close icon
page-title
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Szczegóły

 • Tytuł oryginalny: The Curious Case of Benjamin Button
 • Język oryginalny: Angielski
 • Kraj produkcji: Stany Zjednoczone
 • Wydawca: Paramount

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona - Całe filmy Online

star7.6
12354Ocen
date2008
date2h 46m

Skomentuj

 • avatar

  KubaManic98

  |3 godziny temu
  Izrael zaatakował Palestyne tak tylko przypominam że zgineło wiele ludzi #free palestine
 • avatar

  FlickFlair

  |4 dni temu
  ktoś zna imie aktorki ze sklepu? 🥵
 • avatar

  ThrillerMaster

  |6 dni temu
  Nie zawiódł, solidna dawka emocji
 • avatar

  FilmowyFreak

  |7 dni temu
  Za dużo hype’u wokół Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, spodziewałem się więcej
 • avatar

  sidney68

  |8 dni temu
  jak się nie podobają komuś reklamy to proszę iść płacić za netflix;) będzie mniej lagów jak wyniesiecie się stąd cymbały
 • avatar

  WorldEXC12

  |10 dni temu
  Jestem krytykiem filmowym, a poniżej przestawie kilka argumentów dlaczego ten film jest jedną z najlepszych odsłon teggo gatu (czytaj dalej...)
 • avatar

  CinephileCulture

  |12 dni temu
  ludzie wystarczy przeklikać reklamy! A film bardzo spoko takie dosyć świeże spojrzenie na sprawę

Spis treści

Jak wygląda fabuła filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona?

Fabuła filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona opowiada niezwykłą historię Benjamina Buttona, który przychodzi na świat jako starzec i z każdym rokiem staje się coraz młodszy. Akcja rozgrywa się w Nowym Orleanie na przestrzeni kilkudziesięciu lat, od I wojny światowej po lata 80. XX wieku. Główny bohater rodzi się w 1918 roku wyglądając na 80-latka. Mimo dziwnej przypadłości, jego matka Queenie postanawia zaopiekować się chłopcem. Ku zaskoczeniu wszystkich, z każdym rokiem Benjamin staje się coraz młodszy, dojrzewając w odwrotnym kierunku. Choć jego ciało młodnieje, jego umysł dojrzewa wraz z upływem czasu.

W czasie swojego niezwykłego życia Benjamin spotyka na swej drodze wiele barwnych postaci i przeżywa burzliwe romanse, m.in. z tajemniczą Elizabeth i pełną pasji Daisy. Jednak jego genetyczna anomalia komplikuje związki z innymi ludźmi. Benjamin musi zmagać się z pytaniami o sens życia i miłości. Stopniowo zbliża się jego ostatnia podróż, gdy jego ciało staje się coraz słabsze, a umysł mądrzejszy. Reżyser David Fincher z bravurą ukazuje niezwCiekawy przypadek Benjamina Buttona ykłą historię człowieka starzejącego się na odwrót.

Gdzie obejrzeć cały film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona online?

Film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona można obejrzeć online na kilku platformach streamingowych:

 • Netflix - cały film dostępny jest w bibliotece platformy z polskim lektorem
 • HBO GO - serwis posiada film z dubbingiem i z polskimi napisami
 • Amazon Prime Video - tu również znajdziemy produkcję z lektorem PL
 • Apple TV+ - posiada obraz w jakości HD z opcja napisów
 • Rakuten TV - płatny dostęp na życzenie z polskim dubbingiem

Oprócz tego film można wypożyczyć na takich platformach VOD jak Chili, Rakuten czy iTunes. Warto pamiętać, że zanim obejrzymy produkcję online legalnie, musimy wykupić odpowiedni abonament lub dostęp na życzenie.

Czy warto obejrzeć film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona? Recenzja

Moim zdaniem Ciekawy przypadek Benjamina Buttona to zdecydowanie film, który warto obejrzeć. Jest to niezwykle wzruszająca i pełna nostalgii opowieść o ludzkim życiu, miłości i umieraniu. Choć fabuła oparta jest na fantastycznym założeniu, dotyka uniwersalnych i głębokich prawd o nas samych. Dzięki emocjonalnej historii, wspaniałym zdjęciom i klimatycznej muzyce, wciąga widza w świat przedstawiony na ekranie.

Ogromnym atutem produkcji jest fenomenalna gra aktorska, zwłaszcza Brad Pitta w roli tytułowego bohatera. Aktor z niebywałym wdziękiem i subtelnością portretuje postać starzejącą się na odwrót. Jego Benjamin przechodzi fascynującą przemianę od zgorzkniałego starca do ciekawskiego chłopca. Wzruszające są sceny ukazujące nietuzinkową miłość Benjamina i Daisy w wykonaniu Pitta oraz Cate Blanchett. Ich uczucie przetrwało mimo barier wieku i czasu.

Reżyser David Fincher stworzył melancholijną balladę filmową, która porusza i skłania do refleksji. Zdjęcia są magiczne i przywodzą na myśl stare fotografie. Dzięki nim przenosimy się w czasie. Muzyka podkreśla nastrój i wagę przedstawianych wydarzeń. Ciekawy zabieg zastosowano w charaktCiekawy przypadek Benjamina Buttona eryzacji, aby ukazać tytułowego bohatera w różnym wieku. Maska i efekty komputerowe są niezwykle realistyczne. Gorąco polecam ten wyjątkowy film!

Najlepsze cytaty z filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Oto subiektywny wybór kilku cytatów z filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, które szczególnie zapadły mi w pamięć:

"Nasze życie to nic więcej, jak tylko mgnienie"

"Nigdy nie jesteśmy gotowi na utratę bliskich"

"Pojawiamy się niezapowiedziani na tym świecie, robimy swoje i znikamy"

"Czas to skarb, którego nie da się zatrzymać ani przewidzieć. Tylko śmierć jest pewna"

"Wszystko, co spotyka nas w życiu, przytrafia się po raz pierwszy"

Te filozoficzne cytaty dobrze oddają przesłanie obrazu o ulotności życia i nieuchronności przemijania. Skłaniają do zastanowienia nad sensem naszego istnienia.

Kim jest główny bohater filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona?

Głównym bohaterem filmu jest Benjamin Button, niezwykły mężczyzna cierpiący na rzadką chorobę, przez którą starzeje się od urodzenia do śmierci w odwrotnej kolejności niż normalni ludzie. Przychodzi na świat w 1918 roku w Nowym Orleanie jako zgrzybiały niemowlak o wyglądzie 80-latka. Jego ojciec, przerażony dziwacznym dzieckiem, porzuca Benjamina. Chłopca adopotuje kobieta imieniem Queenie i traktuje jak własnego syna. Pomimo niepełnosprawności, Benjamin rozwija się i dojrzewa intelektualnie wraz z upływem lat.

Mężczyzna przeżywa swoje życie wspak - zaczyna od starości by doświadczyć młodości. W miarę jak jego ciało staje się coraz młodsze, jego umysł dojrzewa. Benjamin zmaga się z licznymi trudnościami natury fizycznej i psychicznej wynikającymi z jego stanu. Jest niezwykle wrażliwy, ciepły i mądry. Cechuje go empatia, ciekawość świata i chęć przeżycia wszystkich etapów życia mimo ograniczeń. Jego postać pokazuje, że to dusza człowieka się liczy, nie ciało.

Dlaczego warto obejrzeć film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona?

Uważam, że każdy powinien obejrzeć ten film, ponieważ:

 • Ma uniwersalne przesłanie - ukazuje, jak kruche i ulotne jest ludzkie życie. Każdy zastanawia się nad przemijaniem.
 • Wzrusza i skłania do refleksji - wielu widzów wychodzi z kina w kontemplacyjnym nastroju.
 • Ma znakomitą, gwiazdorską obsadę - Brad Pitt i Cate Blanchett błyszczą w rolach kochanków.
 • Świetnie oddaje klimat epoki - fabuła rozgrywa się na przestrzeni dekad XX wieku.
 • Ma piękną, nostalgiczną scenografię i zdjęcia - tworzą niezapomniany nastrój.
 • Porusza jako melancholijna ballada miłosna - ukazuje uczucie ponad barierami.
 • Ma niebanalną, oryginalną fabułę - bohater starzeje się na odwrót.
 • Jest mądrym, inspirującym dziełem - może poszerzać horyzonty.

To absolutnie wyjątkowy film, dlatego według mnie zasługuje na obejrzenie. Trafia w nasze najgłębsze ludzkie uczucia i pragnienia.

Kto napisał scenariusz do filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona?

Scenariusz do filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona powstał na podstawie opowiadania pisarza F. Scotta Fitzgeralda z 1922 roku. Jednak Fitzgerald nie zdążył dokończyć tego opowiadania, zmarł przedwcześnie mając 44 lata. Dopiero w latach 80. XX wieku amerykański dramaturg Robin Swicord postanowił uzupełnić historię i napisać pełny scenariusz fabularny na jej podstawie.

Autorem ostatecznej wersji scenariusza do filmu jest Eric Roth. To utalentowany scenarzysta, twórca takich filmów jak Forrest Gump czy Mnich z filozofią zen. Roth współpracował z reżyserem Davidem Fincherem, wprowadzając poprawki i dopracowując dialogi. Dzięki temu udało się przenieść tę niezwykłą literacką historię na kinowy ekran i stworzyć wciągający dramat obyczajowy.

Film został doceniony przez krytyków i otrzymał liczne nagrody, w tym 3 Oscary. Świadczy to o tym, że scenariusz porusza widzów i trafia w uniwersalne ludzkie emocje, mimo iż opowiada nierealną historię. Zawdzięczamy to znakomitej pracy Rotha i Swicord.

Gdzie i kiedy powstał film Ciekawy przypadek Benjamina Buttona?

Zdjęcia do filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona realizowano w latach 2006-2007 na terenie USA i Indii.

Główne sceny rozgrywające się w Nowym Orleanie nakręcono w samym mieście, wykorzystując liczne charakterystyczne lokalizacje. Są to między innymi historyczna dzielnica French Quarter, plac Jackson Square czy bulwar Missisipi River. Wykorzystano też elementy architektury Nowego Orleanu, aby oddać klimat epoki.

Pozostałe zdjęcia powstały w innych amerykańskich miastach. Sceny młodości Benjamina kręcono w Los Angeles, sceny I wojny światowej w stanie Maryland, a sceny w Rosji w Montrealu. Z kolei sequencje rozgrywające się w Indiach nakręcono w indyjskich miastach Mahabalipuram i Koczin.

Okres zdjęciowy trwał aż 159 dni. Premiera filmu miała miejsce 25 grudnia 2008 roku w USA. W Polsce obraz trafił na ekrany kin 30 stycznia 2009. Film zebrał pochlebne recenzje i zdobył prestiżowe nagrody, w tym 3 Oscary (za zdjęcia, efekty specjalne i charakteryzację).

Jak wygląda zwiastun filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona?

Zwiastun filmu Ciekawy przypadek Benjamina Buttona idealnie oddaje klimat tej niezwykłej produkcji. Rozpoczyna się ujęciem pogrążonego we mgle cmentarza, co sugeruje motyw przemijania. Słyszymy poważny głos narratora opowiadającego historię Benjamina. Pojawiają się migawki rodzącego się starego dziecka, co wzbudza zaciekawienie. Dynamiczny montaż scen ukazuje tytułowego bohatera w różnym wieku - od malucha po starca. Widzimy momenty ważne dla fabuły - narodziny Benjamina, jego dzieciństwo, miłość do Daisy. Ukazane są wydarzenia historyczne - I wojna światowa, zamieszki rasowe. Migną poruszające uj

8 Podobnych Filmów

Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

Oceń film

fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 12354

Udostępnij