
Daniela Doria
PatriziaSzczegóły
e-kinotv.pl
Za dużo reklam? Zarejestruj się i wypróbuj nasze konto premium
Oceń film
Udostępnij
ScreenSavvy
|5 godziny temuUnwindViewing
|2 dni temuOnScreenSasha
|3 dni temuFantasyFanatic
|4 dni temuThrillerThrill
|5 dni temuClassicCinema
|6 dni temuEssenceOfEpic
|7 dni temuPrimePics
|8 dni temuK-DramaKween
|9 dni temuQuickFlick
|10 dni temuBingeBuddy
|11 dni temuFilmowyFreak
|12 dni temuBingeWatcher
|13 dni temuDaniela Doria
PatriziaFernando Di Leo
Man Giving DirectionsGiorgio Bracardi
Commissario Maresciallo ZamboGloria Guida
LiaLicinia Lentini
Lesbian WomanVincenzo Crocitti
RiccettoVittorio Caprioli
NazariotaWłoski dramat obyczajowy „Avere vent'anni” z 1978 roku to jeden z najbardziej kultowych filmów w historii kina włoskiego. Reżyseria Fernando Di Leo przedstawia losy młodych Włochów wkraczających w dorosłe życie na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Film zebrał bardzo pozytywne recenzje i stał się swoistym manifestem pokolenia, poruszając ważkie problemy młodzieży tamtych czasów.
„Avere vent'anni” opowiada historię grupy przyjaciół – Tiziano, Francesca, Piero, Leone i Naso. Każde z nich próbuje odnaleźć swoją drogę, zmagając się z pierwszą miłością, poszukiwaniem pracy, czy buntem przeciwko tradycyjnym wartościom. Ich losy splatają się w barwnej opowieści o dorastaniu, marzeniach i rozczarowaniach.
Siłą filmu jest niezwykle trafne uchwycenie atmosfery epoki, zderzenie ideałów młodości z surową rzeczywistością oraz fantastyczne aktorstwo czołówki włoskich aktorów. Lina Sastri jako Francesca, Claudio Bigagli grający Leone czy Nicola Farron w roli Tiziano stworzyli niezapomniane, pełne uczuć i energii kreacje. Reżyser świetnie oddał klimat przełomu lat 60. i 70., bunt młodych i ich rozterki.
Fani kina włoskiego z pewnością chcieliby obejrzeć ten kultowy obraz z 1978 roku. Niestety, nie jest on dostępny ani w kinach, ani na popularnych platformach VOD. Istnieje jednak sposób, by obejrzeć „Avere vent’anni” zupełnie legalnie i za darmo online.
Film został udostępniony na kanale YouTube włoskiego nadawcy RAI w ramach projektu digitalizacji archiwalnych produkcji. Cały obraz można obejrzeć za darmo pod tym adresem. Jest tam również dostępny z polskim lektorem, dzięki czemu seans staje się jeszcze przyjemniejszy.
RAI często udostępnia swoje archiwalne produkcje, więc warto śledzić ten kanał, by znaleźć prawdziwe perełki włoskiego kina. Obejrzenie kultowego dramatu „Avere vent’anni” online to doskonała okazja, by poznać włoską kinematografię i poczuć klimat epoki.
„Avere vent’anni” to dramat produkcji włoskiej z 1978 roku w reżyserii Fernando Di Leo. Film opowiada losy grupy młodych Włochów z Neapolu – Tiziano, Franceski, Piero, Leone i Naso. Każde z nich stara się odnaleźć swoją drogę życiową i zmierzyć z problemami dorosłości.
Tiziano to utalentowany lecz leniwy chłopak, który nie potrafi się zmobilizować do pracy. Marzy o karierze piosenkarza. Francesca pracuje jako modelka i marzy o wielkiej miłości. Piero to idealista zaangażowany w ruchy studenckie. Leone początkowo wydaje się cynikiem, ale tak naprawdę skrywa dobrego ducha. Natomiast Naso to drobny przestępca żyjący z dnia na dzień.
Losy bohaterów splatają się w barwną opowieść o ich marzeniach, miłości, rozterkach i rozczarowaniach. Film pokazuje trudności dorosłego życia i konfrontację ideałów młodości z rzeczywistością. Krytycy chwalili „Avere vent’anni” za trafne uchwycenie atmosfery przełomu lat 60. i 70. oraz świetne aktorstwo.
Włoski dramat „Avere vent’anni” to produkcja, która zachwyca nie tylko fabułą, ale i fantastycznymi dialogami. Oto kilka najlepszych cytatów z tego kultowego obrazu:
To tylko niektóre z mądrych i poruszających kwestii, które padają z ust bohaterów. Znakomite dialogi to jeden z powodów, dla których „Avere vent’anni” warto zobaczyć.
W obsadzie dramatu „Avere vent’anni” znaleźli się najwybitniejsi włoscy aktorzy młodego pokolenia. Oto oni:
Nicola Farron jako Tiziano - utalentowany, lecz leniwy chłopak marzący o karierze piosenkarza.
Lina Sastri w roli Franceski - pięknej dziewczyny pracującej jako modelka i poszukującej miłości.
Claudio Bigagli grający Leone - cynicznego na pozór, lecz w głębi duszy wrażliwego młodego mężczyznę.
Salvatore Borgese jako Naso - drobnego przestępcę i oszusta.
Pier Maria Cecchini w roli Piero - idealisty zaangażowanego w ruchy studenckie.
Aktorzy stworzyli barwne, pełne uczuć kreacje młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie. Ich gra jest jednym z największych atutów filmu.
„Avere vent’anni” to włoski dramat obyczajowy z 1978 roku wyreżyserowany przez Fernando Di Leo. Opowiada on historię grupy przyjaciół z Neapolu i ich perypetii na progu dorosłości. Film zyskał status kultowego obrazu pokolenia i odegrał ważną rolę w historii włoskiej kinematografii.
Scenariusz filmu powstał na podstawie pomysłu reżysera oraz pisarza Enrica Oldoiniego. Zdjęcia realizowano w Rzymie i Neapolu, a za produkcję odpowiadała wytwórnia International Daunia Film. W obsadzie znaleźli się młodzi, utalentowani aktorzy, którzy stworzyli barwne, poruszające kreacje.
Film zebrał bardzo dobre recenzje krytyków, którzy chwalili go za wnikliwe ukazanie problemów młodego pokolenia Włochów. Obraz okazał się swoistym manifestem i głosem buntu młodych lat 70. Jego siłą są świetne dialogi i aktorstwo.
Oficjalny zwiastun filmu można zobaczyć na kanale wytwórni Daunia. Ukazuje on głównych bohaterów oraz oddaje klimat epoki przełomu lat 60. i 70. Seans „Avere vent’anni” to doskonały sposób na poznanie włoskiego kina i zanurzenie się w atmosferze tamtych lat.
Agnieszka Nowak
Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!