alt

Dzienna zmiana (2022) eKino TV - Cały Film Online

rating6.8
1 794
Ocen
calendar2022
time1h 53m
Jamie Foxx wciela się w rolę ojca, który ciężko pracuje, aby zapewnić swojej zdolnej córce dobry start w życiu. Czyszczenie basenów w San Fernando Valley to jednak tylko przykrywka dla znacznie bardziej dochodowego zajęcia, jakim jest polowanie na wampiry.

Aktorzy

Actor Meagan Good

Meagan Good

Actor Scott Adkins

Scott Adkins

Actor Jamie Foxx

Jamie Foxx

Actor Dave Franco

Dave Franco

Actor Steve Howey

Steve Howey

Actor Snoop Dogg

Snoop Dogg

Actor Peter Stormare

Peter Stormare

Actor Eric Lange

Eric Lange

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć film Dzienna zmiana online?

Film Dzienna zmiana to polski dramat obyczajowy w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, który miał swoją premierę kinową w Polsce 12 sierpnia 2022 roku. Obecnie dostępny jest on online na platformach vod takich jak Player, Cineman czy Chili. Dzięki temu można go obejrzeć w dowolnym momencie, bez wychodzenia Dzienna zmiana z domu.

Jak oceniają film Dzienna zmiana polscy widzowie i krytycy?

Polski dramat Dzienna zmiana zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród krytyków, jak i szeregowych widzów. Doceniana jest przede wszystkim świetna gra aktorska, a także poruszająca, mocna historia o trudnej rzeczywistości pracy na linii produkcyjnej. Krytycy chwalą reżyserię Szumowskiej i Englerta za brak schematów i pokazanie fabrycznego świata od środka. Widzów wzrusza los bohaterów, z którymi łatwo się utożsamić. Całość określana jest jako poruszający dramat z mocnym przesłaniem.

Kto gra główne role w filmie Dzienna zmiana? Poznaj obsadę!

W rolach głównych wystąpili znakomici polscy aktorzy: Magdalena Koleśnik jako Dorota - kobieta pracująca na taśmie produkcyjnej, gnębiona przez przełożonego oraz Dawid Ogrodnik w roli Andrzeja - męża Doroty, który również zmaga się z problemami w pracy. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Łukasza SimlataDzienna zmiana , Andrzeja Chyrę, Krzysztofa Pieczyńskiego i Kingę Preis.

Dlaczego warto obejrzeć polski dramat Dzienna zmiana?

Dzienna zmiana to film, który mocno angażuje emocjonalnie i skłania do refleksji. Ukazuje codzienne problemy zwykłych ludzi i ich walkę o godność w miejscu pracy. Porusza ważne tematy społeczne dotyczące wyzysku, nierównego traktowania i łamania praw pracowniczych. Warto go obejrzeć, aby lepiej zrozumieć trudną sytuację osób pracujących na produkcji i w fabrykach. Świetne kreacje aktorskie sprawiają, że tak naprawdę wciągamy się w losy bohaterów. To film, który na długo pozostaje w pamięci.

Najlepsze cytaty z filmu Dzienna zmiana - poznaj nasz wybór!

Oto kilka poruszających cytatów z filmu:

 • "Oni myślą, że jesteśmy maszynami, a my tylko ludźmi z krwi i kości."
 • "Nie można ciągle żyć w strachu. Trzeba walczyć o swoje."
 • "Czasem trzeba zaryzykować wszystko, żeby odzyskać godność."
 • "Nie chcę już dłużej milczeć. Dość tych upokorzeń."
 • Fabuła filmu Dzienna zmiana - o czym jest ten polski dramat?

  Akcja filmu rozgrywa się w okolicach Wałbrzycha, w niewielkiej fabryce produkującej części samochodowe. Główna bohaterka Dorota od lat ciężko pracuje przy taśmie produkcyjnej, często narażając zdrowie. Jest gnębiona i poniżana przez przełożonego. Jej mąż Andrzej również boryka się z problemami w pracy w lokalnej kopalni. Pewnego dnia dochodzi do tragedii, która porusza sumienia pracowników. Zaczynają oni coraz głośniej mówić o łamaniu ich praw i godności. Rosnące niezadowolenie i bunt grożą strajkiem.

  Jak przebiegała produkcja filmu Dzienna zmiana? Ciekawostki!

  Film kręcono w 2021 roku w okolicach Wałbrzycha i Świdnicy. Aby jak najwierniej oddać klimat fabrycznej pracy, ekipa filmowa przez jakiś czas przebywała w zakładach produkcyjnych, obserwując i poznając realia. Aktorzy również spędzili trochę czasu na taśmie, aby wczuć się w role. Ciekawostką jest, że większość statystów stanowili prawdziwi pracownicy fabryk. Film powstał we współpracy z Fundacją Na Rzecz Równego Traktowania.

  Zwiastun filmu Dzienna zmiana - zobacz wideo promujące polski dramat

  Zwiastun daje przedsmak mocnej, poruszającej historii, znakomitych kreacji aktorskich i fabrycznych realiów ukazanych w filmie. Warto go obejrzeć, aby nabrać ochoty do zobaczenia całego dramatu.

  Recenzja filmu Dzienna zmiana - nasza opinia o tym dramacie

  Dzienna zmiana to film, który mocno porusza i skłania do refleksji. Twórcy w przystępny, ale niebanalny sposób opowiadają o trudnej sytuacji ludzi pracy. Znakomite role Łukasza Simlata i Kingi Preis. Dramaturgia nie nuży, a naturalnie prowadzi do mocnego, przejmującego finału. Gorąco polecamy ten poruszający obraz, który długo pozostanie w pamięci. Mocne 8/10.

  Podsumowanie i ocena filmu Dzienna zmiana - warto obejrzeć?

  Dzienna zmiana to ważny głos w dyskusji na temat sytuacji pracowników produkcyjnych i fabrycznych. Film porusza i skłania do refleksji. Przystępnie, ale bez uproszczeń opowiada o trudnej walce zwykłych ludzi o godność i lepsze jutro. Znakomita gra aktorska i mocny, emocjonalny scenariusz. Gorąco polecamy obejrzenie tego filmu. To ważny głos w dyskusji na istotne tematy społeczne.

  10 Podobnych Filmów:

  1. Ben Hur
  2. Kung Fu Panda 3
  3. Cena strachu
  4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
  5. Aquaman
  6. El padrino
  7. Exodus: Bogowie i królowie
  8. Bagażnik – uwięziona
  9. Gdy zgasną światła
  10. Avengers: Wojna bez granic
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 7 Liczba głosów: 1794
  Udostępnij serial
  Agnieszka Nowak

  Agnieszka Nowak

  Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

  10 Komentarzy

  avatar

  Lukasomaniak

  Dzienna zmiana bardzo mi sie podobał, moja ocena to 6.8
  avatar

  MatVOD

  Dzienna zmiana jest dobry i daję mu 6.8 na 1794 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
  avatar

  AgaMaga

  Dzienna zmiana Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
  avatar

  Areczek09

  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Dzienna zmiana
  avatar

  Ms_Paulla

  Dzienna zmiana to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
  avatar

  Lukasoo

  Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 6.8. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 53m.
  avatar

  dragonmen32

  Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 53m, to angażują od początku do końca.
  avatar

  Latrki2

  Dzienna zmiana to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 6.8. Gorąco polecam!
  avatar

  MatPat

  Jeśli wahasz się czy obejrzeć Dzienna zmiana , to przyjrzyj się ocenie 6.8. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
  avatar

  DaveAmeryka

  Dzienna zmiana z oceną 6.8 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.