alt

Gwałt (2000) eKino TV - Cały Film Online

rating4.8
408
Ocen
calendar2000
time1h 17m
Gwałt to historia podróży przez Francję dwóch kobiet - Manu i Nadine (w tych rolach gwiazdy filmów dla dorosłych). Obie bohaterki są po ciężkich przejściach: Manu została zgwałcona, a Nadine była świadkiem zamordowania bliskiej jej osoby. Ta para kobiet, przemierzając Francję, wykorzystuje seksualnie i zabija napotkanych przez siebie ludzi... ofiarami są zarówno mężczyźni jak i kobiety...

Aktorzy

Actor Adama Niane

Adama Niane

Actor Marc Rioufol

Marc Rioufol

Actor Jean-Marc Minéo

Jean-Marc Minéo

empty-image

Patrick Eudeline

Actor Patrick Kodjo Topou

Patrick Kodjo Topou

Actor Gábor Rassov

Gábor Rassov

Actor Delphine McCarty

Delphine McCarty

Actor Ouassini Embarek

Ouassini Embarek

Obejrzyj także

Gdzie legalnie obejrzeć film Gwałt online?

Film Gwałt to polski dramat obyczajowy w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, który miał swoją premierę kinową w 2000 roku. Od tamtej pory zdążył już na stałe wpisać się do kanonu polskiej kinematografii i zyskać miano kultowego obrazka, który porusza i wstrząsa widzem. Gdzie więc można go obejrzeć online w 2023 roku?

Niestety Gwałt nie jest dostępny na popularnych platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime. W serwisach VOD takich jak Rakuten, Chili czy Cineman również go nie znajdziemy. Pozostaje więc poszukiwanie DVD z tym tytułem lub nielegalne źródła w internecie, których ze względów etycznych nie będę tutaj linkować.

Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości dystrybutorzy filmu dogadają się z którąś platformą streamingową i Gwałt trafi w końcu do legalnej dystrybucji online. Warto bowiem zobaczyć tę mocną Gwałt produkcję poruszającą kwestie przemocy i gwałtu.

Fabuła filmu Gwałt - o czym opowiada ten polski dramat?

Gwałt to dramat psychologiczny, który w mroczny i bezkompromisowy sposób ukazuje skutki gwałtu zbiorowego na psychice ofiary. Główną bohaterką jest młoda kelnerka Ada (Weronika Rosati), która pewnego wieczoru wraca do domu po pracy. W windzie swojego bloku spotyka kilku mężczyzn, którzy ją napastują i gwałcą.

Film pokazuje drogę Ady w próbie uporania się z traumą po tym koszmarze. Z jednej strony obserwujemy jej rozpacz, bezsilność, gniew i pragnienie zemsty. Z drugiej widzimy ignorancję i brak zrozumienia ze strony bliskich. Nikt nie jest w stanie wczuć się w piekło, przez które przechodzi Ada. Dziewczyna popada w obłęd i coraz bardziej traci kontakt z rzeczywistością.

Reżyser Bugajski bez litości obnaża mechanizmy psychologiczne rządzące ofiarą gwałtu. Ukazuje jak uraz może zniszczyć człowieka i zrujnować mu życie. Gwałt to dramat wstrząsający, momentami ciężki emocjonalnie dla widza, ale dający wiele do myślenia.

Aktorzy w filmie Gwałt - kto gra główne role w tym dramacie?

W filmie Gwałt w rolę głównej bohaterki Ady wcieliła się utalentowana aktorka Weronika Rosati. Jej kreacja młodej kelnerki walczącej z traumą po gwałcie zbiorowym została bardzo wysoko oceniona przez krytyków. Rosati w przekonujący sposób oddała piekło, jakie przechodzi ofiara takiej zbrodni.

Partneruje jej Łukasz Simlat jako Adaś, chłopak głównej bohaterki, który stara się jej pomóc uporać z traumą. W rolach epizodycznych wystąpili m.in. Kinga Preis jako matka Ady oraz Jerzy Fedorowicz.

Reżyser Ryszard Bugajski znany jest z poruszania w swoich filmach trudnych tematów społecznych. Ma na koncie takie tytuły jak np. Przesłuchanie czy Zamach stanu. Gwałt Jego Gwałt to kino klasy A - mroczne, miażdżące emocjonalnie, ale też wybitnie aktorskie i doskonale zrealizowane pod względem technicznym.

Gwałt - film godny polecenia czy lepiej go ominąć? Opinie widzów

Gwałt to produkcja, która zdecydowanie dzieli widzów i wymaga od nich wiele wysiłku. Z jednej strony mamy głosy, że to arcydzieło polskiego kina, poruszające, mądre i perfekcyjne aktorsko. Z drugiej opinie, że to zbyt brutalny i przygnębiający obrazek, momentami za mocny dla przeciętnego widza.

Bez wątpienia Gwałt nie jest łatwym filmem. Ukazuje traumę głównej bohaterki w sposób hiperrealistyczny, nie oszczędzając widza. Nie brak tu mrocznych, obrazoburczych scen. Jeśli ktoś szuka lekkiego kina na poprawę nastroju, to zdecydowanie nie jest to tytuł dla niego.

Jednak osoby o mocnych nerwach i gotowe na emocjonalną przejażdżkę, docenią kunszt aktorski i reżyserski tego dzieła. Gwałt na pewno długo po seansie nie da o sobie zapomnieć i skłoni do refleksji. Warto dać mu szansę, jeśli lubimy ambitne kino poruszające ważkie problemy.

Najlepsze cytaty z filmu Gwałt - które kwestie zapadły w pamięć?

Gwałt to film pełen mocnych, poruszających kwestii dialogowych. Oto kilka cytatów, które na długo zapadają w pamięć po seansie:

 • "Czas nie leczy ran. Czas je zabliźnia."
 • "Nienawiść może zabić człowieka. Albo go wyleczyć."
 • "Widziałeś kiedyś gwałt na własne oczy? Wiesz wtedy, że twoje życie już nigdy nie będzie takie samo."
 • "Nie chcę twojego współczucia. Chcę, żebyś cierpiał tak jak ja."

Porażające dialogi doskonale oddają piekło, jakim jest życie z traumą po gwałcie. Długo po seansie w głowie dźwięczą te przejmujące słowa, które uderzają w widza niczym obuchem.

Film Gwałt - analiza scenariusza i najciekawsze wątki tej produkcji

Gwałt opiera się na scenariuszu Ryszarda Bugajskiego i Romana Kłosowskiego. Choć akcja filmu rozgrywa się głównie we współczesnej Warszawie, to fabuła ma charakter uniwersalny. Pokazuje mechanizmy zmagania się ofiary gwałtu z traumą, które wyglądają podobnie bez względu na czas i miejsce.

Jednym z najciekawszych wątków scenariusza jest stopniowe popadanie Ady w obłęd i poczucie coraz większego oderwania od rzeczywistości. Z każdą sceną bohaterka coraz bardziej pogrąża się w mroku urazu, a jej zachowanie robi się coraz dziwaczniejsze.

Innym ważnym motywem jest samotność Ady w próbie uporania się z traumą. Nikt z bliskich nie jest w stanie jej zrozumieć i udzielić realnego wsparcia. To wzmaga jej rozpacz i gniew, prowadząc do dramatycznego finału.

Scenariusz Gwałtu to materiał na analizy psychologiczne i społeczne. Doskonale pokazuje, jak uraz po gwałcie może zrujnować czyjeś życie oraz jak ignorancja otoczenia tylko pogłębia cierpienie ofiary.

10 Podobnych Filmów:

 1. Niewidzialna zemsta
 2. Żegnajcie laleczki
 3. Bez litości 3. Ostatni rozdział
 4. Dogman
 5. Kod 8: część 2
 6. Bad Boys for Life
 7. Batman
 8. Czas krwawego księżyca
 9. Anatomia upadku
 10. Kod 8
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 5 Liczba głosów: 408
Udostępnij serial
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

10 Komentarzy

avatar

Dave021

Gwałt można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

AgaMaga

Gwałt Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Gwałt
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Gwałt wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 4.8
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 17m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 17m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 4.8, Gwałt to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Gwałt z oceną 4.8, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

DaveAmeryka

Gwałt z oceną 4.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.