralta z Rivii.

Dokument prezentuje kluczowe etapy produkcji - od pierwszych pomysłów i scenariuszy, przez wybór obsady, budowanie dekoracji, strojów i charakteryzacji, aż po realizację zdjęć w plenerach na Węgrzech. Twórcy opowiadają o swojej pasji do uniwersum Wiedźmina i dążeniu, by oddać mu sprawiedliwość na ekranie. Odsłaniają kulisy pracy na planie i dzielą się ciekawostkami zza kamer.

W filmie pojawiają się rozmowy z głównymi aktorami, którzy wcielili się w kultowe postacie - Henrym Cavillem (Geralt), Anyą Chalotrą (Yennefer) czy Joeym Bateym (Jaskier). Opowiadają oni o swoim podejściu do ról i o tym, jak zgłębiali charaktery i motywacje swoich bohaterów. Widzimy też ich metamorfozy charakteryzacyjne.

Dokument pokazuje olbrzymią pracę, jaka stoi za stworzeniem serialu fantasy - budowanie magicznego świata wymagało ogromnego nakładu środków, wysiłku całej ekipy i mnóstwa efektów specjalnych. "Jak powstawał Wiedźmin" pozwala zrozumieć skalę tego ambitnego przedsięwzięcia i docenić pracę, dzięki której świat wykreowany przez Sapkowskiego ożył na ekranie.

Czy "Jak powstawał Wiedźmin" warto obejrzeć? Recenzje i opinie widzów

Film dokumentalny "Jak powstawał Wiedźmin" zebrał bardzo pozytywne recenzje od widzów, którzy mieli okazję go obejrzeć. Fani uniwersum wiedźmina chwalą produkcję za ciekawe spojrzenie za kulisy jednego z najbardziej oczekiwanych seriali fantasy ostatnich lat.

W opiniach przewija się fascynacja ogromem pracy, jaka włożona została w stworzenie serialu. Widzowie doceniają możliwość zobaczenia, jak rodziły się poszczególne elementy - lokacje, dekoracje, stroje, charakteryzacje. Chwalą również wypowiedzi aktorów odtwarzających główne role i ich spojrzenie na swoje postacie. W dokumencie nie brakuje też efektownych ujęć z planu zdjęciowego.

Wielu widzów przyznaje, że seans sprawił, iż bardziej docenili serial po zobaczeniu nakładu pracy, jaki za nim stał. Podkreślają, że dokument pozwala lepiej zrozumieć twórczą wizję i oddanie hołdu kultowej sadze. Mogą też lepiej wczuć się w realia serialowego świata.

Negatywnych recenzji praktycznie nie ma. Nieliczne głosy krytyki dotyczą zbyt krótkiego czasu trwania filmu, który mógłby pokazać jeszcze więcej szczegółów z planu. Niemniej zdecydowana większość ocen jest pozytywna i potwierdza, że "Jak powstawał Wiedźmin" to fascynujący materiał dla fanów uniwersum.

Gdzie legalnie obejrzeć cały film "Jak powstawał Wiedźmin" online? Opcje streamingu

Fani, którzy nie mieli okazji zobaczyć filmu dokumentalnego "Jak powstawał Wiedźmin" w momencie premiery, z pewnością zastanawiają się gdzie mogą obejrzeć tę produkcję online. Na szczęście istnieje kilka legalnych opcji streamingu.

Przede wszystkim, dokument jest dostępny na platformie Netflix, gdzie można go obejrzeć w ramach standardowego abonamentu. Produkcja pojawiła się w bibliotece platformy 25 sierpnia 2020 roku, więc fani serialu "Wiedźmin" z pewnością chętnie sięgną po ten tytuł.

Co więcej, film można wypożyczyć na 48 godzin za opłatą na platformach Rakuten TV, CHILI, iTunes oraz Google Play. Koszt wypożyczenia wynosi zwykle ok. 10 zł. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie posiadają subskrypcji Netflix.

Warto też śledzić profil Netflix Polska na Fa cebooku oraz stronę wiedźmin.netflix.com. Czasem pojawiają się tam konkursy lub promocje, dzięki którym można zdobyć darmowy dostęp na określony czas. To dobra okazja, by nadrobić seans filmu.

Kluczowe postaci w filmie "Jak powstawał Wiedźmin" - główni aktorzy i role

Film dokumentalny "Jak powstawał Wiedźmin" przybliża widzom kulisy pracy nad serialem, a także sylwetki aktorów, którzy wcielili się w główne role. Poznajemy ich podejście do budowania postaci i przygotowania do wymagających ról.

Jedną z kluczowych postaci jest Geralt z Rivii w wykonaniu Henry'ego Cavilla. Aktor opowiada o swojej pasji do uniwersum Wiedźmina i ambicji, by oddać postać wiarygodnie. Przyznaje, że praca nad rolą była intensywna, ale dała mu ogromną satysfakcję.

Anya Chalotra dzieli się refleksjami na temat budowania złożonej osobowości Yennefer. Opowiada, jak analizowała motywacje i emocje czarodziejki, by w pełni oddać jej charakter. Widzimy także jej metamorfozę charakteryzacyjną.

Joey Batey z humorem opowiada o pracy nad rolą Jaskra. Podkreśla, że cieszył się z możliwości wprowadzenia do tego mrocznego świata nutki lekkości. Przyznaje, że czerpał inspirację z rockowych gwiazd.

Aktorzy zgodnie podkreślają, że praca przy "Wiedźminie" była dla nich ogromnym wyzwaniem, ale też fascynującą przygodą i źródłem satysfakcji. Dzięki wysiłkowi całej ekipy udało im się stworzyć wiarygodną interpretację kultowego uniwersum.

Najlepsze cytaty z filmu "Jak powstawał Wiedźmin" - niezapomniane kwestie

W filmie dokumentalnym "Jak powstawał Wiedźmin" znajdziemy wiele interesujących wypowiedzi twórców i aktorów na temat serialu. Oto niektóre z najciekawszych cytatów:

 • "Poczułem ogromną odpowiedzialność, aby oddać hołd kultowej sadze i stworzyć wiarygodną ekranizację" - Henry Cavill o grze Geralta.
 • "Yennefer to postać niezwykle złożona, fascynująca. Chciałam pokazać jej wewnętrzne dylematy i motywacje" - Anya Chalotra.
 • "Praca nad tym projektem była jak magiczna przygoda pełna wyzwań. Każdy dzień przynosił nowe inspiracje" - reżyser Alik Sakharov.
 • "Stworzenie tego serialu to była praca całej armii utalentowanych ludzi. Bez nich ten świat nie ożyłby tak pięknie na ekranie" - showrunner Lauren S. Hissrich.
 • "Wnoszę do tej opowieści nutkę luzu i humoru jako Jaskier. Kontrast z mrocznym światem był niezwykle inspirujący" - Joey Batey.

To tylko niektóre z wielu interesujących wypowiedzi, które pokazują pasję i zaangażowanie twórców w proces nadania głębi uniwersum Wiedźmina. Zachęcają do poznania kulis powstawania serialu.

Produkcja "Jak powstawał Wiedźmin" - budżet, lokacje i ciekawostki z planu zdjęciowego

Produkcja serialu "Wiedźmin" była ogromnym przedsięwzięciem pod względem logistycznym i finansowym. Jak wyglądały kulisy pracy na planie zdjęciowym?

Budżet na realizację pierwszego sezonu wyniósł ok. 80 milionów dolarów, co plasuje go wśród najdroższych seriali Netflixa. Zdjęcia realizowano głównie na Węgrzech, w malowniczych plenerach i atelier filmowych.

Twórcy musieli zadbać o niezliczoną ilość rekwizytów, strojów, broni i ozdób niezbędnych do oddania realiów fantastycznego świata. Przygotowano ponad 14 tysięcy elementów garderoby i setki peruk.

Olbrzymim wyzwaniem były efekty specjalne - pierwszy sezon zawiera aż 1600 ujęć z CGI. Tworzenie potworów i scen akcji zajęło miesiące pracy całego działu VFX.

Aktorzy wspominają zdjęcia jako intensywny, ale inspirujący czas. Podkreślają rodzinną atmosferę na planie i wsparcie ekipy. Nie obyło się bez drobnych wpadek, które tylko urozmaiciły ten magiczny okres pracy nad serialem.

Dokument "Jak powstawał Wiedźmin" pozwala poczuć klimat pracy na planie i docenić ogrom pracy, jaka stoi za realizacją tak ambitnego serialu fantasy. To fascynująca podróż za kulisy dla każdego fana.

10 Podobnych Filmów:

  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 78
  Udostępnij serial
  Agnieszka Nowak

  Agnieszka Nowak

  Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

  9 Komentarzy

  avatar

  Lukasomaniak

  Jak powstawał Wiedźmin bardzo mi sie podobał, moja ocena to 7.2
  avatar

  KamilPatrykDawid

  Fascynujący świat przedstawiony w Jak powstawał Wiedźmin wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 7.2
  avatar

  Ms_Paulla

  Jak powstawał Wiedźmin to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
  avatar

  ptasiek_film

  Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
  avatar

  WorldEXC12

  Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 0h 32m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
  avatar

  KubaMANIA1

  Klimatyczny film , idealny na 0h 32m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
  avatar

  MatFilm

  Z oceną na poziomie 7.2, Jak powstawał Wiedźmin to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
  avatar

  DaveAmeryka

  Jak powstawał Wiedźmin z oceną 7.2 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
  avatar

  LukasPicasso

  Bardzo wysoka ocena na poziomie 7.2 sugeruje, że Jak powstawał Wiedźmin to pozycja obowiązkowa dla fanów The Workhouse Picture Company.

  Produkcje o podobnych gatunkach