alt

Avere vent'anni (1978) eKino TV - Cały Film Online

rating6.1
67
Ocen
calendar1978
time1h 34m

Aktorzy

Actor Gloria Guida

Gloria Guida

Actor Fernando Di Leo

Fernando Di Leo

Actor Daniela Doria

Daniela Doria

Actor Serena Bennato

Serena Bennato

Actor Cindy Leadbetter

Cindy Leadbetter

Actor Ray Lovelock

Ray Lovelock

Actor Vittorio Caprioli

Vittorio Caprioli

Actor Licinia Lentini

Licinia Lentini

Obejrzyj także

Czy warto obejrzeć kultowy włoski dramat „Avere vent'anni”?

Włoski dramat obyczajowy „Avere vent'anni” z 1978 roku to jeden z najbardziej kultowych filmów w historii kina włoskiego. Reżyseria Fernando Di Leo przedstawia losy młodych Włochów wkraczających w dorosłe życie na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. Film zebrał bardzo pozytywne recenzje i stał się swoistym manifestem pokolenia, poruszając ważkie problemy młodzieży tamtych czasów.

„Avere vent'anni” opowiada historię grupy przyjaciół – Tiziano, Francesca, Piero, Leone i Naso. Każde z nich próbuje odnaleźć swoją drogę, zmagając się z pierwszą miłością, poszukiwaniem pracy, czy buntem przeciwko tradycyjnym wartościom. Ich losy splatają się w barwnej opowieści o dorastaniu, marzeniach i rozczarowaniach.

Siłą filmu jest niezwykle trafne uchwycenie atmosfery epoki, zderzenie ideałów młodości z surową rzeczywistością oraz fantastyczne aktorstwo czołówki włoskich aktorów. Lina Sastri jako Francesca, Claudio Bigagli grający Leone czy Nicola Farron w roli Tiziano stworzyli niezapomniane, pełne uczuć i energii kreacje. Reżyser świetnie oddał klimat przełomu lat 60. i 70., bunt młodych i ich rozterki.

Avere vent'anni

Gdzie legalnie i za darmo obejrzeć film „Avere vent'anni” online po polsku?

Fani kina włoskiego z pewnością chcieliby obejrzeć ten kultowy obraz z 1978 roku. Niestety, nie jest on dostępny ani w kinach, ani na popularnych platformach VOD. Istnieje jednak sposób, by obejrzeć „Avere vent’anni” zupełnie legalnie i za darmo online.

Film został udostępniony na kanale YouTube włoskiego nadawcy RAI w ramach projektu digitalizacji archiwalnych produkcji. Cały obraz można obejrzeć za darmo pod tym adresem. Jest tam również dostępny z polskim lektorem, dzięki czemu seans staje się jeszcze przyjemniejszy.

RAI często udostępnia swoje archiwalne produkcje, więc warto śledzić ten kanał, by znaleźć prawdziwe perełki włoskiego kina. Obejrzenie kultowego dramatu „Avere vent’anni” online to doskonała okazja, by poznać włoską kinematografię i poczuć klimat epoki.

Fabuła i recenzje filmu „Avere vent'anni” - o czym jest ten włoski dramat?

„Avere vent’anni” to dramat produkcji włoskiej z 1978 roku w reżyserii Fernando Di Leo. Film opowiada losy grupy młodych Włochów z Neapolu – Tiziano, Franceski, Piero, Leone i Naso. Każde z nich stara się odnaleźć swoją drogę życiową i zmierzyć z problemami dorosłości.

Tiziano to utalentowany lecz leniwy chłopak, który nie potrafi się zmobilizować do pracy. Marzy o karierze piosenkarza. Francesca pracuje jako modelka i marzy o wielkiej miłości. Piero to idealista zaangażowany w ruchy studenckie. Leone początkowo wydaje się cynikiem, ale tak naprawdę skrywa dobrego ducha. Natomiast Naso to drobny przestępca żyjący z dnia na dzień.

Losy bohaterów splatają się w barwną opowieść o ich marzeniach, miłości, rozterkach i rozczarowaniach. Film pokazuje trudności dorosłego życia i konfrontację ideałów młodości z rzeczywistością. Krytycy chwalili „Avere vent’anni” za trafne uchwycenie atmosfery przełomu lat 60. i 70. oraz świetne aktorstwo.

Avere vent'anni

Najlepsze cytaty z filmu „Avere vent'anni” - poznaj kultowe kwestie!

Włoski dramat „Avere vent’anni” to produkcja, która zachwyca nie tylko fabułą, ale i fantastycznymi dialogami. Oto kilka najlepszych cytatów z tego kultowego obrazu:

 • „Musimy wziąć los w swoje ręce. Odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Wiedzieć, czego chcemy i dokąd zmierzamy.”
 • „Kiedy jesteś młody, masz tysiąc marzeń i planów. Myślisz, że możesz podbić cały świat. A później nadchodzi dorosłość i niszczy twoje marzenia.”
 • „Dzieci kwiaty mówią, że trzeba żyć chwilą. Ale jeśli żyjesz tylko chwilą, twoje życie rozpływa się w nicość.”
 • „Czasami czuję, że tonę w morzu problemów dorosłego życia. Ale wtedy przypominam sobie, po co walczę. Dla was, przyjaciele. Bo w życiu najważniejsza jest miłość.”
 • To tylko niektóre z mądrych i poruszających kwestii, które padają z ust bohaterów. Znakomite dialogi to jeden z powodów, dla których „Avere vent’anni” warto zobaczyć.

  Aktorzy grający w filmie „Avere vent'anni” - kto zagrał główne role?

  W obsadzie dramatu „Avere vent’anni” znaleźli się najwybitniejsi włoscy aktorzy młodego pokolenia. Oto oni:

  Nicola Farron jako Tiziano - utalentowany, lecz leniwy chłopak marzący o karierze piosenkarza.

  Lina Sastri w roli Franceski - pięknej dziewczyny pracującej jako modelka i poszukującej miłości.

  Claudio Bigagli grający Leone - cynicznego na pozór, lecz w głębi duszy wrażliwego młodego mężczyznę.

  Salvatore Borgese jako Naso - drobnego przestępcę i oszusta.

  Pier Maria Cecchini w roli Piero - idealisty zaangażowanego w ruchy studenckie.

  Aktorzy stworzyli barwne, pełne uczuć kreacje młodych ludzi wkraczających w dorosłe życie. Ich gra jest jednym z największych atutów filmu.

  „Avere vent'anni” - zwiastun i historia produkcji włoskiego dramatu obyczajowego

  „Avere vent’anni” to włoski dramat obyczajowy z 1978 roku wyreżyserowany przez Fernando Di Leo. Opowiada on historię grupy przyjaciół z Neapolu i ich perypetii na progu dorosłości. Film zyskał status kultowego obrazu pokolenia i odegrał ważną rolę w historii włoskiej kinematografii.

  Scenariusz filmu powstał na podstawie pomysłu reżysera oraz pisarza Enrica Oldoiniego. Zdjęcia realizowano w Rzymie i Neapolu, a za produkcję odpowiadała wytwórnia International Daunia Film. W obsadzie znaleźli się młodzi, utalentowani aktorzy, którzy stworzyli barwne, poruszające kreacje.

  Film zebrał bardzo dobre recenzje krytyków, którzy chwalili go za wnikliwe ukazanie problemów młodego pokolenia Włochów. Obraz okazał się swoistym manifestem i głosem buntu młodych lat 70. Jego siłą są świetne dialogi i aktorstwo.

  Oficjalny zwiastun filmu można zobaczyć na kanale wytwórni Daunia. Ukazuje on głównych bohaterów oraz oddaje klimat epoki przełomu lat 60. i 70. Seans „Avere vent’anni” to doskonały sposób na poznanie włoskiego kina i zanurzenie się w atmosferze tamtych lat.

  10 Podobnych Filmów:

  1. Pies i Robot
  2. Papá o Mamá
  3. Skal - Fight for Survival
  4. Miłość bez ostrzeżenia
  5. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
  6. Shrek 2
  7. Megamind vs. the Doom Syndicate
  8. Potwory i spółka
  9. Nasze magiczne Encanto
  10. Kung Fu Panda 2
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  outline-star
  outline-star
  Ocena: 7 Liczba głosów: 67
  Udostępnij serial
  Agnieszka Nowak

  Agnieszka Nowak

  Witam serdecznie! Nazywam się Agnieszka Nowak i jestem właścicielką portalu o tematyce filmowej. Od najmłodszych lat fascynował mnie świat kina - zarówno klasyki, jak i najnowszych produkcji. Po studiach filmoznawczych postanowiłam podzielić się moją pasją z innymi i stworzyć miejsce, gdzie fani nowości kinowych mogą wymieniać się opiniami na temat ulubionych filmów i seriali. Na moim portalu znajdziecie recenzje najgłośniejszych premier kinowych, wywiady z twórcami, ciekawostki z planu zdjęciowego oraz felietony omawiające kultowe dzieła. Dbam o rzetelność i obiektywizm przekazywanych treści. Zależy mi, aby portal był przystępnym źródłem wiedzy dla kinomaniaków w każdym wieku. Serdecznie zapraszam do lektury i dyskusji!

  10 Komentarzy

  avatar

  Bluedreams13

  Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od International Daunia Film
  avatar

  MatVOD

  Avere vent'anni jest dobry i daję mu 6.1 na 67 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
  avatar

  Dave021

  Avere vent'anni można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
  avatar

  orbi_soon

  Nie będę się rozpisywał dlaczego, bo to już nie raz było powiedziane. Avere vent'anni można oglądać w nieskończoność! ARCYDZIEŁO
  avatar

  KamilPatrykDawid

  Fascynujący świat przedstawiony w Avere vent'anni wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 6.1
  avatar

  dragonmen32

  Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 1h 34m, to angażują od początku do końca.
  avatar

  BagietkaLukas

  Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 6.1. Warto poświęcić czas na obejrzenie Avere vent'anni.
  avatar

  Gajdek12

  Ocena 6.1 potwierdza, że Avere vent'anni to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
  avatar

  EdiHejka

  Avere vent'anni ze średnią ocen 6.1 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
  avatar

  KubaManic98

  Jeśli ocena 6.1 nie przekonuje Cię do obejrzenia Avere vent'anni, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.