alt

Dinozaur (2000) eKino TV - Cały Film Online

rating6.5
2 366
Ocen
calendar2000
time1h 22m
Zrealizowana w wytwórni Disneya opowieść, rozgrywająca się na Ziemi 65 milionów lat temu, gdy na naszej planecie królowały prehistoryczne olbrzymy -dinozaury. Pełna niezwykłości historia prezentuje losy młodego dinozaura, o imieniu Aladar, który, oddzielony od rodziców, został wychowany przez lemury. Spokojna egzystencja małego Aladara i jego towarzyszy na uroczej wyspie, zostaje zakłócona, gdy na ziemię zaczynają spadać potężne meteoryty, nakazując mu wraz z grupą innych dinozaurów desperacko szukać bezpiecznego schronienia.

Aktorzy

Actor Julianna Margulies

Julianna Margulies

Actor Hayden Panettiere

Hayden Panettiere

Actor D.B. Sweeney

D.B. Sweeney

Actor Matt Adler

Matt Adler

Actor Daran Norris

Daran Norris

Actor Samuel E. Wright

Samuel E. Wright

Actor Alfre Woodard

Alfre Woodard

Actor Billy West

Billy West

Obejrzyj także

Jak obejrzeć film Dinozaur online?

Film Dinozaur to animowana produkcja Walta Disneya z 2000 roku, która opowiada historię dinozaura imieniem Aladar. Choć od premiery minęło już trochę czasu, wciąż warto obejrzeć ten film, zwłaszcza że obecnie jest dostępny online na wielu platformach streamingowych.

Aby obejrzeć Dinozaura w internecie, polecamy serwisy takie jak:

 • Disney+ - tutaj znajdziemy bogatą bibliotekę filmów Disneya, w tym oczywiście Dinozaura. Można wykupić dostęp na miesiąc lub rok.
 • HBO Max - na tej platformie również jest dostępny film. HBO Max ma atrakcyjną ofertę na start dla nowych użytkowników.
 • Apple TV - osoby korzystające z urządzeń Apple mogą obejrzeć Dinozaura po wykupieniu subskrypcji Apple TV+.

Oprócz powyższych legalnych źródeł, film można znaleźć także na niektórych portalach z nieautoryzowanymi treściami. Jednak ze względów etycznych polecamy korzystaDinozaur nie z oficjalnych serwisów streamingowych.

Gdzie można obejrzeć cały film Dinozaur za darmo i bez limitu?

Niestety w chwili obecnej nie ma legalnej możliwości obejrzenia Dinozaura w całości za darmo. Jest to produkcja objęta prawami autorskimi i dystrybuowana przez platformy streamingowe na zasadach subskrypcji.

Opcją dla osób, które nie chcą płacić jest skorzystanie z darmowych okresów próbnych oferowanych przez Disney+, HBO Max czy Apple TV. Pozwalają one oglądać bibliotekę filmów przez ograniczony czas (np. tydzień) bez ponoszenia kosztów. Warto to wykorzystać, jeśli chcemy obejrzeć Dinozaura za darmo.

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z nielegalnych źródeł i piractwo internetowe jest przestępstwem. Dlatego zachęcamy do skorzystania z oficjalnych serwisów VOD.

Czy warto obejrzeć film Dinozaur? Recenzje i opinie

Dinozaur zebrał po premierze mieszane recenzje. Krytycy docenili przede wszystkim wyjątkową jak na tamte czasy animację CGI oraz efekty specjalne. Niektórzy jednak zarzucali filmowi schematyczną fabułę i płytkie postacie. Mimo tego warto jednak dać mu szansę, zwłaszcza jeśli lubimy animacje Disneya.

W serwisie Filmweb Dinozaur ma ocenę 6,8/10, przy ponad 5 tysiącach głosów. Widzowie chwalą go przede wszystkim za:

 • Świetną animację komputerową, która wygląda realistycznie jak na tamte czasy.
 • Wspaniałe efekty specjalne i ujęcia krajobrazów.
 • Wzruszającą scenę śmierci matki Aladara.

Do wad zaliczają natomiast:

 • Słabą fabułę - typową dla Disneya i mało oryginalną.
 • Niezbyt ciekawe dialogi i płaskie postacie.
 • Brak wyrazistych i charyzmatycznych bohaterów.

Mimo tych zastrzeżeń, Dinozaur oferuje 90 minut dobrej rozrywki dla całej rodDinozaur ziny i z pewnością jest wart obejrzenia. Szczególnie dzieci będą zachwycone efektami wizualnymi i sympatycznymi dinozaurami.

Kto gra główne role w filmie Dinozaur? Obsada i aktorzy

Do głównych ról w filmie Dinozaur zaangażowano następujących aktorów udzielających głosu postaciom:

 • Aladar - D.B. Sweeney
 • Neera - Julianna Margulies
 • Kron - Samuel E. Wright
 • Baylene - Joan Plowright
 • Eema - Della Reese
 • Url - Max Casella
 • Zini - Hayden Panettiere

Największą gwiazdą jest tutaj D.B. Sweeney, znany m.in. z filmu Memphis Belle grający głównego bohatera Aladara. Filmowa Neera mówi natomiast głosem Julianny Margulies, którą możemy kojarzyć z serialu Ostry dyżur. Pozostałe role podkładają mniej znani, ale doświadczeni aktorzy dubbingowi.

Najlepsze cytaty z filmu Dinozaur - poznaj najbardziej pamiętne kwestie

Oto kilka najlepszych cytatów z filmu Dinozaur, które na stałe zapadły w pamięć widzów:

 • "Nie cofnę się przed losem, który mnie czeka." - Aladar
 • "Im szybciej stąd pójdziemy, tym prędzej dotrzemy." - Baylene
 • "Przyjaciele są rodziną, którą sobie wybieramy." - Aladar
 • "Czasem trzeba pozwolić sercu poprowadzić się właściwą drogą." - Yar
 • "Nie będziesz sam. Ja ci pomogę." - Neera do Aladara

Są to kwestie, które doskonale podsumowują motywy przewodnie filmu - przyjaźń, nadzieja czy poświęcenie. Dzięki emocjonalnym dialogom łatwiej wczuć się w perypetie bohaterów Dinozaura.

Fabuła filmu Dinozaur - o czym jest ten film animowany?

Fabuła Dinozaura przedstawia losy młodego iradosaura Aladara, który zostaje wraz z grupą innych dinozaurów zmuszony do ucieczki z zamieszkiwanych terenów z powodu zbliżającej się katastrofy naturalnej. Podczas podróży bohater naraża się przywódcy stada Kronowi, broniąc słabszych i chorych dinozaurów. Stopniowo zyskuje sobie szacunek pozostałych zwierząt i zaufanie samotnej Neery. W finale filmu dochodzi do konfrontacji z drapieżnymi karbodonami.

Disney, jak zawsze stawia na uniwersalne wartości – empatię, miłosierdzie i przyjaźń. Aladar swoim postępowaniem udowadnia, że zaradność i odwaga są ważniejsze niż siła i agresja. Film ma też przesłanie ekologiczne, ukazując piękno dzikiej przyrody i zagrożenia dla niej ze strony kataklizmów.

Dlaczego warto obejrzeć film Dinozaur? Najciekawsze elementy produkcji

Choć fabuła Dinozaura nie należy do najbardziej oryginalnych, to film zdecydowanie warto obejrzeć ze względu na:

 • Rewolucyjną jak na tamte czasy animację CGI - dinozaury zostały stworzone w dużej mierze przy użyciu grafiki komputerowej, dzięki czemu ich ruchy i zachowanie wyglądają niezwykle realistycznie.
 • Wspaniałe ujęcia dzikiej przyrody - krajobrazy, wulkaniczne tereny prehistorycznej Ziemi zachwycają swoim pięknem. Twórcy zadbali o detale.
 • Wzruszającą historię - mimo schematyczności fabuły, losy sympatycznych dinozaurów wciągają i angażują emocjonalnie.
 • Świetną muzykę Jamesa Newtona Howarda - nastrojowa ścieżka dźwiękowa idealnie komponuje się z tym, co dzieje się na ekranie.

Jeśli ktoś szuka familijnej rozrywki i lubi animacje Disneya, Dinozaur zdecydowanie mu się spodoba. Świetnie nadaje się zwłaszcza dla dzieci fascynujących się dinozaurami.

Jak wyglądała praca nad animacją CGI w filmie Dinozaur?

Twórcy Dinozaura mocno postawili na nowoczesną jak na tamte czasy technikę CGI, czyli animację komputerową. Pozwoliła ona stworzyć niezwykle realistyczne modele dinozaurów i ożywić je w sposób naturalny. Nad animacją pracowało aż 350 artystów.

Najpierw powstały cyfrowe szkielety poszczególnych gatunków dinozaurów na podstawie konsultacji z paleontologami. Następnie dodawano im mięśnie, tkankę i skórę. Dużą uwagę zwrócono na detale, takie jak łuski czy faktura skóry. Ruchy dinozaurów były odwzorowane na podstawie zachowań istniejących zwierząt, np. nosorożców czy słoni.

Połączenie tradycyjnej animacji 2D z nowoczesną CGI było sporym wyzwaniem, ale efekt końcowy zachwyca realizmem. Dinozaury prezentują się żywo i naturalnie. Film udowodnił, że komputerowa animacja ma ogromny potencjał.

Zwiastun filmu Dinozaur - zobacz zapowiedź przed seansem

Zwiastun Dinozauraidealnie oddaje klimat tej produkcji animowanej. Rozpoczyna się ujęciem jaja, z którego wykluwa się główny bohater. Od razu rzuca się w oczy niezwykła realistyczna animacja CGI stworzonych komputerowo dinozaurów. Widzimy sceny sielskiego życia stada, ale pojawia się też zagrożenie w postaci zbliżającej się komety.

Aladar będzie musiał stawić czoła wyzwaniom losu i niebezpieczeństwom podczas wędrówki całej grupy do nowego domu. Zwiastun pokazuje emocjonujące momenty związane z ucieczką przed kataklizmem i walką o przetrwanie. Zapowiada się wzruszająca historia o przyjaźni i odwadze. Muzyka buduje nastrój i wciąga widza w świat przedstawiony w filmie.

Recenzja filmu Dinozaur - czy produkcja warta obejrzenia? Opinia

Podsumowując, Dinozaur to film, który mimo kilku wad, zdecydowanie warto obejrzeć. Jego największą zaletą jest rewolucyjna jak na tamte czasy animacja komputerowa. Dinozaury prezentują się niezwykle realistycznie, a ich ruchy są płynne i naturalne. Twórcy stworzyli też wspaniałe ujęcia dzikiej przyrody, oddając piękno prehistorycznej Ziemi.

Co prawda fabuła nie należy do najbardziej oryginalnych i zaskakujących, to jednak Aladar zdobywa sympatię widzów i angażuje emocjonalnie. Film ma też pozytywne przesłanie, pokazując, że empatia i przyjaźń są ważniejsze od siły. Świetnie się go ogląda z całą rodziną.

Dinozaur to produkcja, która zapisała się w historii animacji i p

10 Podobnych Filmów:

 1. Pies i Robot
 2. Wielkodomscy – film
 3. Kung Fu Panda
 4. Shrek
 5. Nasze magiczne Encanto
 6. Trolle 3
 7. Koralina i tajemnicze drzwi
 8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
 9. Megamocny
 10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 2366
Udostępnij serial
Agnieszka Nowak

Agnieszka Nowak

Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

10 Komentarzy

avatar

LukiAnon

Dinozaur to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 22m .
avatar

dx87

Film Dinozaur to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 22m.
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 22m, to angażują od początku do końca.
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 22m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

Matek

Mocna ocena 6.5 sugeruje, że Dinozaur to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Dinozaur z oceną 6.5, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

EdiHejka

Dinozaur ze średnią ocen 6.5 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 6.5 nie przekonuje Cię do obejrzenia Dinozaur, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.
avatar

DaveAmeryka

Dinozaur z oceną 6.5 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 6.5 sugeruje, że Dinozaur to pozycja obowiązkowa dla fanów Walt Disney Pictures.