alt

Droga bez powrotu 2 (2007) eKino TV - Cały Film Online

rating6.1
1 295
Ocen
calendar2007
time1h 36m
Dale Murphy jest gospodarzem oraz producentem swojego własnego programu w Reality TV nazwanego "The Ultimate Survalist" (Ostatni ocalały). Weźmie w nim udział 6 zawodników, którzy zostaną wyrzuceni razem na 6 dni na apokaliptycznie symulowanym stanowisku, znajdującym się na niezagospodarowanym terenie. Ulokowany jest w odległej części zachodniej Virgini, gdzie zawodnicy odkryją, że naprawde muszą walczyć o przeżycie - przeciwko rodzinie paskudnie zdeformowanych endogamicznie kanibali, którzy planują bezwzględnie ich zmasakrować.

Aktorzy

Actor Patton Oswalt

Patton Oswalt

Actor Henry Rollins

Henry Rollins

Actor Daniella Alonso

Daniella Alonso

Actor Crystal Lowe

Crystal Lowe

Actor Ken Kirzinger

Ken Kirzinger

Actor Steve Braun

Steve Braun

Actor Texas Battle

Texas Battle

Actor Erica Leerhsen

Erica Leerhsen

Obejrzyj także

Czy nowa część Drogi bez powrotu warta jest obejrzenia?

Droga bez powrotu to kultowy już horror z 2003 roku, który zdobył uznanie widzów na całym świecie. Nic więc dziwnego, że 4 lata później powstała kontynuacja tej opowieści - Droga bez powrotu 2. Czy druga część dorównuje oryginałowi? Czy warto poświęcić jej czas?

Nowy film, którego reżyserem został Joe Lynch, nie powtarza schematów z pierwszej części. Twórcy postawili na świeże spojrzenie i nowe podejście do tematu. Tym razem akcja rozgrywa się w całkowicie odmiennych realiach i koncentruje wokół show telewizyjnego, w którym grupa celebrytów ma rywalizować o milion dolarów na odludziu. Kiedy jednak zawodnicy docierają na miejsce, okazuje się że ktoś bardzo nie chce, aby którykolwiek z nich wyszedł z lasu żywy.

Mocną stroną filmu są niewątpliwie bardzo dobrze nakreślone postacie uczestników show. Każda z nich ma charakterystyczne cechy, a ich wzajemne relacje i konflikty sprawiają, że śledzenie ich losów jest po prostu ciekawe. Obserwujemy więc zapalczywą divę, aroganckiego sportowca czy też skrytą outsiderkę. Gdy do akcji wkraczają psychopatyczni mordercy, każda z tych osobowości zachowuje się w odmienny, ale zgodny z charakterem sposób.

Recenzje i opinie o filmie Droga bez powrotu 2 - co widzowie myślą o kontynuacji?

Droga bez powrotu 2 zebrała w większości pozytywne recenzje, choć oczywiście zdania na temat filmu są podzielone. Zwolennicy oryginału zarzucają twórcom odejście od klimatu pierwszej części i zbyt mocne postawienie na czarny humor kosztem horroru. Trzeba jednak przyznać, że nowe spojrzenie na temat sprawdza się całkiem nieźle.

Krytycy doceniają przede wszystkim świetnie napisane dialogi, które iskrzą inteligentnym humorem i celnymi ripostami. Aktorzy świetnie wcielają się w swoje role i dostarczają widzom wielu zapadających w pamięć momentów. Nie brakuje oczywiście scen brutalnych mordów, choć faktycznie mają one nieco mniej ponurego wydźwięku. Ogólnie rzecz biorąc warto dać szansę nowemu spojrzeniu na znaną już historię.

Fabuła Drogi bez powrotu 2 - o czym tym razem opowiada film?

Jak już wcześniej wspomniano, fabuła koncentruje się na grupie celebrytów biorących udział w kontrowersyjnym reality show o nazwie "Zapomnij o życiu". Uczestnicy mają spędzić 6 tygodni w lesie, rywalizując o milion dolarów nagrody. Kiedy docierają na miejsce, okazuje się, że całe show to pułapka zastawiona przez rodzinę kanibali-morderców. Zdesperowani zawodnicy muszą zacząć walczyć o życie.

Wśród bohaterów znajdują się m.in. pirat drogowy Jonesy, skandalistka Amber, gwiazda rocka Nina czy też outsiderka Mara. Każdy z nich ma inne podejście do zaistniałej sytuacji. Część postanawia ukrywać się w lesie, inni próbują stawić czoła zabójcom. Wszyscy stopniowo odkrywają mroczne sekrety producentów programu i przerażającą prawdę o tym, co naprawdę dzieje się za kulisami show.

Droga bez powrotu 2 - którzy aktorzy powracają w drugiej części hitu?

Choć fabuła Drogi bez powrotu 2 jest osadzona w innym uniwersum, producenci filmu zdecydowali się na cameo kilku aktorów z pierwszej części produkcji. W drugim filmie gościnnie pojawiają się więc:

 • Eliza Dushku jako Amber - jedna z uczestniczek show
 • Desmond Harrington jako Sheriff Winston - glina prowadzący śledztwo
 • Linden Ashby jako Jed - ojciec rodziny kanibali
 • Julian Richings jako Three Finger - przerażający kanibal bez trzech palców

Obecność kultowych już postaci z pierwszej części to miły bonus dla fanów i świetny zabieg, który pozwala czuć więź obu produkcji, mimo że rozgrywają się w innych realiach.

Droga bez powrotu 2 - jak wyglądała praca na planie najnowszego filmu?

Zdjęcia do Drogi bez powrotu 2 realizowano w kanadyjskiej prowincji Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Twórcy wykorzystali lokalne plenery lasów i jezior, aby oddać klimat odludnego, leśnego terenu, w którym rozgrywa się akcja.

Aktorzy wspominali później, że praca na planie była bardzo wymagająca ze względu na trudne, surowe warunki panujące na zewnątrz. Temperatura często spadała poniżej zera, przez co filmowanie scen w nocy było wyjątkowo uciążliwe.Wszyscy jednak zgodnie twierdzą, że reżyser Joe Lynch stworzył na planie bardzo przyjazną atmosferę, dzięki czemu nawet te trudniejsze momenty udało się przejść z uśmiechem.

Najlepsze cytaty z Drogi bez powrotu 2 - co zostanie w pamięci widzów?

Fani Drogi bez powrotu 2 chętnie cytują wiele zabawnych kwestii, które padają z ust bohaterów filmu. Oto niektóre z najbardziej zapadających w pamięć:

 • "Wszystko gra, dopóki nikt nie zginie. No, może poza asystentem reżysera." - Nina
 • "Nie bój nic, maleńka. Będę twoim oczkiem w głowie." - Three Finger
 • "To miejsce jest tak puste jak twoja głowa." - Mara do Amber
 • "Wolałbym zjeść własne gówno niż twoje ciasteczka." - Jonesy

Z pewnością świetnie napisany scenariusz w połączeniu z celną grą aktorów sprawiają, że wiele kwestii z tego horroru na długo zapada w pamięci i rozbawia publiczność, mimo mrocznych realiów opowieści.

10 Podobnych Filmów:

 1. Dobry piesek!
 2. Koszmarna głębia
 3. Potępienie
 4. Skal - Fight for Survival
 5. Gdy rodzi się zło
 6. Planeta Diuna
 7. Out of Darkness
 8. Stopmotion
 9. Puchatek: Krew i miód 2
 10. Piła X
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 1295
Udostępnij serial
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

9 Komentarzy

avatar

MatVOD

Droga bez powrotu 2 jest dobry i daję mu 6.1 na 1295 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

orbi_soon

Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Droga bez powrotu 2 można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
avatar

Ms_Paulla

Droga bez powrotu 2 to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

dx87

Film Droga bez powrotu 2 to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 36m.
avatar

Latrki2

Droga bez powrotu 2 to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 6.1. Gorąco polecam!
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 6.1. Warto poświęcić czas na obejrzenie Droga bez powrotu 2.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.1, Droga bez powrotu 2 to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 6.1, Droga bez powrotu 2 udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.