alt

Guillermo del Toro: Pinokio (2022) eKino TV - Cały Film Online

rating8.1
2 687
Ocen
calendar2022
time1h 57m
Nagrodzony Oscarem filmowiec Guillermo del Toro przedstawia własną wersję klasycznej powieści Carlo Collodiego o drewnianej kukiełce, która magicznie ożywa, aby wlać otuchę w serce pogrążonego w żałobie stolarza imieniem Geppetto. Ten fantazyjny musical w technice animacji poklatkowej, wyreżyserowany przez Guillermo del Toro i Marka Gustafsona, opowiada o przygodach psotnego i krnąbrnego Pinokia, który szuka swojego miejsca w świecie.

Aktorzy

Actor Ron Perlman

Ron Perlman

Actor Tilda Swinton

Tilda Swinton

Actor Tom Kenny

Tom Kenny

Actor Ewan McGregor

Ewan McGregor

Actor John Turturro

John Turturro

Actor Tim Blake Nelson

Tim Blake Nelson

Actor Christoph Waltz

Christoph Waltz

Actor Cate Blanchett

Cate Blanchett

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć cały film Guillermo del Toro: Pinokio?

Film animowany „Guillermo del Toro: Pinokio” to najnowsza produkcja znanego meksykańskiego reżysera Guillermo del Toro. Premiera obrazu miała miejsce 9 listopada 2022 roku na platformie streamingowej Netflix. Oznacza to, że aby obejrzeć ten film w całości musimy wykupić dostęp do serwisu Netflix. Nie ma obecnie innej legalnej możliwości, aby zobaczyć tę niezwykłą animację w Polsce.

Guillermo del Toro: Pinokio

Czy warto obejrzeć Guillermo del Toro: Pinokio? Recenzje krytyków

Film „Guillermo del Toro: Pinokio” zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków. Serwis Rotten Tomatoes przyznał mu wysoką ocenę 95% opartą na ponad 80 opiniach. Krytycy chwalą przede wszystkim niezwykłą animację poklatkową, mroczny, baśniowy klimat i wzruszającą historię o drewnianym pajacyku marzącym o tym by zostać prawdziwym chłopcem. W recenzjach możemy przeczytać:

„Guillermo del Toro trafnie chwyta smutek i człowieczeństwo klasycznej opowieści Carlo Collodiego.”

„Film ma niezwykły, baśniowy urok i oryginalną duszę. To arcydzieło animacji.”

Jeśli więc kochasz baśniowe historie, mroczne bajki i niezwykłe animacje poklatkowe, koniecznie daj szansę „Guillermo del Toro: Pinokio”.

Guillermo del Toro: Pinokio - bez limitu, z lektorem i napisami w języku polskim

Film „Guillermo del Toro: Pinokio” dostępny jest na Netfliksie z polskim dubbingiem oraz napisami. Oznacza to, że możemy obejrzeć go w wygodny dla nas sposób - z polskim lektorem lub czytając napisy. Netfliks nie nakłada tu żadnych ograniczeń, możemy oglądać Pinokia Del Toro bez limitu i w dowolnym momencie. To świetna wiadomość dla wszystkich fanów animacji, którzy nie znają angielskiego. Teraz mogą cieszyć się tym arcydziełem animacji poklatkowej w swoim ojczystym języku.

Guillermo del Toro: Pinokio

Guillermo del Toro przedstawia Pinnokio - fabuła i najlepsze cytaty

Fabuła filmu to znana historia drewnianego pajaca imieniem Pinokio, który został stworzony przez samotnego stolarza Geppetto. Marzeniem Pinokia jest zostać prawdziwym chłopcem. W swojej podróży do tego celu Pinokio musi stawić czoło wielu niebezpieczeństwom i pokusom ze strony lisia Wilego i kota Pyskacza. Film zachowuje klimat oryginalnej baśni, ale ma też mroczny, melancholijny ton. Del Toro skupia się na relacji między ojcem i synem. Są tu wzruszające sceny łez Geppetto opłakującego ukochanego syna.

Oto kilka najlepszych cytatów z filmu:

- „Może nie jestem prawdziwym chłopcem, ale czuję, jakbym miał prawdziwe serce.”

- „Kocham cię jak prawdziwego syna. Bo dla mnie i jesteś prawdziwym synem.”

- „Ojciec nigdy nie powinien chować swojego syna. To syn powinien chować ojca.”

Guillermo del Toro: Pinokio - najważniejsi aktorzy i role

W anglojęzycznej wersji głosu głównym bohaterom użyczyli znani aktorzy:

 • Ewan McGregor jako Jiminy Grillo
 • David Bradley jako Geppetto
 • Gregory Mann jako Pinokio
 • Finn Wolfhard jako Lampwick
 • Cate Blanchett jako Mawka

Polski dubbing również ma gwiazdorską obsadę. W rolę Pinokia wcielił się Otar Saralidze, Geppetto jest dubbingowany przez Cezarego Żaka, zaś Sebastiana Frątczaka usłyszymy w roli figlarnego kota Pyskacza.

Dlaczego warto obejrzeć film Guillermo del Toro: Pinokio?

„Guillermo del Toro: Pinokio” to film, który zachwyca animacją i wciąga historią pełną mrocznego uroku baśni. Jeśli kochasz bajki, koniecznie daj szansę tej produkcji. Zobaczysz tu tradycyjną animację poklatkową w najlepszym wydaniu. Ponad 60 unikatowych lokacji, ponad 1000 kukiełek zostało wykonanych na potrzeby tego filmu! To prawdziwe arcydzieło rzemiosła filmowego. Do tego reżyser oddaje hołd klasyce gatunku, jaką jest powieść Pinokio Carlo Collodiego, ale też wnosi tu dużo od siebie. Jego Pinokio ma mroczny, melancholijny ton. Porusza uniwersalne tematy - relacji rodzinnych, poszukiwania swojego miejsca. To opowieść, która wzrusza i zostaje w pamięci. Warto dać jej szansę.

Guillermo del Toro: Pinokio - tajniki scenariusza i produkcji

Reżyser Guillermo del Toro nosił się z pomysłem stworzenia własnej wersji Pinokia od wielu lat. W końcu po zdobyciu Oscara za „Kształt wody” dostał zielone światło od Netfliksa na realizację tego marzenia. Del Toro napisał scenariusz wspólnie z Patricią Riggen. Od początku zależało im na tym, by oddać mroczny, melancholijny ton oryginalnej baśni. Chcieli też skupić się na relacji ojca z synem i motywie poszukiwania swojego miejsca na świecie. Reżyser zabrał ekipę filmową do jego rodzinnego miasta Guadalajara w Meksyku. To właśnie tam powstały unikalne dekoracje i lalki. Całość animowano tradycyjnie poklatkowo. Twórcy nie oszczędzali wysiłków, by oddać klimat mrocznej baśni. Efekt możemy podziwiać od 9 listopada 2022 na Netfliksie.

Guillermo del Toro: Pinokio - zwiastun i gdzie obejrzeć cały film

Zwiastun filmu „Guillermo del Toro: Pinokio” można obejrzeć na oficjalnym kanale Netfliksa. Obraz dostępny jest wyłącznie na tej platformie streamingowej. Aby go zobaczyć, wystarczy wykupić dostęp do Netfliksa. Tam znajdziemy animację z polskim dubbingiem i napisami. Jeśli kochasz baśniowy, mroczny klimat i wzruszające historie, koniecznie daj szansę temu filmowi. Adaptacja klasycznej baśni w wykonaniu Del Toro zachwyca animacją i klimatem. To jedna z najlepszych filmowych opowieści o drewnianym pajacyku, który chce zostać prawdziwym chłopcem.

10 Podobnych Filmów:

 1. Pies i Robot
 2. Wielkodomscy – film
 3. Kung Fu Panda
 4. Shrek
 5. Nasze magiczne Encanto
 6. Trolle 3
 7. Koralina i tajemnicze drzwi
 8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
 9. Megamocny
 10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 2687
Udostępnij serial
Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Guillermo del Toro: Pinokio należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Dave021

Guillermo del Toro: Pinokio można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Guillermo del Toro: Pinokio można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

AgaMaga

Guillermo del Toro: Pinokio Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

LukiAnon

Guillermo del Toro: Pinokio to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 57m .
avatar

dx87

Film Guillermo del Toro: Pinokio to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 57m.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Guillermo del Toro: Pinokio
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Guillermo del Toro: Pinokio , to przyjrzyj się ocenie 8.1. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 8.1, Guillermo del Toro: Pinokio udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Guillermo del Toro: Pinokio z oceną 8.1, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!