close icon
page-title
Gra tajemnic
Gra tajemnic

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Imitation Game
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Bristol Automotive

Gra tajemnic - Całe filmy Online

star8
16538Ocen
date2014
date1h 53m

Skomentuj

 • avatar

  ThrillerMaster

  |8 godziny temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  CinephileCulture

  |5 dni temu
  ludzie wystarczy przeklikać reklamy! A film bardzo spoko takie dosyć świeże spojrzenie na sprawę
 • avatar

  FlickFlair

  |5 dni temu
  ktoś zna imie aktorki ze sklepu? 🥵
 • avatar

  sidney68

  |6 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  FilmowyFreak

  |7 dni temu
  Za dużo hype’u wokół Gra tajemnic, spodziewałem się więcej
 • avatar

  KubaManic98

  |8 dni temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  WorldEXC12

  |11 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)

Oficjalny zwiastun

Spis treści

Czy warto obejrzeć film Gra Tajemnic? Recenzje, opinie i oceny produkcji

Film Gra Tajemnic to polska produkcja z 2014 roku w reżyserii Jana Komasy. Obraz opowiada historię genialnego matematyka i kryptologa Alana Turinga, który pomógł złamać szyfr niemieckiej maszyny Enigma podczas II wojny światowej. W rolę głównego bohatera wcielił się Benedict Cumberbatch. Film zebrał bardzo dobre recenzje krytyków i widzów.

Krytycy chwalą przede wszystkim kreację aktorską Benedicta Cumberbatcha, który w przekonujący sposób sportretował skomplikowaną postać Turiga. Aktor zagrał go jako osobę niezwykle inteligentną, ale też samotną i mającą trudności w nawiązywaniu relacji z ludźmi. Recenzenci doceniają też wiarygodne oddanie realiów wojennych. Fabuła filmu trzyma w napięciu i angażuje emocjonalnie widzów. Po seansie można dostrzec geniusz matematyczny Turiga i poznać jego tragiczną historię życiową.

Widzowie również entuzjastycznie przyjęli Gra Tajemnic. W serwisie Filmweb ma ocenę 7,8/10, a w IMDb 8,0/10. Doceniają grę aktorów, wciągającą fabułę i poruszanie ważnych społecznie tematów. Niektórzy uważają, że to jeden z lepszych filmów wojennych ostatnich lat. Inni polecają go jako świetną lekcję historii ukazującą mało znane fakty. Gra Tajemnic przypadła do gustu zarówno fanom kina artystycznego, jak i widzom szukającym rozrywki.

Podsumowując, Gra Tajemnic to film, który warto obejrzeć. Zadowoli zarówno wymagających krytyków, jak i przeciętnych widzów. Świetnie nakreślone tło historyczne, poruszająca fabuła i kapitalna gra aktorska sprawiają, że seans dostarczy wielu wzruszeń i zachGra tajemnic ęci do refleksji. To propozycja zarówno dla fanów ambitnego kina, jak i znawców historii.

Gdzie bez limitu zobaczyć cały film Gra Tajemnic online z lektorem lub napisami?

Gra Tajemnic to film, który zebrał bardzo pozytywne recenzje i zdobył uznanie widzów. Wielu z nas chciałoby obejrzeć ten obraz online, najlepiej bez limitów i zupełnie za darmo. Gdzie można znaleźć Gra Tajemnic w internecie?

Film dostępny jest na platformach streamingowych takich jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime. Niestety, wymagają one wykupienia płatnej subskrypcji. Na YouTube również można znaleźć Gra Tajemnic, ale tylko niektóre fragmenty lub zwiastuny. Cały film obejrzymy tam za opłatą.

Dobre wieści są takie, że Gra Tajemnic dostępny jest bez limitów i zupełnie za darmo na stronach internetowych z nielegalnymi filmami. Mowa tu o takich serwisach jak np. Zalukaj czy TeTuby. Wystarczy wpisać tytuł w wyszukiwarkę i wybrać odtwarzanie online. Film można obejrzeć z polskim lektorem lub napisami. Jakość niestety nie zawsze jest najlepsza.

Podsumowując, osoby nie dysponujące budżetem na płatne serwisy VOD, mogą obejrzeć Gra Tajemnic za darmo w internecie. Trzeba się jednak liczyć z nielegalnym źródłem i niezbyt dobrą jakością obrazu. Dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość, lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z legalnych platform streamingowych.

Aktorzy w filmie Gra Tajemnic - obsada i najlepsze role

W filmie Gra Tajemnic występuje plejada znakomitych aktorów, którzy świetnie wcielili się w swoje role. Kto tworzy obsadę tego obrazu? Jakie role są według widzów najlepsze?

Najważniejszą postać, legendarnego matematyka Alana Turinga, zagrał Benedict Cumberbatch. Aktor znany z filmów Marvela i serialu Sherlock stworzył kreację, którą krytycy okrzyknęli jego największym osiągnięciem aktorskim. Cumberbatch pokazał geniusz i dramatyczną historię Turinga w przekonujący sposób.

Keira Knightley jako Joan Clarke wcieliła się w rolę koleżanki Turiga z zespołu kryptoanalityków. Aktorka świetnie sportretowała młodą, inteligentną kobietę, która wbrew stereotypom końca lat 30. robi karierę w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

W filmie wystąpił też Matthew Goode jako Hugh Alexander - brytyjski szachista i kryptoanalityk pracujący razem z Turigiem. Goode stworzył postać ciekawą, choć momentami irytującą dla głównego bohatera.

Ważną rolę komendanta obozu koncentracyjnego w Bletchley Park zagrał Charles Dance. Znany z Gry o Tron aktor wcielił się w postać charyzmatyczną, ale też bezwzględną i pozbawioną uczuć.

Gra TGra tajemnic ajemnic może poszczycić się świetną obsadą aktorską na najwyższym poziomie. Szczególnie Benedict Cumberbatch stworzył kreację, która na długo zapadnie w pamięć widzów. To z pewnością jedna z najlepszych ról w jego karierze.

Fabuła filmu Gra Tajemnic - o czym jest ten polski film sensacyjny?

Gra Tajemnic to polski film sensacyjny w reżyserii Jana Komasy, który wszedł na ekrany kin w 2014 roku. Opowiada historię Alana Turinga - genialnego matematyka, jednego z ojców informatyki. Fabuła skupia się na jego pracy nad złamaniem szyfru Enigmy.

Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej w Wielkiej Brytanii. Alan Turing zostaje zrekrutowany do tajnej placówki o kryptonimie "Park" w Bletchley. Pracuje tam razem z grupą wybitnych umysłów nad stworzeniem maszyny, która pozwoli złamać szyfr niemieckiej Enigmy. Cały czas działają pod ogromną presją, gdyż od ich pracy zależą losy wojny.

Film pokazuje nie tylko trudną pracę Turiga nad stworzeniem prototypu komputera, ale też jego zmagania z samotnością i trudnościami w nawiązywaniu relacji. Mimo geniuszu, pozostaje człowiekiem skrytym, unikającym ludzi. Przełomowe odkrycia idą u niego w parze z dramatyczną walką o akceptację jako homoseksualisty.

Gra Tajemnic to fascynująca opowieść o człowieku, który swoim intelektem zmienił bieg historii. Film łączy elementy sensacyjne z głębokim, psychologicznym portretem niezwykłej postaci. Wciąga widza w realia wojny, pokazując mało znane fakty historyczne. To film obowiązkowy dla miłośników kina najwyższej próby.

Najlepsze cytaty z filmu Gra Tajemnic - które zdania zapamiętamy?

Gra Tajemnic to film pełen poruszających scen i dialogów, które na długo zapadają w pamięć. Oto kilka najlepszych cytatów z tej produkcji:

 • "Czasami żeby wygrać, trzeba się pogodzić z porażką."
 • "Czasem jest tak, że kim jesteś i kim chciałbyś być to dwie zupełnie różne osoby."
 • "Każda cyfra i litera, którą wypowiadamy, zostawia ślad. Musieliśmy znaleźć sposób, by przeczytać te ślady"
 • "Niewiedza nie boli. To tłumaczenie boli."
 • "Nigdy nie umiałem odgadnąć, o czym ktoś myśli. Wiem tylko co mówi, co robi i jak reaguje."
 • "Czasem jest się samotnym, bo tak trzeba. Ale są rzeczy warte samotności."
 • Te przemyślane i głębokie cytaty idealnie oddają dylematy, z jakimi zmagał się Alan Turing. Doskonale ukazują jego geniusz, determinację i gotowość do poświęceń. Z pewnością na długo pozostaną w pamięci widzów.

  Jak oceniają film Gra Tajemnic polscy krytycy filmowi? Recenzje i opinie

  Gra Tajemnic spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem polskich krytyków filmowych. Doceniają oni wysoki poziom tej produkcji pod wieloma względami.

  Recenzenci chwalą przede wszystkim kreację Benedicta Cumberbatcha w roli głównego bohatera. Podkreślają, że aktor w sposób niezwykle przekonujący sportretował złożoną osobowość Alana Turinga. Krytycy doceniają też wiarygodne oddanie realiów wojennych i napięcie, jakie buduje się na ekranie.

  W opinii wielu recenzentów, Gra Tajemnic to jeden z lepszych filmów o tematyce wojennej ostatnich lat. Podkreślają, że twórcy uniknęli schematyczności i patosu, jaki cechuje niektóre produkcje tego gatunku. Zamiast tego skupili się na losach pojedynczego człowieka i dylematach moralnych, z jakimi się zmagał.

  Polscy krytycy doceniają Gra Tajemnic jako film, który łączy walory artystyczne z angażującą fabułą. Chwalą go za przybliżenie postaci mało znanego, acz niezwykle istotnego bohatera II wojny światowej. To produkcja, którą z czystym sumieniem można polecić widzom w Polsce.

  6 Podobnych Filmów

  Agnieszka Nowak

  Agnieszka Nowak

  Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

  Oceń film

  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 8 Liczba głosów: 16538

  Udostępnij