alt

Barbie w Dziadku do orzechów (2001) eKino TV - Cały Film Online

rating6.8
1 009
Ocen
calendar2001
time1h 17m

Aktorzy

Actor Tim Curry

Tim Curry

Actor Kathleen Barr

Kathleen Barr

Actor Britt McKillip

Britt McKillip

Actor Peter Kelamis

Peter Kelamis

Actor Kelly Sheridan

Kelly Sheridan

Actor Ian James Corlett

Ian James Corlett

Actor Kirby Morrow

Kirby Morrow

Actor Chantal Strand

Chantal Strand

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć film Barbie w Dziadku do orzechów online?

Film Barbie w Dziadku do orzechów został wydany w 2001 roku i od tamtej pory zdobył status kultowej animacji dla dzieci. Niestety, obecnie trudno znaleźć legalną możliwość obejrzenia tej produkcji w internecie. W polskich serwisach streamingowych Barbie w Dziadku do orzechów nie jest dostępna. Jedyną opcją wydaje się zakup płyty DVD z filmem lub jego cyfrBarbie w Dziadku do orzechów owej kopii.

Jaka jest fabuła filmu Barbie w Dziadku do orzechów?

Fabuła filmu osadzona jest w świecie przedstawionym w balecie Dziadek do orzechów. Główną bohaterką jest Clara, która dostaje w prezencie od swojego poczciwego Dziadka do orzechów magiczny naszyjnik. Podczas niespodziewanej wizyty w jej domu Króla Myszy, Clara zostaje zmniejszona do rozmiarów myszy. Trafia do Krainy Słodyczy, gdzie poznaje Księcia Porcelanowego. Razem muszą powstrzymać złego Króla Myszy przed przejęciem władzy nad magicznym królestwem.

Kto gra główne role w filmie Barbie w Dziadku do orzechów?

W anglojęzycznej wersji głosu głównej bohaterce Clarze użyczyła Kelly Sheridan. Księcia Porcelanowego zagrał Kirby Morrow, natomiast Króla Myszy - Tim Curry. Polski dubbing ma nieco inną obsadę. Clarę podkłada Julita Kożuszek, Księcia - Paweł Szczesny, a Króla Myszy - Mirosław Zbrojewicz. Usłyszymy także głosy: Anny GBarbie w Dziadku do orzechów ajewskiej, Jacka Kopczyńskiego i Wojciecha Paszkowskiego.

Dlaczego warto obejrzeć film Barbie w Dziadku do orzechów?

Barbie w Dziadku do orzechów to propozycja, która spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Dynamiczna akcja, barwne postacie i ciekawa fabuła wciągną dzieci. Dorośli docenią natomiast nawiązania do klasyki baletowej. Animacja łączy w sobie cechy baśni i musicalu. Ponadczasowa opowieść, której motywem przewodnim jest walka dobra ze złem, z pewnością zachwyci widzów w każdym wieku.

Jakie są najlepsze cytaty z filmu Barbie w Dziadku do orzechów?

Oto kilka najlepszych cytatów z filmu:
- Król Myszy: "Kiedy tylko zapanuję nad światem, wszystkie dzieci będą jadły samą czekoladę na śniadanie, obiad i kolację."
- Książę Porcelanowy: "Gdy dwie osoby dzielą to samo marzenie, mogą dokonać cudów."
- Clara: "Wierzę w magię i ufam swojemu sercu."

Jak oceniają film Barbie w Dziadku do orzechów recenzenci?

Recenzje filmu Barbie w Dziadku do orzechów są zazwyczaj pozytywne. Krytycy chwalą barwną animację, dobrą muzykę i głosy aktorów dubbingowych. Doceniają tę produkcję jako doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Niektórzy podkreślają wpływy baśniowej estetyki baletu Dziadek do orzechów. Wśród minusów wymieniane są niekiedy zbyt prosta fabuła i schematyczne postacie. Jednak ogólny odbiór filmu jest bardzo dobry.

Kto jest reżyserem filmu Barbie w Dziadku do orzechów?

Reżyserem filmu jest Owen Hurley, który jest także twórcą wielu innych produkcji z Barbie w roli głównej, m.in. Barbie jako Księżniczka i żebraczka oraz Barbie: Akademia Księżniczek. Hurley specjalizuje się w animacjach dla dzieci. Barbie w Dziadku do orzechów był jego pełnometrażowym debiutem reżyserskim. Film odniósł sukces komercyjny, dzięki czemu Hurley kontynuował pracę nad kolejnymi filmami z lalką Barbie.

Jak wygląda zwiastun filmu Barbie w Dziadku do orzechów?

Zwiastun Barbie w Dziadku do orzechów przedstawia główną bohaterkę Clarę otrzymującą magiczny prezent od Dziadka do orzechów. W tle słychać fragmenty muzyki z baletu Piotra Czajkowskiego. Kolejne ujęcia pokazują walkę Clary z armią myszy oraz jej sojusz z Księciem Porcelanowym. Zwiastun oddaje klimat baśniowej opowieści i zachęca do obejrzenia pełnego filmu. Mimo krótkiego czasu trwania, materiał dobrze wprowadza widza w świat przedstawiony.

Czy scenariusz do filmu Barbie w Dziadku do orzechów jest dobry?

Scenariusz do filmu został napisany przez znaną scenarzystkę Elisabeth Moran, która ma na koncie wiele uznanych produkcji animowanych. Jej dorobek obejmuje m.in. Atomówki i Kacper. Fabuła filmu Barbie w Dziadku do orzechów czerpie garściami z klasycznego baletu, jednak została odpowiednio zaadaptowana na potrzeby młodego widza. Twórcy zadbali o dynamiczną akcję i humorystyczne dialogi, nie rezygnując przy tym z baśniowego klimatu. Moran stworzyła historię, która z powodzeniem łączy edukację z rozrywką.

10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Wielkodomscy – film
  3. Kung Fu Panda
  4. Shrek
  5. Nasze magiczne Encanto
  6. Trolle 3
  7. Koralina i tajemnicze drzwi
  8. Gru i Minionki: Pod przykrywką
  9. Megamocny
  10. Leo
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 1009
Udostępnij serial
Piotr Kowalewski

Piotr Kowalewski

Witam wszystkich miłośników kina i seriali! Nazywam się Piotr Kowalewski i jestem założycielem oraz redaktorem naczelnym portalu e-kinotv.pl. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat filmowych opowieści. Po studiach dziennikarskich postanowiłem połączyć moje dwie pasje - pisanie i kino - i stworzyć miejsce dla takich samych entuzjastów filmów jak ja. Na e-kinotv.pl znajdziecie moje recenzje najnowszych hitów kinowych oraz najciekawszych seriali. Staram się przekazywać rzetelną i obiektywną ocenę produkcji, choć przyznaję, że mam słabość do ambitnych dramatów obyczajowych. Uwielbiam też newsy prosto z planu i wywiady z aktorami. Moim celem jest budowanie społeczności zakręconych na punkcie kina maniaków. Serdecznie zapraszam do dyskusji i komentowania moich tekstów. Razem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce dla prawdziwych kinomaniaków!

9 Komentarzy

avatar

midi0210

Wyjątkowa historia, która porusza i zostaje w pamięci na długo. Super film
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Barbie w Dziadku do orzechów
avatar

Latrki2

Barbie w Dziadku do orzechów to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 6.8. Gorąco polecam!
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.8, Barbie w Dziadku do orzechów to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Gajdek12

Ocena 6.8 potwierdza, że Barbie w Dziadku do orzechów to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Barbie w Dziadku do orzechów, spojrzenie na ocenę 6.8 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Barbie w Dziadku do orzechów z oceną 6.8.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 6.8 sugeruje, że Barbie w Dziadku do orzechów to pozycja obowiązkowa dla fanów Mattel.