alt

Człowiek z blizną (1983) eKino TV - Cały Film Online

rating8.2
11 185
Ocen
calendar1983
time2h 50m
Kiedy w latach 80. Fidel Castro otworzył granice Kuby, do USA wyemigrowało ponad 100 tysięcy ludzi. W ten sposób na kontynent dostali się także przestępcy, którzy tutaj widzieli szansę za osiągniecie sukcesu. O jednym z takich ludzi i jego drodze po mafijnych szczeblach kariery opowiada ten film.

Aktorzy

Actor Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer

Actor Al Pacino

Al Pacino

Actor Steven Bauer

Steven Bauer

Actor F. Murray Abraham

F. Murray Abraham

Actor Gregg Henry

Gregg Henry

Actor Charles Durning

Charles Durning

Actor Harris Yulin

Harris Yulin

Actor Gregory Cruz

Gregory Cruz

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Czy warto obejrzeć film Człowiek z Blizną?

Film Człowiek z Blizną to kultowa produkcja z 1983 roku w reżyserii Briana De Palmy. Opowiada historię Tony'ego Montany, imigranta z Kuby, który przybywa do Miami z wielkimi ambicjami, by zdobyć władzę i pieniądze w świecie przestępczym. Główną rolę gra Al Pacino, który stworzył jedną ze swoich najbardziej charakterystycznych i zapadających w pamięć kreacji. Film od razu po premierze zyskał status obrazu kultowego. Charyzmatyczna rola Al Pacino, dynamiczna akcja i mocny, bezkompromisowy scenariusz Olivera Stone'a sprawiły, że Człowiek z Blizną na stałe wpisał się do kanonu kina gangsterskiego. Po latach produkcja wciąż jest uznawana za jeden z najCzłowiek z blizną lepszych filmów w swoim gatunku.

Gdzie legalnie obejrzeć film Człowiek z Blizną online?

Człowiek z Blizną jest dostępny legalnie na kilku platformach VOD w Polsce. Film można obejrzeć na: - Netflix - wersja z polskim lektorem i napisami - HBO Max - z polskim dubbingiem - Chili - opcja lektora lub napisów - Rakuten - lektor PL - Apple TV - lektor i napisy PL Dzięki temu każdy fan kina gangsterskiego może obejrzeć ten kultowy obraz wygodnie online, bez konieczności szukania nielegalnych źródeł.

Jaka jest fabuła filmu Człowiek z Blizną?

Tony Montana przybywa z Kuby do Miami w ramach masowej imigracji z lat 80. Od razu wiąże się ze światem przestępczym i zaczyna pracować dla bossa mafii, Franka Lopeza. Dzięki bezwzględności i determinacji szybko piętrzy się w górę, zdobywając władzę, pieniądze i szacunek. Jednak im więcej ma, tym bardziej pragnie. Tony staje się coraz bardziej butny i arogancki, co prowadzi do konfliktu z Lopem. Główny bohater przejmuje cały interes narkotykowy w Miami, ale jego pyszałkowatość i skłonność do przemocy zaczynają zagrażać jego imperium. Tony musi stawić czoła buntowi ze strony dawnych wCzłowiek z blizną spólników oraz atakom konkurencyjnych gangów. W powietrzu zawisa ostateczna rozgrywka.

Najlepsze sceny i cytaty z filmu Człowiek z Blizną

Film Człowiek z Blizną zawiera wiele zapadających w pamięć scen akcji i dialogów. Oto kilka z najlepszych: - Słynna scena, w której Tony Montana wypowiada kwestię: "Powiedz hello mojemu małemu przyjacielowi!" i zabija człowieka z broni palnej. - Tony w swoim luksusowym biurze, siedząc przy biurku z górą kokainy i papugą na ramieniu. - Finałowa strzelanina w rezydencji Montana, jedna z najbardziej krwawych scen w historii kina. - Wypowiedziane z charakterystycznym akcentem słowa Tony'ego: "W tym kraju trzeba mieć jaja, żeby coś osiągnąć".

Kim jest główny bohater filmu Człowiek z Blizną?

Głównym bohaterem filmu jest Tony Montana, kubański imigrant marzący o zrobieniu błyskawicznej kariery w przestępczym półświatku Miami. Został znakomicie zagrany przez Al Pacino. Tony to porywczy i bezwzględny gangster, który wszystko podporządkowuje zdobyciu władzy i bogactwa. Jest skrajnie ambitny, pewny siebie, ale też nieobliczalny i skłonny do gwałtownych wybuchów przemocy. Maska twardego faceta skrywa jednak złamanego człowieka, samotnego i nie umiejącego nawiązać głębszych relacji.

Dlaczego warto obejrzeć film Człowiek z Blizną?

Przede wszystkim ze względu na kultowy status i miejsce w kanonie kina gangsterskiego. To pozycja obowiązkowa dla każdego fana tego gatunku. Ponadto: - Świetna, oscarowa rola Al Pacino w szczytowej formie - Rewelacyjny, soczysty scenariusz Olivera Stone'a - Mnóstwo dynamicznych scen akcji i strzelanin - Wciągająca opowieść o wzlocie i upadku gangstera - Doskonałe oddanie klimatu przestępczego półświatka Miami lat 80. - Niezapomniany charakter tytułowej postaci, która na trwałe zapisała się w popkulturze

Kto gra w filmie Człowiek z Blizną? Obsada i aktorzy

W rolach głównych wystąpili: - Al Pacino jako Tony Montana - Michelle Pfeiffer jako Elvira Hancock - Steven Bauer jako Manny Ribera - Mary Elizabeth Mastrantonio jako Gina Montana Ważne role drugoplanowe zagrali: - Robert Loggia jako Frank Lopez - Miriam Colon jako Mama Montana - F. Murray Abraham jako Omar Suarez - Paul Shenar jako Alejandro Sosa

Jak oceniają film Człowiek z Blizną krytycy i widzowie?

Choć po premierze nie wszystkie recenzje były entuzjastyczne, z czasem film zyskał miano klasyka kina gangsterskiego. Krytycy doceniają przede wszystkim kreację Al Pacino, reżyserię De Palmy i scenariusz Stone'a. Chwalą też dynamiczną akcję i niezapomniane sceny, które na stałe wpisały się do popkultury. Widzów do dziś zachwyca postać Tony'ego Montany - z jednej strony bezwzględnego bandyty, z drugiej tragicznego bohatera. Film wciąga emocjonalną opowieścią o jego wzlocie i upadku. Człowiek z Blizną to bez wątpienia pozycja kultowa, którą powinien znać każdy miłośnik kina sensacyjnego. Jest też świadectwem klasy Al Pacino.

10 Podobnych Filmów:

  1. Ben Hur
  2. Kung Fu Panda 3
  3. Cena strachu
  4. Kot w butach: Ostatnie życzenie
  5. Aquaman
  6. El padrino
  7. Exodus: Bogowie i królowie
  8. Bagażnik – uwięziona
  9. Gdy zgasną światła
  10. Avengers: Wojna bez granic
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 11185
Udostępnij serial
Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Człowiek z blizną należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

AgaMaga

Człowiek z blizną Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

magsoe

Człowiek z blizną to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

Ms_Paulla

Człowiek z blizną to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 8.2. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 2h 50m.
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 2h 50m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Człowiek z blizną , to przyjrzyj się ocenie 8.2. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Człowiek z blizną, spojrzenie na ocenę 8.2 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak Człowiek z blizną z oceną 8.2, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

DaveAmeryka

Człowiek z blizną z oceną 8.2 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.